Skocz do zawartości

jakie kolumny do ONKYO A 9555 ????


Ma(m)gnat

Recommended Posts

Oglądnąłem te Kappy i wcale nie są aż tak brzydkie. Może i to symptomatyczne, ale gdyby czytać dokładnie co piszę to można by mieć wątpliwości czy faktycznie wygląd to dla mnie primo. Jak już wcześniej pisałem marzą mi się Proac 100 Studio... ich wygląd nie jest zbyt rewolucyjny:D Gdyby faktycznie wygląd był primo to kupiłbym najprawdopodobniej KEFy. Chciałem dodać, że po dokładniejszym zapoznaniu się z Kappami... bardzo zainteresowały mnie one jednak. Poczytałem, podzwoniłem i już wiem że kubatura mojego pomieszczenie jest odpowiednia nawet dla ósemek. Niestety wzmacniacz mój nie podoła raczej.. icon_sad.gif kupno innego obecnie nie wchodzi w rachubę...
Swoją drogą, byłbym wdzięczny za podanie najtańszego sensownego wzmacniacza pod te kolumny...icon_biggrin.gif Nawet mają EQ wbudowany z tyłu:O
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic


Spoko. Każdy wzmacniacz zagra. Wiadomo im lepszy/mocniejszy, tym będzie bardziej OK.
Był czas, kiedy 8,2i grały z "Kambodżą" (pre+amp). I GRAŁY. Z tyłu to nie EQ - a jednak spełnia podobną rolę icon_lol.gif .
Oczywiście jest problem z posłuchaniem tych głośników. Ale warto! To nie jest półka przedstawianej konkurencji (bez urazu). Nalepiej przekonać się "nausznie". Jakby co - zapraszam (mam nieco inne, stare Infinity).
Oczywiście - "bezpieczniejszy" jest wybór dzisiejszych konstrukcji. Tylko będziesz dźwiękowo jakieś 2 poziomy niżej icon_smile.gif . Decyzja należy do Ciebie.
Mezalians kolumn, wzmacniacza i odtwarzacza? Zobacz poniżej. Nw. IRS Sigma grają teraz u znajomego z ampli KD! Zwierzył się, że głównie ze wględu na BAS, innych nie chce.
Pozdrawiam.



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk
zdefiniuj slowo ze kolumny "GRAŁY". bo nie wiem czy chodzi o wydobywanie sie dzwiekow czy o cos innego.

"o nie jest półka przedstawianej konkurencji (bez urazu). .....
Oczywiście - "bezpieczniejszy" jest wybór dzisiejszych konstrukcji. Tylko będziesz dźwiękowo jakieś 2 poziomy niżej"

ehhh nic dziwnego ze tak piszesz skoro jestes totalnie zapatrzony w jedna firme i jedne produkty. Zagra wg ciebie 2 poziomy nizej, choc konkurencji nie slyszales.
wydawanie takich opini to "pranie mozgu". Jak widac kazdy zachwala swoje. Jednak inni jakos dopuszczaja mysl o tym ze istnieja kolumny ktore zagraja lepiej od wlasnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posłuchasz - pogadamy! Bynajmniej nie są to moje kolumny. Były jakieś 10 lat temu...

Nie zachwalam tylko swojego - lecz ogólnie starsze produkty. Są i lepiej grające - nie przeczę.
Jeśli poczytasz moje wcześniejsze posty, zauważysz że napisałem, iż JAKAKOLWIEK MARKA z poprzednich 30 do powiedzmy 15 lat, w tej grupie cenowej będzie lepsza od nowych. To, że akurat mi przypasowało Infinity - jest tylko przypadkiem.
Jeśli twierdzisz, że jakieś dzisiejsze głośniki za 1500-2000 zł zagrają relatywnie lepiej od dobrych 15-30- letnich, które kosztowały +- 10 kzł (oczywiście w przeliczeniu, czyli obecnie kosztują podobnie jak nowe ok. 2-4 kzł), to wpadaj do mnie. Gdyby tak się zdarzyło - odszczekam to publicznie!

Cały czas zapraszam - wystarczy zjawić się i obalić MIT! Obiadek jest darmowy...
Uważasz, że chcę zrobić ludziom wodę z mózgu?

Pozdrawiam.

P.S.
Jeśli lubisz prozę, przeczytaj sobie o postępie w dziedzinie audio po roku 1999 na forum audiostereo.pl
Podzielam poglądy nt. "znacznego" postępu w dźwieku głośników. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można powiedzieć o postępie w budowie kolumn i głośników?
Dla mnie jest widoczny w przypadku zestawów do kina domowego opartych o subwoofer, bo i nowe technologie, szersze zastosowanie magnesów neodymowych w małych pudełkach (n.p. Tannoy Arena czy najwyższe Pascale Soniaka) i zaawansowane możliwości obliczeniowe zrobiły swoje.

Tutaj jednak mówimy o stereo – i „kawał” głośnika basowego oraz skrzyni robi swoje! Poza tym jakość wykonania też się zmienia.
W dodatku moda na wąskie kolumny nie pozwala na włożenie dużych głośników...
A najważniejsze – kupując używany sprzęt możesz trafić coś w bdb stanie za 20-30%.
I jak napisał Zukzukzuk – stare kolumny za 10tys (kupione za 2 czy 3 tys) lepiej zagrają niż nowe za 2 czy 3 tysiące.
I nie chodzi tu tylko o Infinity - wystarczy popatrzeć na JBLe np. serii TI czy XTI (wbrew obiegowym opiniom o bieżacych i najtańszych produktach tej firmy) i sporo innych firm.

Oczywiście jeśli ktoś jest zainteresowany jedynie nowym sprzętem na gwarancji (bo np. ma pecha do „używek”) to nie ma co go przekonywać. No może poza tym, by kupił używane kolumny na gwarancji – w końcu niektórzy producenci dają nie tylko 3, ale i 5 lat gwarancji. icon_razz.gif
Jest to moje prywatne zdanie – ale ... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
PS. Zukzukzuk- pliiiiis - nie cytuj niepotrzebnie wypowiedzi poprzednika. Ten temat (cytowania) był już poruszany wielokrotnie, a mnie już ta strata czasu na edytowanie postów coraz bardziej irytuje! icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

............
Sporo tu dużych głośników icon_lol.gif
Z żadnych proponowanych kolumn nie będziesz miał takiego zejścia i potęgi jak z Infinity. Nie mówiąc o reszcie... Słyszałeś kiedyś bas z 30 cm głośnika? Watpię. Myślę, że Kolega proponujący Elaki też nie. Stawianie naprzeciw Kappa 8,2i - Elaca FS 68, to delikatnie mówiąc "nieporozumienie" (nie ujmując im w niczym).
..............


Gdyby to było takie proste to kolumny rozbudowywano by na szerokość, byle więcej centymetrów tam upchnąć.
Pół życia słuchałem 30 cm basu i twierdzę, że nie centymetry tu grają -> czynników jest znacznie więcej choć oczywiście centymetry MOGĄ i często mają wpływ. Nie są jednak wyznacznikiem bezwzględnym, jak to sugeruje Twoja wypowiedź.
Właściwie wypada zapytać, czy słyszałeś kiedyś np takiego Elaca ?? icon_wink.gif
Nie twierdzę, że racji nie masz bo nie słyszałem Infinity Kappa 8,2i, nie zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, że jeśli 30 cm to OCZYWIŚCIE lepsze, jak też, że jeśli Infinity to inne nie mają do nich startu.
Kiedyś uważałem, że Altusy 140 (30 cm basu !!!) biją na łeb na szyje wszystko inne co dźwięk wydaje. Potem słuchałem innych konstrukcji z większymi i mniejszymi głośnikami basowymi i zdanie nieco zmieniłem.
Toż to, jak w każdym innym przypadku -> kwestia gustu icon_biggrin.gif i odsłuchu
Pozdrawiam


PS. Co do centymetrów, to słuchiwałem czasami zestawu ręcznie robionego przez fachowca z 50-cio centymetrowymi membranami basowymi i dobrą elektroniką więc taki całkiem zielony, nawet w kwestii centymetrów może nie jestem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



"Z żadnych proponowanych kolumn nie będziesz miał takiego zejścia i potęgi jak z Infinity. "
Czy cytowana wypowiedź sugeruje jak to określiłeś, "że centymetry są wyznacznikiem bezwzględnym" (czego?). Czy tylko to - co jest napisane? Czyli porównanie zejscia i potęgi basu jednych kolumn z drugimi.
Czytasz między wierszami? Bo ja nie zauważyłem w swoim poście zapisu, który sugerujesz?

Czy twierdzisz, że w dziedzinie zejścia z 30 cm głośnikiem Kappy (czyli grania jak najniższych dźwięków), ELAC FS 68 (bo do niego się odnoszę) może być lepszy? Tzn. schodzić niżej? Nie osłabiaj mnie...

To, że bas z mniejszych może (i często) jest lepszy - nie ulega dyskusji. Jeden lubi zejście, rozciągniecie, drugi szybkość, kontur, wielobarwność itp.
Wszak autorowi chodziło o ROZCIĄGNIĘCIE.

"Kiedyś uważałem, że Altusy 140 (30 cm basu !!!) biją na łeb na szyje wszystko inne co dźwięk wydaje. Potem słuchałem innych konstrukcji z większymi i mniejszymi głośnikami basowymi i zdanie nieco zmieniłem."

Gratuluje odkrycia! Przy "basie" Altusów - 99% głośników jest LEPSZE!

Nie jest moim celem krytyka nowych głosników Elaca (skadinąd parametry i osiągi super jak za tą cenę). A jedynie wskazanie głośników, które moim zdaniem są relatywnie zdecydowanie lepsze.
Oczywiście - każdy może i powinien mieć swoje własne zdanie.

Pozdrawiam.

P.S.
Altusy są poza konkursem. Może pomińmy je...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Z żadnych proponowanych kolumn nie będziesz miał takiego zejścia i potęgi jak z Infinity. "
Czy cytowana wypowiedź sugeruje jak to określiłeś, "że centymetry są wyznacznikiem bezwzględnym" (czego?). Czy tylko to - co jest napisane? Czyli porównanie zejscia i potęgi basu jednych kolumn z drugimi.
Czytasz między wierszami? Bo ja nie zauważyłem w swoim poście zapisu, który sugerujesz?


ja się odnoszę do Twojej wątpliwości czy słuchałem kiedys głośników 30 centymetrowych:
Cytat

Słyszałeś kiedyś bas z 30 cm głośnika? Watpię. Myślę, że Kolega proponujący Elaki też nie.


Napisałem to, wydaje mi sie dość wyraźnie. Nawet boldem potraktowałem fragment Twojej wypowiedzi.


Cytat

Czy twierdzisz, że w dziedzinie zejścia z 30 cm głośnikiem Kappy (czyli grania jak najniższych dźwięków), ELAC FS 68 (bo do niego się odnoszę) może być lepszy? Tzn. schodzić niżej? Nie osłabiaj mnie...


Pisałem, że nie twierdzę bo nie słyszałem Kappy. Ty słyszałeś Elac-i, że tak autorytatywnie się wypowiadasz?? Czy tylko przekonanie o bezkonkurencyjności Infinity masz za bazę opiniowania??

Cytat

To, że bas z mniejszych może (i często) jest lepszy - nie ulega dyskusji. Jeden lubi zejście, rozciągniecie, drugi szybkość, kontur, wielobarwność itp.
Wszak autorowi chodziło o ROZCIĄGNIĘCIE.

"Kiedyś uważałem, że Altusy 140 (30 cm basu !!!) biją na łeb na szyje wszystko inne co dźwięk wydaje. Potem słuchałem innych konstrukcji z większymi i mniejszymi głośnikami basowymi i zdanie nieco zmieniłem."

Gratuluje odkrycia! Przy "basie" Altusów - 99% głośników jest LEPSZE!


O Altusach i ich 30 centymetrach piszę z odrobiną ironii (sądziłem, że czytelnej icon_wink.gif )

Cytat

Nie jest moim celem krytyka nowych głosników Elaca (skadinąd parametry i osiągi super jak za tą cenę). A jedynie wskazanie głośników, które moim zdaniem są relatywnie zdecydowanie lepsze.
Oczywiście - każdy może i powinien mieć swoje własne zdanie.

Pozdrawiam.

P.S.
Altusy są poza konkursem. Może pomińmy je...


Ja również nie krytykuję Kappy, tym bardziej że ich nie słuchałem, poza tym nie ja porównywałem kolumny inne z moimi, a jedynie zaproponowałem koledze sprzęt z którego jestem zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tutaj jednak mówimy o stereo – i „kawał” głośnika basowego oraz skrzyni robi swoje! Poza tym jakość wykonania też się zmienia.
W dodatku moda na wąskie kolumny nie pozwala na włożenie dużych głośników...



Nie to raczej nie moda. po 1 nikt nie chce trzymac konfesjonalow w pokojach bo jak to wyglada. po 2 .. wazniejszy - nie ma juz takiej potrzeby. A dlaczego ? bo zamiast 1 np 30 cm glosnika teraz daje sie 2 np 17 cm o takich samych zastosowaniach(czytaj niskotonowe). Efekt ? moze basu jest mniej bo nie dominuje i nie jest tak gleboki ale jest za to dynamiczniejszy, szybszy i punktowy. Zeby duza membrane wprowadzic w ruch baardzo szbyko, trzeba elektrowni( czyt. bardzo mocnego pieca). Mniejsze glosniki ale wieksza ilosc jest latwiej wysterowac bo duza robote robi zwrotnica. Zreszta teraz robi sie membrany z innych materialow niz wczesneij. Czy gorszych ? zalezy na co patrzec. Dzisiejsze sa bardzo lekkie i bardzo twarde co dodaje basie dynamiki oraz kontroli.


Cytat

A najważniejsze – kupując używany sprzęt możesz trafić coś w bdb stanie za 20-30%.
I jak napisał Zukzukzuk – stare kolumny za 10tys (kupione za 2 czy 3 tys) lepiej zagrają niż nowe za 2 czy 3 tysiące.
I nie chodzi tu tylko o Infinity - wystarczy popatrzeć na JBLe np. serii TI czy XTI (wbrew obiegowym opiniom o bieżacych i najtańszych produktach tej firmy) i sporo innych firm.



No tak .. moja dziewczyna ma stare glosniki tonsila. 30 lat temu napewno w polsce kosztowaly duzo. teraz warte sa ? w idealnym stanie 150 zl. Czy zagraja jak nowe za 800-1000 zl ? NAPEWNO NIE !! bo pare zestawow kolumn w tej cenie sie przewinelo u mnie w domu to mialem porownanie !! przegrywaja w kazdym aspekcie. chyba ze ilosci basu, ale jaki to jest bas O_o.
Dobre kolumny z tamtych lat nie traca tak na wartosci ze warte sa 20 % ceny poczatkowej, chyba ze sa w oplakanym stanie.
Jezeli kupujesz stare ok .. mozna .. ale musisz miec pewnosc co do sprzedajacego. zeby nie byl zwyklym handlarzykeim. Ma byc pasjonatem gdzie obchodzi sie jak z jajkiem a nie trzymanym w piwnicy, o wilgotnosci podobnej do lasu tropikowego. wtedy zgadzam sie ze kupic starszy sprzet bo bedzie warto. ale tylko i wylacznie w tym wypadku.


jeszcze jedno nie rozumiem ludzi, ktorzy nie wiem co bys zaproponowal i pokazal, zaczna opowiadac o swoim jaki to on nie jest super i nie dadza sobie nic innego wmowic, idac z haslem na piersi - i tak moje zagra lepiej bo to moje - NIE SLYSZAC INNYCH. !!! istnieja inne kolumny niz te co ty masz - i byc moze sa lepsze !! ( mowie ogolnie do wszystkich )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzyść z dyskusji z Zukzukzuk mam taką, że posłuchałem dziś, po raz kolejny, za to w dobrych warunkach (pusty dom ) "Memento z Banalnym tryptykiem" SBB. Kto zna ten wie, że SBB na basach nie oszczędzało nigdy, a raczej bas przesterowany jest ich "znakiem rozpoznawczym" i z zadowoleniem potwierdziłem sobie, że basiku w moich Elac-ach, jak dla mnie, zupełnie wystarcza (czuć w ciele) icon_smile.gif, a że SBB znam z wielu konsertów również to nie odnoszę jedynie do recenzji prasowych.
Podtrzymuję propozycję zainteresowania się kolumienkami Elac skierowaną do kolegi Ma(m)gnat.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ciężki jesteś...
Określiłem WYRAŹNIE, że w odniesieniu do innych przedstawionych, współczesnych propozycji w zakresie potrzeb i ceny, określonym przez pytającego, Infinity będa najlepsze (i prawie wszystkie inne, starsze głośniki z przedziału ponad 10 kzł (kiedyś)).
Oczywiście - to moje zdanie, z którym nie musisz sie zgadzać. Jeśli twierdzisz, że wspóczesny głośnik podłogowy za 1500 złotych spisze się lepiej od starego "złomu" za ponad 10 kzł - Twoja sprawa!

Miałem sposobność porównywania brzmienia w/w i kilku innych głośników ze współczesnymi konstrukcjami za 5, 10, 20 i więcej kzł. I wybrałem, to co wybrałem. Stare, rozlatujace się skrzynie i wyprane membrany (w obiegowej opinii).
Czy myślisz, że dla hecy kupowałem (i kupuję nadal) starocie, które jeśli kiedyś w ogóle będę miał szansę odsprzedać, to ledwie za marne grosze??? Czy raczej dla dobrego brzmienia?
Dlatego jestem przekonany o tym, co piszę. Po Twojemu - to moja "baza opiniowania".
Oczywiście jesli teraz stwierdzisz, że Twoje ELAC-i grają lepiej jak inne, współczesne kolumny za powiedzmy 20 kzł - bedę miał wątpliwości. Ale póki co - nie mam.
Ty zaś używasz stwierdzeń w stylu "nie twierdzę tak, ani nie". Czyli?

Największą krzywdą, jaką robią audiofilom szanowni testujący jest napisanie, że coś jest naj, albo wybitne w swojej klasie (nota bene to przeważnie "slogany"). Że gra kosmicznie i w ogóle super!
Wtedy - ura bura! Mam NAJ i już! A może i lepsze?

Posłuchaj tego i owego z różnych "epok" - podyskutujemy.
Póki co kończę , bo ta dyskusja zmierza do nikąd. I nie na temat.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciężki jesteś...
Jeśli twierdzisz, że wspóczesny głośnik podłogowy za 1500 złotych spisze się lepiej od starego "złomu" za ponad 10 kzł - Twoja sprawa!


I Ty nie lekki icon_wink.gif
Ja właśnie nie porównuję, w przeciwieństwie do Ciebie, tylko piszę o tym co mam (i wiem bo słyszałem, również w przeciwieństwie do Ciebie).
Cytat

Oczywiście jesli teraz stwierdzisz, że Twoje ELAC-i grają lepiej jak inne, współczesne kolumny za powiedzmy 20 kzł - bedę miał wątpliwości. Ale póki co - nie mam.


Ale uparty na to porównywanie jesteś !!!
Cytat

Ty zaś używasz stwierdzeń w stylu "nie twierdzę tak, ani nie". Czyli?


Czyli -> "ja mam takie i jestem zadowolony więc może warto żebyś posłuchał, może będą Ci pasować" - tyle mniej więcej mam do powiedzenia.

Cytat

Największą krzywdą, jaką robią audiofilom szanowni testujący jest napisanie, że coś jest naj, albo wybitne w swojej klasie (nota bene to przeważnie "slogany"). Że gra kosmicznie i w ogóle super!
Wtedy - ura bura! Mam NAJ i już! A może i lepsze?


Równie wielką krzywdę robią zadufani w sobie forumowicze twierdzący, że ich jest lepsze.

Cytat

Posłuchaj tego i owego z różnych "epok" - podyskutujemy.
Póki co kończę , bo ta dyskusja zmierza do nikąd. I nie na temat.
Pozdrawiam.


Piszesz, kolego, jakbyś był jedynym człowiekiem na południe od Bornholmu, który "słuchał tego i owego z różnych "epok"" . Coś jakby pycha icon_wink.gif
Pozdrawiam na koniec.
PS. Z każdej dyskusji można sie czegoś nauczyć. No chyba że się ma przekonanie o swojej doskonałości, wtedy szkoda gadać


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hm.
Czyli basik jest taki sobie, jeśli jego przestery sprawiają jedynie, że "zupełnie wystarcza". Bez przesteru może go nie wystarczyć...
Tymczasem na Kappach bez jakiegokolwiek przesteru zupełnie go wystarcza (znaczy - czuć w ciele) icon_wink.gif Reszta pasma tez b. dobra bez przesterów...
Lecz nie martw się. Jak znam życie Mam(m)gnat wybierze pewno Elaki. Dużo łatwiej kupić i... sprzedać. No i do tego są nowe, ładne, błyszczące oraz najlepsze w swojej klasie!

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_mrgreen.gif Nie,nie, chwileczke - moje lepsiejsze. Wasze lepsiejsze od innych, a moje najlepsiejsze!!!! icon_mrgreen.gif

Panowie, troche odbiegliscie od tematu, teraz jego autor ma pewnie calkowity metlik w glowie. Do tej pory, na lamach calego forum zauwazylem jedno:
zukzukzuk - proponuje glöwnie Infinity
kazalski - bardzo czesto proponuje Magnat
ja - obligatoryjnie - B&W do rocka i metalu

Osobiscie mi to absolutnie nie przeszkadza, jesli ktos dopuszcza jednak mozliwosc istnienia lepszych kolumn niz wlasne w danym przedziale cenowym. Poza tym, w tym przypadku chodzi o kolumny do konkretnego celu - zamienic role producenta na odbiorce (przecietnego sluchacza). Nie jestem pewien (to takze do autora tematu), czy naglosnienie analityczne, dokladne, z jak najmniejszymi podbarwianiami w pasmie, jest najlepszym rozwiäzaniem. Te role pelniä monitory studyjne, ktörych prawdopodobnie wiekszosc "odbiorcöw" gotowego materialu (jesli takowi sä) raczej nie posiada. Rozumiem, ze nie chodzi o zakup kolumn "dla przyjemnosci", do sluchania muzyki, w tym marginalnie tej wlasnej - a raczej naglosnienie ma sluzyc jako "tester" finalnego produktu.
Mozliwe, ze sie myle, ale osobiscie w ten sposöb podszedl bym do tematu, jesli dobrze rozumiem intencje jego autora icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam i bede dalej polecal bo mam zaufanie do tej firmy i bylem mile zaskoczony( nie tylko ja ) stosunkiem ceny do jakosci.
JEDNAK nie neguje innych. Kazdy ma inne preferencje muzyczne i oczekiwania ! Dlatego tylko proponuje jako jeden z podpunktow listy kolumn do przesluchania/sprawdzenia.
Oj to wszystko.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Oj. Znowu co nieco przekręcone...
Jako najlepsze kolumny do rodzaju muzyki słuchanej przez autora proponuję - chyba pamiętasz?
Jako najlepsze brzmieniowo w cenie - proponuję ogólnie stare kolumny. Infinity jedynie jako konkretnego przedstawiciela... Dyskusja z kolegą Adamc była poza tematem.
Szczerze mowiąc, nie wiem o co chodzi w zdaniu: "Rozumiem, ze nie chodzi o zakup kolumn "dla przyjemnosci", do sluchania muzyki, w tym marginalnie tej wlasnej - a raczej naglosnienie ma sluzyc jako "tester" finalnego produktu." Coś o monitorach studyjnych piszesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze, ze jesli kolumny majä sluzyc koledze jako "narzedzie do odsluchu finalnego", powinny odbiegac brzmieniem od monitoröw, np. podbarwiajäc skraje pasma (poniewaz chodzi o rap i pop - lekkie podbicie basu) i nie powinny byc, az tak bardzo analityczne, punktowe i dokladne. Analizä materialu zajmujä sie monitory studyjne, ktöre Ma(m)gnat juz posiada. Takie rozwiäzanie zröznicuje moim zdaniem caly odsluch. Jest to jednak propozycja, jesli kolumny majä byc wyläcznie jednym z narzedzi w procesie obröbki i majä sluzyc tylko do produkcji.

Moze sie myle, ale kilkakrotnie spotykalem sie z takim rozwiäzaniem.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi jeszcze pomysł by zrobić 2+sub. Musze przesłuchać także Xindak COMPASS 1.5 mkII... wydają mi się bardzo interesujące...z czasem dokupiłbym stosownego suba i już by było całe pasmo na przyzwoitym poziomie. Ustawić tylko odpowiednie proporcje i powinno być ekstra. Swoją drogą w mój młodzieżowy gust Xindak COMPASS 1.5 mkII trafiają znakomicie. Piękna klasyczna konstrukcja. Chciałbym dodać, że ten sprzęcik ma służyć do finalnego odsłuchu, a także do słuchania na co dzień. To prawda, że oczekuję innego grania on głośników konsumenckich, niż mam obecnie w APS Aeon. APSy to ostre głośniczki, z metalową kopułką... swoją drogą uważam je za wybitne... mam nadzieje że kiedyś, dzięki temu sprzętowi i ciężkiej pracy ktoś tak powie o mnie. W studiu jest taka zasada, że trzeba umieć swoje głośniki, rozumieć je. Jeśli pozna się swoje odsłuchy można zaoszczędzić wiele czasu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hm.
Czyli basik jest taki sobie, jeśli jego przestery sprawiają jedynie, że "zupełnie wystarcza". Bez przesteru może go nie wystarczyć...
Tymczasem na Kappach bez jakiegokolwiek przesteru zupełnie go wystarcza (znaczy - czuć w ciele) icon_wink.gif Reszta pasma tez b. dobra bez przesterów...
Lecz nie martw się. Jak znam życie Mam(m)gnat wybierze pewno Elaki. Dużo łatwiej kupić i... sprzedać. No i do tego są nowe, ładne, błyszczące oraz najlepsze w swojej klasie!

Pozdrawiam.


Znowu wiesz choć nie słyszałeś.
No i Kappy oczywiście najlepsze icon_twisted.gif
A zwyczaju odnoszenia się do tego co piszę, a nie do własnej fantazji to raczej nie posiadasz.
Tyle chyba. Nie mam zamiaru przekonywać Ciebie czy kogokolwiek do czegokolwiek.
A kolega wybierze, mam nadzieje, to co jemu (nie Tobie czy mnie) będzie pasowało najbardziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wpadł mi jeszcze pomysł by zrobić 2+sub. Musze przesłuchać także Xindak COMPASS 1.5 mkII... wydają mi się bardzo interesujące...z czasem dokupiłbym stosownego suba i już by było całe pasmo na przyzwoitym poziomie. Ustawić tylko odpowiednie proporcje i powinno być ekstra. Swoją drogą w mój młodzieżowy gust Xindak COMPASS 1.5 mkII trafiają znakomicie. Piękna klasyczna konstrukcja. Chciałbym dodać, że ten sprzęcik ma służyć do finalnego odsłuchu, a także do słuchania na co dzień. To prawda, że oczekuję innego grania on głośników konsumenckich, niż mam obecnie w APS Aeon. APSy to ostre głośniczki, z metalową kopułką... swoją drogą uważam je za wybitne... mam nadzieje że kiedyś, dzięki temu sprzętowi i ciężkiej pracy ktoś tak powie o mnie. W studiu jest taka zasada, że trzeba umieć swoje głośniki, rozumieć je. Jeśli pozna się swoje odsłuchy można zaoszczędzić wiele czasu...




HALLO

Proszę o powrót do tematu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jest bardzo dobrym rozwiazaniem wg mnie icon_smile.gif. Jednak sub ze swojego zalozenia ma uzupelniac pasmo o dolne rejestry. Za dobrego suba trzeba dac 2000 zl
Przykladem moze byc:
VELODYNE CHT-10R

I teraz pozostaje ta niepewnosc czy kupic wieksze podlogowki, czy monitory i do tego sub. Ciezko stwierdzic ktore "lepsze". Ze subem bedziesz musial duzo experymentowac z odcienciami i sila. Podlogowki sa "wygodniejsze" ale wg mnie nie zejda tak nisko jak sub icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...też mi się wydaje, że sub będzie dobrym rozwiązanie. Dodatkowo dobre kolumny podstawkowe będą przydatne w miksie... Swoją drogą w takich Compassach bas schodzi całkiem przyzwoicie... z czasem dokupię dobry sub i będę miał cacy... Analizowałem sporo kolumn, podłogowe, podstawkowe, 2,3,4 głośnikowe. Wszystkiego mieć nie mogę. Wezmę ze sobą wzmacniacz, kilka dobrych płyt... i do Krakowa pojadę i przy odrobinie szczęścia może nawet 1 wyjazd starczy by wybrać te odpowiednie jak na moją dzisiejszą kieszeń. O moim wyborze poinformuję... Swoją drogą, takie odsłuchiwanie nowych kolumn też nie jest idealnym rozwiązaniem...cóż, trzeba wybrać te optymalnie i zacierać ręce z nadzieją, że po wygrzaniu będzie... jeszcze lepiej:P

Swoją drogą, mam sub studyjny Yamaha HS 10 W (około 2200zł kosztuje obecnie), ale po sprzedaniu Monitorów od tego zestawu noszę się z zamiarem sprzedania także tego wuuufa... może to błąd...?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...