Skocz do zawartości

Auta forumowiczów


Recommended Posts

To może ja zaczne icon_smile.gif

Aktualne auto to Golf III, jeśli chodzi o jakieś zmiany wizualne no to felgi Keskin i wszystkie lampy powymieniane wraz z migaczami.









Co do sprzętu, to duzo klocków się przez niego przewineło, jednak że na wakacje planuje wymiane auta na kombi (w końcu będzie dobre auto do nagłośnienia) to "porządny" sprzęt został wyprzedany.

Z archiwalnych zdjęc udało mi się znaleźć:

Kapitalny Audio Art 70.2XE przyczajony w schowku icon_smile.gif





Początki samodzielnej zabawy z montażem, DLS R6A dopasowywane do dystansów :




Jedno z wielu radyjek jakie gościły w aucie deck alpine 7915:




I na końcu taki Volkswagenowski rarytasik, który do dziś żałuję że sprzedałem, mimo iż za zacną kwotę (700 zł). Becker - wersja Volkswagen Indywidual. Kapitalnie mi pasował do tego auta.





A na koniec mój mały tester zawiesznia, zawsze sprawdzi czy auto aby napewno ładnie "leży na glebie" icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, nie slucham hip-hopu ani techno, bas nie musi mi rozsadzac glowy icon_wink.gif W samochodzie nawet nie slucham glosno, kabina jest tak swietnie wygluszona, ze glosno nie trzeba. Niestety, nie wiem, jakie sä pozostale glosniki, mozliwe, ze Nokia. Woofer jest dosc maly, ale bas mimo to wystarczajäcy do bardzo mocnej muzy. Jakikolwiek tuning wydaje mi sie zbedny. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro o autach:
Podam dwa przykłady: jako że w rodzinie mam dwa zamiłowania:
Mój Tato - lubi Laguny, miał wersję z 2004 roku z nagłośnieniem Cabasse
Wymienił całkiem nie dawno tez na nową zupełnie Lagune również z nagłośnieniem Cabasse

Może on nie nie za bardzo tam patrzy na to jak mu gra ale zauważyłem kiedyś, że jak już ma grać to ma grać dobrze, a jak kiepsko to lepiej aby w ogóle nie grało icon_smile.gif
i tak ..Laguny są autami dość dobrze wygłuszonymi... ale..nagłośnienie raczej nadaje się do słuchania kawałków rokowych , chilloutowych..itp
Nie nadaja się do słuchania muzyki mocno dynamicznej z dobrym wykopem basu
Głośniki wtedy zacznają grać bardzo płasko, tak jak by drzwi nie miały zadnego wygłuszenia..jednym słowem w Lagunach to raczej muzyka lajtowa

teraz rodzinnie dalej:
Siostra (któreś tam nowe Volvo) z nagłośnieniem Bosse...
i ak moje spostrzeżenia : albo bose daje głośniki tylko i wstawają je w fabryce byle gdzie, albo nikt z Bosse nigdy nie usiadł w nagłośnionym przez ich markę aucie
Na takie ilości głośników jakie pchają do aut, ma to jakiś sens jeżei wozimy się tylko jednym autem i często jezdzimy całą rodzina to owszem z tyłu słychać ładnie z przodu też...
Tyle, że ładnie to chyba pojęcie względne...
Głośniki potrafią zagrać głośno, ale wiadomo..im głośniej tym dynamika gorsza i w pewnym momecie muzyka tak wali po uszach, że głowa zaczyna boleć a przyjemności z słuchania muzyki nie mamy, bas jest średniej jakości raczej konturowy... nie schodzący za nisko....soprany mocne ale przy wyższych głośnościcach przester murowany...

Suma sumarrum..w obu autach.. jest i tak lepiej niż na standardowych nagłośnieniach... w Lagunie chyba słucha się lepiej ..może dlatego, że w środku jest większym autem.. w Volvo jest już gorzej ale potrafi zagrać dynamiczniej..
Niestety decydując się w salonie i płacąc średnio od ok 3 tyś do 5-6 tyś więcej za pakiet lepszego nagłośnienia..to jak każdy wie za taką kasę można prywatnie zrobić dużo lepiej
Za te 3-4 tyś można zrobić bardzo dobry zesta podbiegający pod Hi Fi.. za 6 tyś już można zrobić bardzo dobre Hi Fi..i zdecydowanie dużo dużo dużo lepiej niż.. to co podają firmy "jako lepsze nagłośnienie"
Ale jak wiadomo..nie zawsze w nowych autach można ..bo gwarancją.. i o to się tu wszystko rozbija..a szkoda...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek - jak już chcesz konkretów, to można jeszcze zapytać Kibica o sam samochód... icon_cool.gif

No bo mamy parę różnych Lagun:
I, I po liftingu
II, II po liftingu
no i obecna od roku III generacja.
Jak do tego dołożysz 2 warianty nadwoziowe... icon_lol.gif

No a u mnie najładniejszy ze starych Civic'ów - czyli generacja VI icon_razz.gif . Model 5d (liftback znaczy się) i standardowe głośniki tylko w przednich drzwiach, zasilane przez Pioneera KEH-P4900R.
A czemu tak słabo? Jak jeźdżę sam - to głównie w mieście i wtedy słucham radia, a jak gdzieś dalej - to niestety rodzina zagłusza bo musi sobie pogadać icon_sad.gif Jak miałem poprzednio Madzię z porządnym tyłem, to i tak paskudy prosiły by wyciszyć głos z tylnych głośników...
Więc nie zamierzam zmieniać nagłośnienia - chyba, że zacznę więcej jeździć sam w trasy, to wtedy już pójdzie! icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek
Mam świra audio-foto-motoryzacyjnego...
I ex-komputerowego, bo mam już dość kompów przez cały dzień w pracy - chociaż może bardziej "mam dość idotów pracujących na komputerach" (właściciwie to bardziej tych, którzy powinni coś robić na komputerach a nie robią i do tego swoimi pomysłami przeszkadzają w pracy).

Pozdrawiam
PS. Niestety z braku garażu i wolnego czasu na to - już niestety nie grzebię pod maską czy przy hamulcach.
Jak miałem dużego fiata na studiach (nie powiem, jak dawno temu icon_wink.gif ) to co pół roku wpadałem do kumpla i w garażu przy piwku czyściliśmy/wymienialiśmy hamulce, olej i inne bieżące rzeczy. I samochód jeździł że hej!
Co prawda jak na jednym piwku na łeb przez pół dnia się nie skończyło, to wracałem do domu bez samochodu - ale powód był wyłącznie "promilowy", a nie awaryjny!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
hmmm powiadasz masz świra w 3 dziedzinach ... hmmm
audio - całkowicie zrozumiałe... (wiedza, forum, życie forumowe)
Foto - hmm był wątek foto i nie udzielałeś się.. a szkoda... icon_sad.gif
Motoryzacja - a to już zamieniliśmy w kilku wątkach słowa icon_smile.gif różne icon_smile.gif
i te komputery.....
ale co dziwne:
wszystkie Twoje zainteresowania ( przyjmujemy 3+1 icon_wink.gif ) pokrywają się dokładnie z moimi icon_smile.gif !!!

kopia ? klon ? icon_smile.gif
tylko jeszcze wtrące - mój zakup w poprzednim miesiącu nikon z małą szklarnią ( pewnie rozumiesz.. )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek
To którą D-upcie kupiłeś? Dziewięćdziesiątkę? Zumisko standardowe z setu czy oddzielnie zaszalałeś?

Ja zrobiłem sobie kilkuletnią przerwę z lustereczkiem - lenistwo i tyle, z kurduplami chodzę icon_lol.gif
2 lata temu byłem już właściwie na D80 z 18-200 zdecydowany, ale dla świętego spokoju (tzn. "wyciszenia Zestawu Głośnomówiącego") temat sobie odpuściłem i czekałem na coś lepszego.
Więc teraz się czaję przed wakacjami na D90 wraz z Nikorowską VRką 18-200 (chociaż sety w rozsądnej cenie zazwyczaj są z lekkim 18-105 VR). Żonie już zapowiedziałem, że będzie co nosić i na co wydać pieniądze - szkoda tylko że nie zrobiłem tego na początku roku - można było się wyrobić w 3 i pół ze stopiątką. A teraz to niestety już 4tysie, a z 18-200 to raczej zamiast Hermaszewskiego piątka poleci w kosmos. icon_cry.gif
Cała okolica w N-kach siedzi od dwudziestu lat, więc i przy transformacji A-C nie było wątpliwości. A że ja na końcu to trudno, po co sprzęt ma w szafie się nudzić? icon_wink.gif W międzyczasie weszła "90" (albo 60ka w wersji dla oszczędnych i mniej wypasionych "byczków") i nie jest źle, przynajmniej nie trzeba się przestawiać na CeeFki w D200/300 w nośnikach pamięci i z większej kasy wyskakiwać.

Co do udzielania się i krycia z fotkami - sam wiesz, ile czasu zajmuje moderacja... A do tego jeszcze jakiś rozsądny post strzelić zamiast jednozdaniowych bezsensowniaczy (bez nicków będzie, ale wiesz o jakich potencjalnych łowców płyt chodzi).

Pozdrawiam
PS. Z "klonem" to lepiej nie wyskakuj w obecnej sytuacji politycznej icon_mrgreen.gif
Krótko mówiąc przyjmujemy wersję "warszawa piła i się rozdwoiła" icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman tak jak piszesz kupiłem D90 (ale z kitem 18-105) planowałem różnie... ale kupiłem też stałkę 50 nikkora - do portretów - zreszta chyba nie tylko, do tego grip icon_wink.gif, torba.. ojj nazbierało się tego
W sumie wolałem akurat w moim przypadku zainwestowac w 18-105 + 50 + grip co daje cene samego 18-200 icon_smile.gif
18-200 jest swietny uniwersalny szeroki kat, no ale..czlowiek na pieniadzach nie śpi.. no i w 18-105 jest plastikowy bangnet.. kiepsko to troche.
Podyskutujmy o tym w wątku fotograficznym .. icon_wink.gif fajnie jest pogadać icon_smile.gif

co do reszty wpisu..ujme krótko - bo zbieram się do pracy... popieram w całej rozciągłości icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny gosc - nad D90 tez sie zastanawialem, w koncu zrobilem prezent zonie w postaci D80 z Nikkorem 18-135, gripem i lampä 600 z dyfuzorem. Kapitalny aparat, ale o ile wiem, D90 posiada jeszcze funkcje filmowania. Jak to wygläda w praktyce, mozna uzywac jak kamery cyfrowej, czy sä jakies ograniczenia np.czasu trwania filmu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko mam w miare skromne - Passat B5 Kombi 1.8T(urbo czyli 150 KM) rocznik `99 i fabrycznie montowane nagłośnienie - cztery z przodu i cztery z tyłu. Niestety nie jestem jego pierwszym właścicielem i oryginalny odtwarzacz został wymieniony na całkiem nieźle grającego Pioneera DEH-P5100R-B i na razie nie myśle o jego wymianie. Co do głośników to niestety nie wiem jakie były montowane w tamtym okresie a póki dobrze grają to nie ciągnie mnie do rozbierania tapicerki .

Pozdrawiam


P.S.
Jeśli chodzi o sprzęt foto to skrobne coś w temacie w dziale FOTO. icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...