Skocz do zawartości

kino domowe 5.1


Giba

Recommended Posts

Witam
Jestem nowy na forum, więc jak coś głupiego napiszę do z góry przepraszam.
Za niedługo będę posiadaczem amplitunera yamahy rx-v663, poszukuję zestawu do kina domowego do tego ampli. Pokój mam 20 m2 wys. 2,6m (zestaw 70% do kina 30 % do muzyki głównie filmowa,tudzież pop) z czego samo miejsce odsłuchowe będzie na pewno mniejsze ( ma się zmieścić w tym pokoju jeszcze stół "część obiadowa"), dosyć długo się zastanawiałem bo po raz pierwszy wybieram zestaw kina, na razie wydumałem coś takiego:
1. Kef C5 + C1 + C6LCR -> te chyba najbardziej mi odpowiadają, cenowo wizualnie , jeszcze wasza opinia co do odsłuchu ( no i mój odsłuch )

2. JBL Northridge Cine Pack E80+E20 + EC25 + sub e150

3. Elac fs 57, BS 52 , CC 51 , sub 50 -> tu nie wiem czy cenowo nie odbiegają w górę ( na allegro widziałem w okolicy 3000) , no i nie za bardzo chyba to dobrze że impedancja każdego z tych głośników jest inna 4 Ohm , 8 Ohm, 6 Ohm , nie wiem też czy duży wpływ ma skierowanie głośnika z SUBa w dół na wkurzenie sąsiada?

Do tego pierwszego zestawu zastanawiam się właśnie nad subem czy KEF C4 będzie wystaraczająco dobry ( 20 cm głośnik tylko ) ale pokój nie jest duży, no i mieszkanie w bloku i tak nie będzie można zbyt głośno słuchać bo sąsiada mam jakiegoś nadgorliwego... a może tego elaca? albo JBLa a może macie coś ciekawego w podobnej cenie co dobrze zagra z tą yamahą lub cały jakiś ciekawy zestaw?

PS. Pokój będzie w całości remontowany, wiecie jak można go wyciszyć w miarę żeby sąsiadów nie denerwować za bardzo ? sufit mam mieć podwieszany, myślałem żeby tam wcisnąć stożki rozbijające fale , co na ściany ? no i tu najgorsze bo będę miał tylko płytki na podłodze bez dywanów więc coś by trzeba dać pod te płytki chyba.

Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie łącz KEF-ów z Yamahą, będzie zbyt ostro (chyba że tak lubisz) a sub ci tego nie zmieni.
2. te JBL-e raczej bez suba inaczej pomyśl o przeprowadzce do domku zdala od ludzi icon_wink.gif.
3. Będą dobre, co do suba to dźwięki z tego zakresu częstotliwości są omnikierunkowe, więc sąsiad i tak będzie wkurzony . Nie przejmuj się tak bardzo impedancjami (zwłaszcza znamionowymi) bo nie kupisz w efekcie żadnych kolumn a nowe wzmacniacze i tak sobie z nimi poradzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem po internecie i dużo osób poleca również, połączenie tej Yamahy RX - V663 z serią Jamo S 606 , co wy na to ?? czy w takim połączeniu fajnie zagra KD ? Dużo również osób poleca zamiast yamahy, Harmana Kardona -> ok mogę się zgodzić że lepiej zagra ale pewnie tylko w stereo , ale przecież KD to również wizja a podobno HK nie dorasta Yamaszce nawet do pięt w tej kwestii.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...