Skocz do zawartości

Zestaw do 2500 kilka opcji


raf44

Recommended Posts

Witam, szukam taniego zestawu do 2500zł, który będzie przyjemnie brzmiał dla ucha, żeby dało się usłyszeć i basy i soprany, Warunki pokój 4x5 m, 70% film 30 % muzyka typu pop, jazz. Ograniczeniem obok ceny jest dla kolumn rozmiar szerokie podłogowe nie wchodzą w grę max. szerokość frontów to 15 cm.
A teraz moje typy:

1. Odtwarzacz DVD : Pioneer 410 - zalety: alternatywny soft, USB, HDMI, cena; wady: trochę słaby przy muzyce
Toshiba SD580 - zalety: dobry skaler, usb,hdmi,
2.Amplituner: Pioneer 817 - ma usb
Sony 820 - ma wbudowane dekodery HD
Denon 1509 - nie ma tego co mają poprzednicy icon_smile.gif
Onkyo R518 - ?
Yamaha 463
lub jakiś inny w cenie do 1200zł
3.Kolumy: Ferguson Dream Team http://www.allegro.pl/item578072561_zestaw...ream_tower.html
JBL SCS 178


Z góry dzięki za porady.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ale wolałbym coś bardziej klasycznego, tak jak wymieniłem w 1 poście, szczególnie interesują mnie podpowiedzi dot. amplitunera i kolumn. Jak wypadają te fergusony? Czy to coś pokroju VK, Prism i Maudio?
Czy warto brać Sony 7.1 które wydaje się być dobrze wyposażone jako przyszłościowe czy 5.1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak wypadają te fergusony? Czy to coś pokroju VK, Prism i Maudio?


Moim zdaniem Fergusony nie mogą się równać nawet z M-Audio za to z VK czy Prismem owszem. Jednak M-Audio to jest produkt niemiecki i jak na najniższą kalsę to naprawdę daje rade. Mam w KD M-Audio i nawet do stereo to się w jakimś stopniu nadaje. Bardziej polecam M-Audio niż Fergusona (firma robi niezły sprzęt, ale raczej elektronika np. dekodery TV)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co polecacie z ampli widzę, że jednak soniaczka 820 a jakie kolumienki do niego? Przypominam, że muszą być wąskie max 15 cm szerokości i niekoniecznie muszą być fronty podłogowe. Fergusony są optymalne pod względem wyglądu rozmiarów i ceny, szkoda że nie pod względem dzwięku icon_sad.gif

Co sądzicie o JBL wyżej wymienionych, a może zestaw Tannoy EFX 5.1 tylko czy da się na tym słuchać muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej kierowałbym się ku JBL, wiadomo do muzyki zestaw z takimi małymi głośnikami musi pracować z subem, a za tą cenę nie dograsz raczej tak zesatwu, żeby efekt był gry samych frontów mimo pracy suba. Jednak szukasz tu ewidentnie kompromisu, a myślę, że taki zestaw Sony + JBL spełnia go.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf44
Sony ma 2 rodzaje kolumn podłogowych - standardowe oraz wąskie. Jeszcze rok temu nie było problemów z tymi wąskimi - w 2009 nie widziałem ich (ale też nie szukałem).
Z wąskich kolumn pojawiają się czasami używane (zresztą ogólnie warto popatrzeć na używane kolumny - kupujesz je za pół ceny jak trafisz na coś ciekawego, oczywiście w dobrym stanie) Magnat Needle.

Kolumny Tannoy FX5.1 (albo EFX) opierają się na małych satelitkach i odpowiednio do nich zestrojonym subwooferze. W muzyce - nie będzie raczej rewelacji
Alternatywą mogą być podobnego typu małe zestawy Infinity czy Harmana, ale chyba lepsze będą zastawy oparte na standardowych kolumienkach podstawkowych (czyli jednak obudowy drewnianopodobne, a nie plastikowe) jak właśnie wzmiankowany JBL 178. Poza tym można też czasami kupić zestwy SONY Pascal (ale oczywiście nie te najtańsze modele...).

Nie patrz na zestawy 7.1 - lepiej kupić lepsze kolumny czy amplituner niż bawić się w 7.1, bo już 5.1 wystarcza - ważne, by je porządnie i symetrycznie rozstawić. Zauważ, że niepotrzebnie wtedy wydajesz pieniądze na dodatkowe kolumny (czyli z sutomatu - musisz kupić słabsze).

Pacio94
Dla mnie kolumny M-Audio grające znośnie to te, które są najdroższe (podłogówki) w ich ofercie (kosztują chyba ponad 2 tysiące czy 3 tysiące), a w tej cenie można już kupić lepsze i firmowe kolumny (czyli dużo łatwiej w razie czego będzie je można kiedyś sprzedać).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raf44 - w jednym z ostatnim numeröw "Audio/Video" ukazala sie krötka recenzja Ferguson Dream Tower i (podobno) jest niezle jak na kolumny w tej cenie i tych rozmiaröw, ale raczej konieczne wyposazenie w suba.

Co do jbl 178 na 20 metrach - jakis czas uzytkowalem jbl 135, co prawda inna konstrukcja, ale solidnie zbudowane, bardzo ciezkie w stosunku do "mikroskopijnych" rozmiaröw, troche przypominalo to systemy Bose (te starsze). Dzwiek w stereo - tragedia, ale jesli nie ma innej opcji, da sie sluchac. W KD bardzo dobrze jak na tak maly zestaw, ale na max.9 metrach. Powyzej kolumienki nie dawaly rady. Dlatego nie wiem, czy 178 na 20 metröw nie jest "za slaby".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pacio94
Dla mnie kolumny M-Audio grające znośnie to te, które są najdroższe (podłogówki) w ich ofercie (kosztują chyba ponad 2 tysiące czy 3 tysiące), a w tej cenie można już kupić lepsze i firmowe kolumny (czyli dużo łatwiej w razie czego będzie je można kiedyś sprzedać).


Oczywiście, ja jednak miałem na myśli słabsze konstrukcje. Dla nie audiofila dobre będą nawet niższe modele, za 2000zł zestaw 5.0. Mogę podać przykład: mój wujek nie należy do grona audiofilów, jednak lubi zrównoważony dźwięk z dużą ilością basu (nie musi on wcale zagłuszać wszystkiego), właśnie odsłuch zestawu ONKYO + M-Audio, satysfakcjonuje go.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo czyli dać sobie spokój z amplitunerem Sony 820 jeśli tak to co byś polecił ?


artur77 przeglądałem tą recenzję i dlatego zainteresowały mnie ten zestaw, ale szukam opinii użytkowników lub tych co słyszeli jak grają fergusony


pacio94 Czy słuchałeś Fergusonów?


Doradźcie mi jaki zestaw sobie złożyć, w zasadzie gdyby nie te kolumny to kupiłby jakiś marketowy zestaw bo tam kolumny są dołączona w bardzo niskiej cenie ale sprzedać takie kolumny też jest ciężko.

Powiedzcie jakie są wasze typy w takim przedziale cenowym i przy moich ograniczeniach lokalowych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf44
Dlaczego masz dać sobie spokój z DSG-820?
Ja tak nie powiedziałem icon_mrgreen.gif
Dość często proponuję SONY od modelu 710 (i późniejszy 720), a "osiemsetka" jest jeszcze wyższa...

Poza tym komplety na DSG710 +DVD były dostępne z oboma rodzajami kolumn SONY: zwykłymi i wąskimi.

Główny problem tkwi raczej w tym, jakie wąskie a rozsądnie grające na 20m^2 kolumny można polecić... icon_rolleyes.gif No i do tego zmieścić się w cenie.
Zresztą nawet z podstawkowymi jest problem - bo z wąskich to właściwie mogą pasować małe Magnat Monitor 110 (bo model 220 jest juz na głośniku 17cm).
Poza tym podstawki pod kolumny (myslę tu o tych ciut solidniejszych) też mają swoja szerokość.

A właściwie, to czy warunek ograniczenia szerokości do 15cm dotyczy tylko podłogówek, czy również podstawkowych kolumn???

Zerknij jeszcze na kolumny KODA - oni mieli chyba w swojej ofercie również w miarę wąskie kolumny... Może znajdziesz coś do 15cm, bo z pamięci to Ci nie pomogę.

Pacio94
W kwocie 2 tysięcy zamiast 5.0 M-Audio można kupić np. niezłe JAMO S606 (dużo wyżej oceniane, notowane i łatwiej zbywalne w razie czego), stąd taka moja opinia o M-Audio.

Pozdrawiam
PS. Jak widać - aż tak wąskie kolumny stanowią dość duży problem przy wyborze sprzętu. A czy pamiętasz o tym, że kolumna nie powinna stać przy samej ścianie i musi miec trochę "powietrza" z tyłu i z boków???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pacio94
W kwocie 2 tysięcy zamiast 5.0 M-Audio można kupić np. niezłe JAMO S606 (dużo wyżej oceniane, notowane i łatwiej zbywalne w razie czego), stąd taka moja opinia o M-Audio.


No tak tylko, że już całego 5.0 z JAMO za 2000zł to już ciężko, a jeśli komuś zależy na kinie to są dużo lepsze od VK i Prisma i chodziło mi głównie o to.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo dzięki za cenne podpowiedzi icon_smile.gif, zauważyłem, że często doradzasz amplitunery Sony w przeciwieństwie do innych uznających tylko onkyo, harmana czy denona. Jeżeli polecasz ten sprzęt to wierzę że dźwięk będzie jak dla mnie nieaudiofila rewelacyjny. Trochę szkoda że nie ma usb ale za to ma dekodery HD - sprzęt jest bardziej przyszłościowy a usb ma i tak odtwarzacz DVD icon_smile.gif

Ograniczenie dotyczy kolumn podłogowych, przy podstawkowych jedną mogę postawić na niskim regale. Dla jasności tak wygląda nieszczęsna ściana:


-miejsce na które otwierają się drzwi--15cm--regał--stolik tv i tv --regał--30 cm-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kolumny takie jak te JBLe możesz postawić na regale, wiadomo zabieg na pewno nie wpływający dobrze na dźwięk, ale przy tej klasie sprzętu to na czym stoi głośnik nie gra, aż tak wielkiej roli jak w przypadku kolumn po kilka czy kilkanaście tysięcy sztuka. Najwyżej zastosujesz jakieś podkładki i będzie OK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takich głośniczkach, czy one wystarczą do tego soniaka?

QUADRAL HTS
CENTRALNY HTS-31TV:
* Trzy-drożny
* Głośniki: wysokotonowy 20 mm, 2 x niskotonowy 90 mm
* Impedance 8 Ohm
* Moc nominalna 70 Watt
* Moc muzyczna 140 Watt
* Pasmo przenoszenia 80-22.000 Hz
* Wymiary: (szer/głęb/wys) 380 x 120 x 140 mm
* Kolor czarny
* Waga 3,5kg

SATELITY HTS-11 REAL:

* Dwu-drożne
* Głośniki: wysokotonowy 20 mm, niskotonowy 85 mm
* Impedance 8 Ohm
* Moc nominalna 50 Watt
* Moc muzyczna 70 Watt
* Pasmo przenoszenia 100-18.000 Hz
* Wymiary: (szer/głęb/wys) 140 x 120 x 190 mm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No tak tylko, że już całego 5.0 z JAMO za 2000zł to już ciężko, a jeśli komuś zależy na kinie to są dużo lepsze od VK i Prisma i chodziło mi głównie o to.

Pacio94
Za 2 tysiące to czasami można trafić set 5.1 S606 już z subem. icon_cool.gif Poniżej link do aukcji za 2149zł
http://allegro.pl/item578829682_jamo_s_606...r_0_raty_0.html - z subem JAMO model 200

http://allegro.pl/item578830988_jamo_s606_...r_0_raty_0.html - a tutaj set 5.0 modelu 1699zł
http://allegro.pl/item588834619_zestaw_glo...owe_okazja.html - tutaj jest prawie nowy set 5.0 S606 za 1400zł w Lublinie

W okolicy 1200zł masz słabszy model S506 (z mniejszym basowym głośnikiem - w S606 jest 20cm na bocznej ściance)
http://allegro.pl/item587833816_kino_domow...r_2_kolory.html

raf44
A czy mniejsze kolumny będziesz mógł ustawić zgodnie z panującymi zasadami - symetrycznie, na tej samej wysokości itp?
Zazwyczaj lepiej zagrają prawidłowo ustawione słabsze kolumny niż droższe, ale byle jak rozstawione... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf44
Pomysł z setem JAMO S606 był skierowany do Pacio94 i stwierdzenia, że poniżej 2 tysięcy trudno trafić zestaw JAMO.
Pamiętam, że masz mniej miejsca na kolumny...

Nie odpowiedziałeś, czy małe kolumny podstawkowe (jak np JBL 178) będziesz mógł prawidłowo rozstawić?
Jeżeli nie - to jest jeszcze wyjście takie, by kupić coś w stylu JBL SCS 260 (poniżej aukcja za 500zł)
http://allegro.pl/item583710308_jbl_scs_26...wal_2000zl.html

Pozdrawian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień kolumn... może się wtrące kiedyś u znajomeg byłem na seansie filmowym i miał na tamte czasy świerzo kupiony system Sony Pascal ( lub coś takiego) było to ładnych kilka lat temu.. 6-7...
Miał idealnie rozstawiona na środku była kanapa na dwie osoby - systemik po mimo, że Sony (który faktycznie nie jest polecany..bo niby "kiepska chińszczyzna") grał bombowo ..kinowo..a o to tu chodziło..
Głośniki były rozstawiona na szczupłych standach (no były to raczej stojaczki) ale proporcje były zachowane wszystko grało jak ta lala...
i o to Romanowi właśnie chodzi...dobrze radzi.. często kupując większy system myślimy, że o większy będzie na pewno lepiej grał...
przychodzimy do domu..rozkladam ustawiamy jakoś tam...i nagle...hmm gra tak sobie...a u kolegi były system grał lepiej..
taka konkluzja icon_smile.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...