Skocz do zawartości

słuchawki do 800 zł + pianocraft


Recommended Posts

Witam

Noszę się z zamiarem kupna słuchawek do mojej Yamahy Pianocraft 810, i mam problem z wyborem. Wiem ze temat słuchawek był już wałkowany nie raz, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie jakie sluchawki w granicach do 800 zł (lepiej było by 500 - 600) zakupić do mojej wieży? Muzyka której słucham to głównie elektronika (chemical brothers, the Prodigy, Orbital, Future Sound Of London itd.) a także spokojniejsze klimaty typu acid jazz, nu jazz, downtempo i lounge, trip hop. Zależy mi na fajnym mięsitym(nie łupiącym) basie , oraz w miarę możliwości na dobrej przestrzeni dźwięku (nie jestem audiofilem tylko wielbicielem muzyki, może moje określenia są nieprawidłowe - -wybaczcie). Myślałem nad śennheiserami HD 595, ale może coś innego by się lepiej nadawało? Pomóżcie coś wybrać bo mam mętlik w głowie. A może do pianocrafta nie warto kupować takich słuchawek? Proszę o jakieś opinie i propozycje i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zakup słuchawek za tę cenę, które podłączysz bezpośrednio do pianocrafta trochę mija się z celem. Najlepiej byłoby kupić słuchawki + wzmak. Posiadam słuchawki Denon AH-D301 i przez trochę czasu grały pod amplitunerem Denon AVR-2809, a w zeszły weekend zakupiłem wzmak słuchawkowy Pro-Ject Head Box II i jest bez porównania. Nawet dość tanie słuchawki mogą zagrać łądnie byleby mieć do nich odpowiedni wzmak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm....tylko ze w sumie mam wzmacniacz od pianocrafta i uważam że jest całkiem ok, i nie chciałbym już wydawać kasy na drugi...a słuchawki są mi potrzebne wiec chciałbym jakieś dobre, bo jak na razie to mam badziewne:( może w takim razie coś tańszego powiedzmy za 300, 400 zł? jest tego sporo ale gubię się totalnie:( Ewentualnie wzmak dokupię pózniej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczätek nie przejmuj sie, pod co podpinasz sluchawki. Moich BD-880 uzywam od Pianocrafta, przez ampli KD po Ipoda. Zawsze jest bardzo dobrze. Wzmacniacz sluchawkowy pojawi sie, gdy bedzie odpowiednie zrödlo icon_mrgreen.gif . Proponuje na poczätek nie dzielic posiadanej do wydania kwoty od razu na wzmacniacz sluchawkowy i sluchawki, a skupic sie na samych sluchawkach.

GRADO SR-225. Jesli zalezy Ci na swietnam basie i detalach, w tej cenie raczej nie znajdziesz lepszych. Cena - ok.800pln

http://www.hifi.pl/recenzje/sluchawki/gradosr225.php
http://www.ceneo.pl/963003
Pozdrawiam.

Poza tym, chyba sam tez je kupie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. te Grado trochę drogie ale zapewne warte swej ceny...a moglibyście może mnie naprowadzić jeszcze na produkty innych firm które ewentualnie nadawały by się do wcześniej wspomnianej muzyki?Może coś z AKG, BD albo Audiotechnica? Jeszcze co do Grado -wiem ze to cecha drugorzędna ale wyglądają paskudnie(wybaczcie, wielbiciele Grado), przynajmniej dla mnie:) Za to strasznie podoba mi się wygląd własnie np. Audiotechnica czy AKG:)Wiem, to herezje czymś takim się kierować, ale nic nie poradzę że taki dizajn trafia do mnie:)Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz sluchawek do 800 pln, z bardzo dobrym, mocnym basem, dlatego zaproponowalem Grado. Rzeczywiscie, nie kazdemu muszä sie podobac, ale dobry sprzet nie musi ladnie wyglädac, tylko "grac" na wysokim poziomie. Moim zdaniem te sluchawki wyglädajä rewelacyjnie, czuc i widac dbalosc o dobör komponentöw, masywnosc itd - po prostu narzedzie do sluchania. icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie, pomagacie mi:)pewno jeszcze sporo poczytam nim cos zadecyduje, ale mam juz jakis obraz.

Mam jeszcze pytanie, z lekko innej beczki ale moż0e moglibyście mi jeszcze doradzić jakąś porządną karte dzwiękową do komputera?Słucham również muzyki z komputera więc przydałaby się jakaś przyzwoita. Tylko ze musiałaby kosztować tak do 500 zł, i chodzić pod linuxem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglda na to ze ten xonar chodzi pod linuxem, sprawdziłem na stronie ALSA.... ale niestety jest na PCI-E, a na mojej płycie głównej jest tylko zwykłe PCI:( A co sadzicie o tej karcie M-audio? http://www.m-audio.com/products/en_us/Audiophile2496.html

Albo napiszcie panowie, jakie karty w tej cenie sa warte uwagi, a ja już sobie sprawdzę czy chodzą
pod linuxem czy nie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...