Skocz do zawartości

Monitor Audio RS8 + Denon PMA-1500AE????


malina2010

Recommended Posts

Może zainteresuj się Harmanem HK990 + HD990 i do tego JBL TL260 (podobno wznowili produkcję), to da zupełnie inne brzmienie niż zestaw podany przez ciebie, ale na pewno nie zabraknie mocy czy basu. Jednak radziłbym najpierw odsłuchać (moja sugestia jest oparta na suchych danych nie na odsłuchu), co tu dużo mówić to już są spore pieniądze i nie warto ryzykować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Concept 6 grają bardzo dobrze z Denonem, jest całkiem sporo sprężystego basu, poprawna średnica i całkiem rozdzielcza góra, a to wszystko buduje jedną z lepszych przestrzeni stereo ergo 10 powinny również.
Z taką kasą to sprzedawca w większości salonów AV powinien ci umożliwić odsłuch czego tylko będziesz chciał sobie posłuchać, jeśli nie nawet tam nie kupuj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedze w anglii i zamierzam tutaj kupic te glosniki bo mnie taniej wyjda np. za monitor audio rs8 i te Kef IQ90 musze zaplacic 850 funtow czyli mniej niz w polsce co do dali concept 10 chyba sobie podaruje rozmawialem z gosciem ze sklepu w warszawie i mi je odradzil powiedzial ze staly 2 lata na skepie i ciezko im bylo sie ich pozbyc polecal mi wlasnie te dwa modele kef i monitor audio co wy na to??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEFy to na pewno świetne kolumny, MA nie słuchałem, więc się nie wypowiadam. Jednak obejrzyj może te JBL, bo jednak masz kawał pomieszczenia do nagłośnienia, a ww kolumny to raczej dość małe konstrukcje (już prędzej te DALI Concept 10 pasowałyby wielkością) i może się okazać, że będzie ci brakować np. głębi basu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką "budę", tylko b. mocne kombinacje pre+amp (najlepiej monobloki) + hamerykańskie głośniki.
Jak będziesz wracał z wyspy, zajrzyj do naszych sąsaiadów. Sporo tego można znaleźć. Zależy czy chcesz naglosić (poczuć wiatr we włosach icon_lol.gif ), czy ma tylko zagrać? Jak ma jedynie grać - to może być i Monitor Audio.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem MA RS6 podłączonych do NAD-a C355. Trochę jazzu, trochę rocka, trochę ambientu. Powiem ci że dźwięk (źródło jakiś dvd onkyo) mnie powalił, totalnie ! Nie słyszałem tak pięknego, pełnego, nasyconego, dynamicznego, czystego dźwięku i tak przestrzennej stereofonii w tej cenie. Osobiście po tym odsłuchu już wiem na 1000% na co wymienię mój obecny zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam kolumny Monitor Audio rs6 w 16m2 - spisują się super. Trzymaj się tych rs8 bo to świetne kolumny w swojej klasie. Jak masz kasę to nie myśl nawet o tych Conceptach 10 bo szkoda na nie forsy. Co do Denona 1500 AE to również go miałem i jak dla mnie bez żadnych rewelacji. Za cenę 4000 pln można kupić dużo dużo lepszy wzmacniacz niż ten Denon. Sam posiadałem zestaw Denona pma i dcd 1500 ae i mocno się na nim zawiodłem ale może tobie akurat przypadnie do gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy wybierałem swoje kolumny słuchałem również kilka modeli KEFa i Dali. Każda z kolumn miała swoje wady i zalety. Na twoim miejscu przesłuchałbym jeszcze Dali Ikon 7 - to naprawdę dobre kolumny - głośnik wstęgowy świetnie przekazuje wokal oraz Kef IQ90 oraz kolumny lubujące się w rocku czyli Paradigm - tych ostatnich nie słuchałem. Jestem pewien, że zarówno Dali Ikon 7 jak i Kef IQ90 poradzą sobie bez problemu w tym metrażu. Na twoim miejscu nie skreślałbym jeszcze tych RS8 bo chociaż wymiarowo to nieduże kolumienki to naprawdę bardzo dużo potrafią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...