Skocz do zawartości

Kalibracja Denona AVR-1509


malin84

Recommended Posts

Witam.

Od niedawna posiadam amplituner Denon AVR-1509. Robiłem już parę razy kalibrację - tak jak zalecaja w instrukcji. Po skończeniu automatycznego ustawienia gdy włączę dźwięk Dolby Digital lub 5ch stereo lub inne ustawienie używające wszystkie głośniki i przy aktywnym Audyssey i Dynamic EQ tylne głośniki grają głośniej i mocniej (nawet jak wyrównam poziom głośności wszystkich kanałów to i tak tył gra głośniei mocniej). Dopiero jak wyłączę Audyssey i Dynamic EQ wszystko gra jedną głośnością i siłą tonów niskich. Gdzie leży problem? Czy ktoś może wie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Osobiście używam AVR2809 i wszystko jest w należytym porządku. Co masz na myśli bardziej uwydatniony, czy chodzi o podbicie górnych rejestrów czy dołu? Sprawdź ustawienia EQ.
Jakie masz głośniki? Może np. moc surroundów jest tak niska, że przy dużo niższym podażu grają tak samo głośno, ale to powinno zostać też zniwelowane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. A czy coś by doradzili? Chyba to że tylnie głośniki mam wyżej niż przednie to nie ma wpływu? Przypomniało mi się też że za początku jak miałem podłączone tylko przednie kolumny pomyliłem biegunowości i parę dni tak grały - czy mogło to spowodować jakieś uszkodzenie? Może to teraz się odbija? No kurcze bo już nie wiem co może być icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Ale ta Kalibracja to tylko taki bajer, zresztą jest jasne że nie z każdymi kolumnami bedzie działać prawidłowo :>

Bagiennik
No jasne że nie z każdymi - z uszkodzonymi kolumnami nie zadziała icon_mrgreen.gif

Może byś tak przestał pisać takie rzeczy! Zerknij na swoje ostatnie posty - często są to frazesy albo nic nie wnoszące stwierdzenia...
W jakim celu je piszesz? Chyba tylko po to, by zaistnieć na Forum...

Jeżeli kalibracja to jest bajer - to całkiem użyteczny w kinie domowym (szczególnie dla mniej wprawionych/osłuchanych osób) icon_wink.gif
Kalibracja zazwyczaj działa poprawnie (czasami trzeba ją powtórzyć), ważne by mikrofon stawić w miejscu odsłuchu i najlepiej na wysokości głowy słuchającego.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz lepiej niż product managerzy Denona, Onkyo to luz.
Instalowałem dziesiatki takich zestawów u klientów i wiem jak to działa w praktyce.
W 90% przypadków kalibracja działa dobrze, ale czasem są jaja, często właśnie przy małych kolumnach czy właśnie takich chińszczyznach jak te Kody.
Przy Bose Aqustimas 10 Denon 2308 cały czas wywalał błędy złej fazy i nic się z tym nie dało zrobić, nawet w instrukcji jest napisane że w niektórych przypadkach może się pojawić problem i trzeba "Skip"
Więc gdy autokalibracja zawodzi zostają ustawienia ręczne, w takim 1509 to chyba żadna filozofia, tymbardziej że gośc słyszy co mu mniej więcej nie pasuje ...

Ah jeszcze pare frazesów i zaistnieje !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...