Skocz do zawartości

jakie kolumny do ONKYO A 9555 ????


Ma(m)gnat

Recommended Posts


Sub? Rozwiązanie raczej dla młodych ludzi. Niestetety nawet b. dobry Velodyne 10" co nieco słychać w systemie stereo. Miałem okazje posłuchać. Bas suba raczej nie będzie miał tego samego "odcienia" co głośników. Jest przez to nieco "sztuczny". Niewątpliwa zaleta suba - to własny wzmacniacz. Nie trzeba martwić się o sporą część mocy. Ponadto daje b. niski bas 28Hz przy +-3 dB. Z tym, że niektóre stare szafy schodzą jeszcze niżej icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ma jeszcze jednä powaznä zalete - w razie potrzeby mozna go wyläczyc, poza tym oferuje wieksze mozliwosci regulacji basu, nie jestes zdany na zwrotnice w kolumnach. Mysle, ze przy odsluchu wlasnych nagran (i nie tylko)- moze to okazac sie bardzo istotne, kwestia optymalnego ustawienia. Po prostu - wieksze mozliwosci manewru icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe niby dlaczego dla mlodych ludzi ? calkowicie tego nie rozumiem. widocznie zyjesz ze stereotypem ze sub to maja tylko "mlodzi gniewni" w bmkach i hondach civic.
Ktore szafy schodza nizej niz przyzwoity sub ? ( np ten podany velodyne)
i dlaczego dzwiek z suba jest sztuczny ? przeciez tam gdzie nie moga kolumny( chodzi o niskie czestotlwosci) powstaja znieksztalcenia. i walsnie tam sub jest idealnym rozwiazaniem. gdyz dobrze ustawiony swietnie zapelnia luke miedzy mozliwosciami glosnikow a mozliwymi dzwiekami do wydobycia.

zapraszam do krotkiej lektury
http://www.audiostereo.pl/faq_p1.html#3

http://www.audiostereo.pl/art06.html od ptk6. uwagi autora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...chciałem zapytać się o wzmacniacz Xindak XA6950 i jak ma się on do ONKYO A 9555???"

znalazlem to, moze bedzie przydatne:
http://images.google.de/imgres?imgurl=http...ang_pl%26um%3D1

Dane techniczne obu wzmacniaczy pewnie znasz. Klasa D znanej marki i klasa A firmy bedäcej od niedawna na rynku. O Xindaku zbyt duzo nie wiem, poza tym, ze wiele osöb bardzo sobie chwali stosunek jakosc wykonania - brzmienie / cena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie bez powodu do Lipinskiego jest przewidziany sub...napisze więcej nawet 2 suby!! Jeżeli Lipinski projektując głośniki, które są standardem wśród najlepszych realizatorów uznał, że sub jest dobrym rozwiązaniem... to ja mu wierzę!!! Z Waszych postów bardzo spodobało mi się to: że można go czasem wyłączyć <hahaha> dokładnie i środek jak na widelcu.

...odnośnie Kappa 8,2i...to jest jak w życiu... pewnych rzeczy lepiej nie wiedzieć...łatwiej się żyje...taki żarcik:P Swoją drogą to te głośniki są do sprzedania niedaleko mnie, ale co... mam wpaść na odsłuch z ONKYO 9555????icon_biggrin.gif

Nic nie jest pewne, do momentu kupna, a znając mnie i mojego farta, to w sklepie przypadkowo potkną się o jakieś głośniki i z nimi wrócę do domu:D

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak stoją niedaleko - to nic tylko okazja się przekonać. Jeśli są na sprzedaż - pewnie czymś grają. Posłuchaj na tym co ma facet. Nastepnie wepnij ONKYO.
I Sprawdzić , co i jak. Nigdy nie wiadomo przed odsłuchem. A nuż zagra? Po to jest ten "sport". Jestem niezmiernie ciekaw wyników odsłuchu. Minęło już kilka dobrych latek... I wiecej słuchasz, tym pewniej wybierzesz!

Co do systemu Lipińskiego. To nieco inna sprawa niż tutejsze propozycje. W tym przypadku wszystkie głośniki są "spasowane" przez twórcę. Tak więc sub pewno znacznie lepiej zgrywa się z resztą, niż w przypadku jaki planujesz u siebie. Takie "nie do końca spasowanie" odczułem przy odsłuchu wymienianego tu suba Velodyne z b. dobrymi głośnikami stereo. Trzeba zrozumieć, że bas z osobnego suba (nie przystosowanego specjalnie do reszty głosników) będzie miał generalnie gorsze brzmienie, niż gdyby pochodził z tych samych kolumn (mimo lepszej głebokości, zejscia itd.)
Powiem tak. U znajomego po pierwszych zachwytach (co do głębokości, potęgi i ilości basu), sub teraz jest raczej nie włączany do odsłuchów stereo. Owsze - jak ktoś nie słyszy róznicy...
Coż. Widzę, że Kolega Kazalski stara się na siłę oponować.
Świetnie się składa! Jeśli nalega? Pokażę, że miałem pewien model Infinity, co to osiagał spokojnie poziom Velodyne 10" ( bo Kappa 8,2i to "tylko" 32 Hz przy +-3 dB). Inne, duże nie są wiele gorsze w tym zakresie. A największe towery schodzą do... 15 Hz!
Ciekawostką Infinity Reference Standard Epsilon było zastosowanie urządzenia zwanego "kontrolerem basu" (servo). Kolumny faktycznie składały się z odzielnych z 2 sekcji średnio-wysokotonowych + 2 woferów (w jednej obudowie jak widać), które sterowane były przez w/w skrzynkę za pomocą kabli zwrotnych od głośników niskotonowych, zaopatrzonych w czujniki wychyłu membrany. Wofery musiały być napędzane przez oddzielną końcówkę mocy. Ten bas określano w latach 90s mianem referencyjnego. Szkoda, że nie miałem ani pomieszczenia, ani sprzętu godnego, żeby go w pełni rozwinąć.
Niemniej spotkałem się wówczas z miłośnikiem kina domowego (kupił sobie akurat 12 calowy sub), który na odsłuchu "Piratów z Karaibów" dostał o mało palpitacji serca a na pewno gęsiej skórki (widziałem), a potem stwierdził, że żadnego subwofera tutaj nie potrzeba icon_biggrin.gif

Pozdrawiam.




DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk - kolega Ma(m)gnat rozwaza zakup kolumn podstawkowych. Mysle, ze dobry sub na pewno sie sprawdzi, tym bardziej, ze jak napisal - zalezy mu na basie, ktöry w odsluchiwanej (to wazne - nie "sluchanej") muzyce pelni w tym przypadku bardzo waznä role, a podstawkowce tak nisko nie zagrajä. Jeszcze lepiej bylo by po jednym wooferze na strone, miedzy innymi z czysto praktycznego punktu widzenia, o czym pisalem wczesniej, ale to juz inny temat. Przy podlogöwkach, tym bardziej z tak rozbudowanä sekcjä basowä, dodatkowy woofer jest zbedny. Nawet "maluchy" w poröwnaniu z Twoimi Infinity, czyli 604 Bowersa generujä bas na tyle potezny, ze suba musialem przerzucic do kolumn tylnych i to w KD (!), o stereo nie wspominajäc.

Takie "nie do końca spasowanie" odczułem przy odsłuchu wymienianego tu suba Velodyne z b. dobrymi głośnikami stereo. Trzeba zrozumieć, że bas z osobnego suba (nie przystosowanego specjalnie do reszty głosników) będzie miał generalnie gorsze brzmienie, niż gdyby pochodził z tych samych kolumn (mimo lepszej głebokości, zejscia itd.)"

Ciekawe, jak bardzo dobre byly te glosniki? Jesli o klase przewyzszaly sub - wcale sie nie dziwie. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Kappa na pewno oferuje szeroki dźwięk... można je kupić w cenie 3000 przez ebay...ale dochodzi tu jeszcze wysyłka:O, brak możliwości odsłuchu, gwarancji... Powiem szczerze, że te głośniki musiały by być grzechu warte...bym je kupił i pojechał za nimi np do Niemiec... bo kota w worku bym nie kupił...choćby napisali, że to tygrys. Jeżeli nie sprzedadzą ich do tego czasu to poproszę o możliwość przetestowania ich w Krk, bo jeżeli jest szansa to należy korzystać, tym bardziej, że w studiach furrorę robią stare wielkie głośniki Altec!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jechać do Niemiec - to lekka przesada. Podróż z okolic Krakowa przysporzy drugie tyle kosztów (prawie). Ale jeśli stoją w Krakowie - jak najbardziej polecam odsłuch. Co szkodzi?
Stare Alteki? Słuchałem ich raz bodajże i prezentujący coś chyba nie tak system złożył. Dźwięk niezbyt przypadł większosci do gustu. A było kilkadzisiąt osób. Natomisat Tannoy, Lowther z głośnikiem koncentrycznym grają jak cholera! Jest to inny sposób prezentacji muzyki jak z klasycznych głosników, ale szalenie porywający. Zaleta - łatwe napędzenie. Wada - wygląd (ściśle chodzi o kształt - sześcian prawie). No i też są starsze, albo jeszcze starsze...

Może kolega Artur77 zaproponuje jakiś "klasowy" subwofer do głośników za powiedzmy 20, czy 50 kzł? Wszędzie piszą, ze Velodyne są bardzo OK. Tak sie zastanawiam w czym droższy mógłby być lepszy. Pewno w mocy, zejściu. Ale w lepszym "udawaniu" basu z tradycyjnej kolumny? Nonsens.
Jak pisałem sub to kwestia "spasowania" z resztą. Niemiernie trudno jest to osiagnąć z całkowicie innych, przypadkowo dobranych głośników. Oprócz systemów z dedykowanym subem (np. Lipiński, czy chociażby maluchy Infinity Modulus - http://www.infinity-classics.de/infinity/m...dex-Modulus.htm ), przeważnie mniej lub więcej będzie słychać odrębny charakter "dopalacza".

Pozdrawiam.

P.S Jeśli możesz daj mi na PW gdzie stoją i za ile?
Być może to byłe moje? hehe...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... Proac 100 studio też są bardzo interesujące... tylko kurcze drogie są, ale raz się żyje... okaże się!!!
Allegro - szukaj: Kappa i tam są...



Hm. Nie za bardzo. 8,2i są jedynie w kompleciem z centralnym. Niestety wszystko o 1-2 kzł droższe niż na zachodzie. W Krakowie stoją natomiast 8A (nieco wyższa półka). Jedź i posłuchaj! W razie czego - potargować można. Znakomite, wielkie, a przy tym łagodne brzmienie!
PROAC 100 słuchałem słuchałem jakiś czas temu. Dobry głośniki - tyle pamietam. Niedawno poznałem młodszego Proac 1 SC (6,5 kzł). Piękny dźwięk. Jak na takie maluchy (13 lub 14 cm wofer), to BAS jest niesamowity (oczywiście nieco podrasowany).
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie nie z Proaców tylko 100 Studio. Standard na Świecie, czołowy monitor bliskiego pola!!! Dodatkowo przydatny w masteringu. Drogi to prawda, ale to jest klasa światowa!!! Nisko jak na takie kajtki schodzi, a suba zawsze można dokupić.

Faktycznie to są Kappa 8... postaram się je odsłuchać, o ile nie sprzedadzą się do czasu mojego wyjazdu do Krk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk -

Odnosze wrazenie, ze nie czytasz, lub nie chcesz zrozumiec tresci postöw:

"Może kolega Artur77 zaproponuje jakiś "klasowy" subwofer do głośników za powiedzmy 20, czy 50 kzł? Wszędzie piszą, ze Velodyne są bardzo OK. Tak sie zastanawiam w czym droższy mógłby być lepszy. Pewno w mocy, zejściu. Ale w lepszym "udawaniu" basu z tradycyjnej kolumny? Nonsens."

Czy ktos tu wspominal o subie za 50000???????????????????? icon_twisted.gif
Chyba nawet przedszkolak Ci powie, ze woofer za 2800pln poläczony z monitorami za kilkanascie tysiecy nie wypadnie dobrze, ale niestety, napisales jedynie ze zagral "sztucznie", nie podajäc z jakim sprzetem!! Autor tego tematu pytal o monitory Xindak, nastepnie o zestawienie 2.1. ALE PORUSZAMY SIE W BUDZECIE OK. 4000pln i w tym zestawieniu proponowany Velodyne moze okazac sie bardzo dobrym wyjsciem tym bardziej, ze bas mozna dowolnie regulowac, ustawic odciecie, pozwolic mu "wtopic sie" w pasmo przenoszenia monitoröw - do wyboru, do koloru. Poza tym, jesli przeczytasz moj ostatni post, napisalem wyraznie - przy dobrych podlogöwkach w odsluchu stereo sub wydaje sie zbedny!!!!!!! Niestety, jesli chodzi o monitory, nie zejdä one z basem dostatecznie nisko, tym bardziej na 20 metrach kwadratowych brak basu bedzie odczuwalny, ale jest to propozycja JESLI AUTOR TEMATU ZDECYDUJE SIE NA MONITORY; A SAM PRZECIEZ NAPISAL, ZE BAS JEST DLA NIEGO WAZNY.

"Tak sie zastanawiam w czym droższy mógłby być lepszy." icon_eek.gif
To stwierdzenie powazne, czy zart???????
Uklad magnetyczny, uzyta elektronika, budowa wewnetrzna i zewnetrzna. Tak na poczätek. Jak zwykle - interpretujesz wypowiedzi tak, aby Tobie pasowalo. Nonsensem jest natomiast brak jakiegokolwiek obiektywizmu, jesli chodzi o inne produkty. Gzies poza tym czytalem, ze Twoje bodajze Infinity nie mogly w pelni "zagrac" ze wzgledu na pomieszczenie. W przypadku kolegi Ma(m)gnat möwimy o 20 metrach i cyfrowym wzmaku Onkyo. Bedzie dobrze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"Nonsensem jest natomiast brak jakiegokolwiek obiektywizmu, jesli chodzi o inne produkty."

Czy nie napisałem, że Proace graja OK? Albo Tannoy Monitor, albo Lowther? Czy nie stwierdziłem, że gro starych "złomów" w cenie 4 kzł zagra lepiej niż nowe głosniki?
Co Cię boli? Że są lepsze od Twoich propozycji? Wiem, że bardzo chciałbyś...
Posłuchaj czegokolwiek z tej stawki - to podyskutujemy.

Gdzie ten sub do drogich kolumn stereo? Jeszcze go nie odnalazłeś? Raczej nie spotkałem suba za naście tysięcy, dedykowanego super kolumnom za kilkadziesiąt kzł? Więc gdzie jest ten, który jest znacznie lepszy do Velodyne i ZAGRA w takim zestawieniu Twoim zdaniem?

Zaczynasz pisać głupoty.
Twoja wiedza opiera się raczej na przeczytanych, internetowych i drukowanych wiadomościach.
Pominę resztę Twojej ostatniej wypowiedzi.

Twierdzę, że nie słuchałeś wielu rzeczy (przynajmniej z tych, co przedstawiłem), a się wymądrzasz.

Posłuchaj też rzeczonego suba z ustawieniami od wyboru do koloru, z dobrymi monitorami za powiedzmy 2 kzł (oczywiście starszymi). A potem samych głośników. Może masz nadwyrężony słuch? Jeśli mimo wszystko nie słyszysz, że tak słodko do końca, to niestety nie jest.
Opisałem swoje wrażenia, a Ty wkółko teoretyzujesz. Że za tani sub, że ustawień bez liku... Próbowaliśmy co nieco z nich. I cudownego zespolenia dźwięku nie było.
Wiercisz i wiercisz...
Co nieco znam możliwości i ustawienia Velodyne - wiec jako teoretyk (przypuszczam), nie musisz mi ich przedstawiać. Z jakimi głośnikami słuchałeś Velodyne, że tak dobrze wypadło? Ja z Ketsus Extreme. Ale czy coś Ci to powie?
Kłapiesz i kłapiesz...

Autor wątku zdecyduje się na co chce. Jego sprawa. Póki co nie napisał, że rezygnuje z podłogówek. A w basie nie chodzi tylko o bum bum...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, masz racje - nic nie slyszalem, czytam broszury reklamowe i oglädam obrazki. Twoje zdanie - Twoja racja. Szkoda slöw. Nie masz kolego zadnego pojecia z jakim sprzetem sie spotykalem. Bys sie zdziwil icon_eek.gif Gdy brakuje Ci kontrargumentöw, zarzucach komus "niewiedze"???? Jasne, najlatwiejsze rozwiäzanie. Tylko, ze ja nie musze i nie mam zamiaru tu nikomu niczego udowadniac.
Ja sie wymädrzam???????? Czy neguje, ze Infinity robi dobre kolumny???? W przeciwienstwie do Ciebie nie rzucam hasel typu "to i to chowa sie przy tym, co mam". Ja nie odsluchiwalem tego, co Ty i odwrotnie. To raczej nierealne.

Co do Velodyne - napisze po raz ostatni - uwazam, ze to BARDZO dobry woofer i akurat W TYM PRZYPADKU moze sie sprawdzic jako UZUPELNIENIE monitoröw. Teraz rozumiesz? Poza tym, chodzi ogölnie o sub w poläczeniu z monitorami. To moje zdanie, Ty masz inne - w porzädku. Ale kolego nie masz prawa zarzucac mi niewiedzy, tylko dlatego, ze mam inne zdanie. Jak juz pisalem - nie musze i nie chce Ci niczego udowadniac, to nie przedszkole.

Poza tym - teraz to w ogöle odbieglismy od tematu.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po pierwsze - nie proponuję tego, co mam. Bo tego już nie mam od 7 lat...
Dlaczego ejsteś oburzony moim twierdzeniem, że nic nie słuchałeś z tego co proponuję? Przecież to prawda.
Przeczytaj jeszcze raz moje posty. Nie napisałem, że sub się nie sprawdzi, czy Velodyne jest zły lecz, że nie będzie tak dobrze zgrany jak jedna kolumna lub dedykowany sub w zestawie...
Jak przeczytasz jeszcze uważniej, to porównywałem dźwięk Kappy ze współczesnymi kolumnami za 15-20 kzł... I w tym momencie Twoja kontrpropozycja kolumn za 1,5 czy 2,5 kzł wydaje się delikatnie mówiąc "słabsza". Na tej podstawie twierdzę, że moja propozycja jest lepsza. Nie muszę słuchać kolumienek za x złotych, skoro słyszałem 10 razy droższe (i przynajmniej "nieco" lepsze - nie sądzisz?). Chyba, że Twoje grają na poziomie podobnym jak 10 razy droższe?
Czy to takie trudne do pojęcia?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz - sytuacja sie wyjasnia. 600 s3 uwazam za dobre w tej cenie raczej jedynie do rocka, metalu i ogölnie muzyki nowoczesnej, do jazzu moim zdaniem nie nadajä sie w ogöle (ze zbyt "jaskrawym" wzmocnieniem wysokie tony potrafiä draznic), do klasyki - tak sobie.Dlatego, jesli pojawia sie pytanie o kloumny w tym przedziale cenowym i do ciezkiej muzyki - jest to moja pierwsza propozycja. Sam wiesz ze tez juz jedynie do kupienia z uzywek. Suba, nawet dedykowanego, nie polecam do pozädnych podlogöwek w odsluchu stereo. W KD - owszem. Jakis czas temu mialem przyjemnosc obejrzenia pod Hamburgiem w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu (ustroje akustyczne, ukryta elektronika i koncöwki mocy, projektor i 4 kinowe fotele) 2 filmöw w KD opartym na 800 D Bowersa icon_biggrin.gif z dedykowanym subem, o ile pamietam asw 855. Wrazenie - porazajäce. Punktowosc, dokladnosc i glebia basu - perfekcyjna i to mimo faktu, ze 800 tki majä go az nadto. Jak dla mnie - perfekcja przekazu wielokanalowego w warunkach domowych (zestawöw Teufel nie slyszalem). W stereo - dodatkowy bas byl zbedny, mimo, ze z dedykowanego glosnika.

Rozumiem, ze wychodzisz z nastepujäcego zalozenia: Kappa brzmi poröwnywalnie lub lepiej, niz wspölczesne kolumny za 15-20kzl. Bardzo mozliwe, nie slyszalem.Tym samym, nie musisz pisac o kolumnach za 2kzl, bo w tym przedziale mozna kupic uzywki Infinity. Mozliwe, ze masz racje.

"...nie nie z Proaców tylko 100 Studio. Standard na Świecie, czołowy monitor bliskiego pola!!! Dodatkowo przydatny w masteringu. Drogi to prawda, ale to jest klasa światowa!!! Nisko jak na takie kajtki schodzi, a suba zawsze można dokupić. To jeden z postöw autora tematu tematu, tak zeby do niego powröcic. Pozdrawiam.

P.S - znalazlem Infinity 8.2i Seria 2 na Ebay- na razie 350 euro:
http://cgi.ebay.de/INFINITY-Kappa-8-2i-Ser...A1%7C240%3A1318

Renaissance 90 (zukzukzuk - wyglädajä znajomo icon_wink.gif ) za 1199 euro do kupienia od reki:
http://cgi.ebay.de/Infinity-Renaissance-90...A1%7C240%3A1318

Studio sm 225 za 699 euro, do kupienia od razu:
http://cgi.ebay.de/Infinity-Studio-Sm-255_...A1%7C240%3A1318

RS IIIb - 2000 euro:
http://cgi.ebay.de/Infinity-RS-IIIb_W0QQit...A1%7C240%3A1318

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nareszcie konkrety. Tak to możemy rozmawiać icon_biggrin.gif
Rozumiem, że podczas odsłuchu B&W 800 z dedykowanym subem nie było tak "miodnie" w stereo. I na to zwracałem uwagę. Oczywiście - komuś to może nie przeszkadzać...
Co do Kappy 8,2i, to chodzi nie po 2200, a po 600-800 euro za Odrą. U nas na allegro 5200 zł z dedykowanym głośnikiem centralnym do KD. Jeszcze kwartał temu byłe moje, o ile dowiedziałem sie prawdy, sprzedały się za 2500 zł...
Natomiast Kappa 8A (zamknięte i lepsze brzmieniowo) stoją w Krakowie za 4800. Te polecałem posłuchać autorowi wątku, bo ma blisko. Jest okazja poznać dźwięk "złomu" sprzed lat. Tylko tyle...
Czy Onkyo je wysteruje? Pewno, że do końca nie. Ale i tak moze być lepiej niż ze słabszymi kolumnami. Był czas, ze do Kappy 8,2i miałem CA A5000+P500. Nie było tragedii. Widzisz te małe lampki podpięte do IRS Sigma. Jak usłyszałem ten komplet po Kappie - "kopara" mi opadła! (z tym że Sigma ze 4 x droższa). Pomimo, że "hałasu" te maluchy nie mogły niestety zrobić.
O który Proac w końcu chodzi?
Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozumiem, że podczas odsłuchu B&W 800 z dedykowanym subem nie było tak "miodnie" w stereo. I na to zwracałem uwagę. Oczywiście - komuś to może nie przeszkadzać..."

Moze inaczej - w dalszym ciägu jestem zdania, ze dobry sub moze w dobry sposöb uzupelnic brzmienie monitoröw na 20 metrach kwadratowych. Oczywiscie, poröwnania do podlogöwek z pozädnym basem nie ma. Ale, byla by to jedna z opcji, jesli chodzi o odsluch studyjny i chyba najlepsze wyjscie rozciägniecia pasma kolumn. Jesli chodzi o 800 D - sam kontakt z tymi kolumnami wzbudza respekt (tym bardziej, gdy jeszcze czuc fabrykä icon_wink.gif ), pomijajäc 4 takie kolumny w KD. Moja refleksja - odsluch 5.1 - niesamowite, nie mam poröwnania. Czysta poezja. Bezkompromisowa dynamika, sila i czystosc przekazu, niesamowity bas. Odsluch 2.0 - bez komentarzy, cos wspanialego w calym pasmie. Bas bardzo punktowy, ekstremalnie dokladny, wspaniale przechodzäcy w srednice. Idealnie. Odsluch 2.1 - podobnie, lecz sub bardzo rzadko wkraczal do akcji tzn. czuc bylo jego obecnosc, chwilami bas byl wyraznie glebszy, ale moim zdaniem do tych kolumn w systemie 2.0, absolutnie zbedny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hm. Wrażenia pewno były WIELKIE! Z czym grały w stereo i w KD? Powierzchnia?
Mam kilkakrotnie "na koncie" Nautilusy 801 z 38 cm na basie w zaadoptowanych (na szczęscie) +- 25 metrach. POGROM!
"Bezkompromisowa dynamika, sila i czystosc przekazu, niesamowity bas." Nic dodać, nic ująć!
Do rocka, bluesa - nie ma lepszych! Same superlatywy!
Ale poezji nieco brak.
Przy dźwięku z tych głośników nie da się rozczulić, rozmarzyć czy popłakać - nawet po wypiciu butelki. icon_cry.gif
Lecz można to zrobić przy innych...
Na szczęście nie ma głosników NAJ. Pośród WIELKICH, są różnie brzmiące!
I dobrze. Mamy wybór!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym momencie trafiles. Przy sluchaniu 800 brak miejsca na chwile zamyslenia sie. Mimowolnie zaczyna sie wnikac w strukture nagrania, piekno brzmienia i jego detalicznosc i dynamike. Ale - podejrzewam, ze jest to spowodowane tym, ze jest to jedynie kilkugodzinny odsluch. Po jakims czasie czlowiek sie przyzwyczaja i "po prostu slucha".

Centralnym byl (jedynie) HTM 2. Zrödlem DVD Rotela (niestety, brak oddzielnego odtwarzacza CD icon_sad.gif ), RDV-1093, procesor Rotel RSP-1098, koncöwki BRYSTON 7B (moim zdaniem niezbyt dobry wybör). Calosc ukryta w szafce w scianie. Powierzchnia ok. 25-30 metröw kwadratowych, podloga lekko skoszona w strone ekranu. Niesamowite wrazenie zrobil na mnie pewien "bajer" - po przycisnieciu wläcznika, odsuwala sie kurtyna zaslaniajäca ekran i powoli gaslo swiatlo. Naprawde, niesamowite, tym bardziej, ze to wszystko w domu(!). Ale wiesz, jesli do regulacji stojäcego zegara przyjezdza co miesiäc specjalista z Londynu, wcale nie zdziwilo mnie wyposazenie KD (prezent dla syna wlascicielki na 21 urodziny) icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, w tym momencie trafiles. Przy sluchaniu 800 brak miejsca na chwile zamyslenia sie. Mimowolnie zaczyna sie wnikac w strukture nagrania, piekno brzmienia i jego detalicznosc i dynamike. Ale - podejrzewam, ze jest to spowodowane tym, ze jest to jedynie kilkugodzinny odsluch. Po jakims czasie czlowiek sie przyzwyczaja i "po prostu slucha".



Nie nie do końca tak.
Słuchałem razy kilka, przez kilka godzin. Pierwsze 1, 2 odsłuchy faktycznie nie dają czasu na NIC.
Ten sposób prezentacji jest bardzo dosłowny, poukładany. Dźwięki zbyt odseparowane, odosobnione, do bólu przeźroczyste. Tymczasem na mój słuch - większość dźwięków pośród innych, to plamy. Jakby to potocznie określić - muzykalności nieco brak (Sonus Faber i wiele, wiele innych prezentują całkowicie inną koncepcję dźwięku). Co jeszcze - zadziwiająca prezentacja muzyki, bo grają "do przodu". Dźwięk jakieś pół metra przed kolumnami. Dla jednych - dźwięk życia. Dla innych - zmęczenie po dłuższym odłsuchu. Nazywam to brakiem romantyczności. Inni mogą to nazwać np. brakiem zniekształceń...

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wg mnie brak "ciepla" i niesamowita doslownosc przekazu. Absolutnie krystaliczna göra. Zgadza sie. Jednak nie moge poszczycic sie kilkukrotnym odsluchem tych kolumn, bylem (doslownie)porazony brzmieniem w KD i nie moglem "wystudzic sluchu". A byly to swiezutkie, niewygrzane kolumny. Na pewno przy najblizszej okazji (a taka sie szykuje za kilka miesiecy, jesli namöwie znajomego na zakup) odsluch bedzie nieco inny, przynajmniej dla mnie, tym bardziej, ze szykuje sie czyste stereo z bardzo dobrym zrödlem. Pozdrawiam.


Przepraszam autora tematu za pewne dygresje, ale kolego Ma(m)gnat - nie dajesz znaku zycia icon_wink.gif Zdecydowales sie na cos? Cos bierzesz pod uwage?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...