Skocz do zawartości

Yamaha RX-797 + źródło + kolumny


wojtula

Recommended Posts

Po przeczytaniu Waszych sugestii odszedłem od zakupu KD i zamierzam zestawić "przyzwoite" stereo (budżet ok. 6 kzł). Mam nadzieję, że w tym budżecie jest to możliwe. Jestem początkującym i bedzie to "MÓJ PIERWSZ RAZ" w tej dziedzinie icon_smile.gif

Zestaw chciałbym oprzeć na amplitunerze stereo YAMAHA RX-797 (by również zostawić furtkę dla kina 2.0 i nie dokupywać dodatkowo ampka A/V) - w testach YAMAHA 797 wypada bardzo dobrze (stosunek jakość / cena) i recenzje użytkowników ma również niezłe. Na kolumny chcę przeznaczyć ok. 3 kzł – rozważam MAGNAT QUANTUM 605, ELAC FS68, HECO ALEVA 400, DALI CONCEPT 8, JAMO CONCERT 605. Najwięcej słucham dance, trance, mniej rocka, ale też czasem spokojniejsze rytmy chill-out, muzyka relaksacyjna. Na pewno dokonam odsłuchu tych modeli – z Waszych opinii wiem, że Dali nie za bardzo dobrze czuję się w preferowanych przeze mnie gatunkach (DANCE, TRANCE), a dynamiczne i ciekawe są Magnaty, choć nie zbyt uznawane w środowisku…

1) Jakiej konfiguracji najlepiej dokonać dobierając źródło - odtwarzacz CD i DVD? – lepiej oddzielić i zakupić np. „cdeka” YAMAHA 497, a DVD np. model YAMAHA S663, czy może lepiej połączyć DVD i CD kupując jeden klocek YAMAHA DVD S1800 czy S2700?. Bardzo proszę Was o pomoc i wskazanie wad i zalet tych dwóch konfiguracji. Nie jestem jeszcze tak głęboko w temacie, buduję mój pierwszy zestaw i zdobywam wiedzę w tym zakresie.

2) Może też macie swoje doświadczenia odsłuchowe z kolumnami za ok. 3 kzł – bardzo proszę podzielcie się opiniami – szczególnie w kwestii, które dobrze współgrają z ampkami YAMAHY.

Dzięki wielkie. Pozdrowienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam Yamahy, bardziej kierowłbym się ku Denonowi, Harmanowi, Marantzowi czy Camridge Audio. Dla mnie zestaw JBL + Marantz sprawdza się znakomicie. Napisz jakie masz pomieszczenie.
Kupno nawet dobrego odtwarzacza DVD, nie zrekompensuje CD w tej samej cenie. Moim zdaniem jeśli decydujesz się na stereo (w starym temacie dodałem jeszcze jedną odpowiedź) to powinieneś kupić na razie wzmak + CD + kolumny, a KD może uzupełnić później przez amp AV i DVD (stereo będzie obsługiwać kanały front).

PS Jeśli chcesz Yamahę to tylko AS700
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam 797 i zdecydowanie polecam. Gra rewelacyjnie.
Jedyny słaby punkt to radio, choć u mnie wszystko kiepsko łapie nawet komórka....
Ja mam podpięte pod "ponoć najgorszy syf" czyli JBL E60 i ogólnie jest ok. Prawda jest taka że nie wybacza źle nagranych płyt<przeostrzonych>.
Słucham wszystkiego Dance , techno, oraz coś na znak chilout Mike oldfield... Dla mnie gra to ładnie i jak trzeba to potrafi "rąbnąć". Sub zdecydowanie zbędny.
Szczeże to nawet filmy rewelacyjnie się ogląda.
Wszystko chodzi z Cd 497 + DVD panasonika <jakiś tani model>.
No i zawsze jak coś masz wyjście na sub .... icon_smile.gif
Osobiście żałuje że nie posłuchałem jej z kefami ale mój budżet był skromniejszy niż Twój ... icon_sad.gif
Aha pomieszczenie mam ok 18m2
EDIT.
Ten przycisk Direct nie jest dla ozdoby. Choć to akurat nie koniecznie należy do zalet, ale wpływa pozytywnie.
A do tematu... Elektronike polecam a kolumny za te pieniądze kupisz lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jeżeli nie jesteś melomanem, ani "audiofilem", Powinieneś (co ja piszę?) skupić swoją uwagę na odtwarzaczu uniwersalnym, np. którymś z wymienionych przez ciebie. Nie będziesz czuł dyskomfortu, a możliwości duże. Dla pewnej równowagi, Możesz skorzystać z usług Alledrogo, tam cała moc używanych CD-ków w przystępnej cenie. Czyste sumienie, dwa źródła są, plan wykonany. Widzę dużą rozbieżność jeżeli chodzi o wielkość kolumn. Napisz coś więcej o wielkości pomieszczenia odsłuchowego.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!
Bardziej widział bym coś góra 2,5 drożnego. Nie "rozbujasz" Elaców na tej powierzchni, chyba że lubisz słuchać lawiny nie artykuowalnych dźwięków (mam na myśli głośniejsze odsłuchy). Pomyśl np. o Canton GLE 409 http://audio.com.pl/pdf/testy/zespoly%20gl.../kolummny03.pdf , bass reflex z przodu co ułatwi (trochę?) ich ustawienie. Magnaty i Jamo też będą bezpiecznym wyborem. Jednak zdało by się odsłuchać, a jak nie to przynajmniej zapoznać się z testami http://audio.com.pl/pdf/testy/zespoly%20gl...o_magnat_04.pdf .
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

bardzo dziękuję za uwagi. Po Waszych sugestiach dokonam odsłuchu YAMAHY (737), DENONA (DRA 700) i MARANTZA (5023). Stylistyka Harmana zupełnie mi nie odpowiada - także odpada w drodze eliminacji.

Dzięki Waldek za dużo informacji, szczególnie odnośnie głośników. Czy masz jakieś doświadczenia z HECO, bo po przeczytaniu recenzji jestem najbardziej przekonany do tej firmy i ich modeli (ALEVA 400 lub METAS 500). Oba głośniki są 2,5 drożne. Czy rozbujam je w pokoju 18 m kw.? Rozważam ten CANTONY - nowy model 470 (2,5 drożne), bo model 490 to już układ 3 drożny. Weryfikacji dokonam na odsłuchu.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
to może i ja dołożę swoje trzy grosze.
Czy kupiłeś już jakiś amplituner? Jeśli nie to może lepiej byłoby jednak rozdzielić to towarzystwo? Czyli wzmacniacz i tuner.
Wzmacniacz kup nowy (i tu proponowana 700 setka Yammy jest zdecydowanie dobrym wyborem) a do tego lekko chodzone radio (np. z alledrogo).
Zwróć uwagę, że w "poważnch" systemach raczej nie spotyka się amplitunerów i nie dzieje się to zupełnie bez przyczyny.
Do tego jest jeszcze jeden plus takiego rozwiązania. Starsze tunery z reguły zadowalają się sygnałem gorszej jakości i lepiej grają w "trudnych" miejscach.

Co do marki elektroniki - pasuje Ci Yamaha bierz Yamahę, wolisz Denona, Marantza czy coś innego bierz to coś. Ja osobiście lubię Yamahę a Denona nie trawię inni na odwrót i nic w tym zdrożnego (stąd wykluczające się sugestie). Ucho najlepszym doradcą, nie sugeruj się opiniami innych sam wysłuchaj co Ci najbardziej leży.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zakupiłem sprzętu. Po sugestiach udaje się zatem na odsłuch. Raczej będę zmierzał w kierunku amplitunera stereo, gdyż chciałbym pozostawić furtke dla odtwarzacza DVD. W przypadku zakupu wzmacniacza stereo konieczny byłby dodatkowo wzmacniacz AV dla odtwarzacza audio, czy tak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , DVD podpinasz do wzmaka pod wejście np AUX , tak samo jak do ampli stereo.
Zerknij sobie np na :
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=195999
ładny komplecik, myśle że w okolicach 2 000 do wyrwania. Z tym że DVD nie toleruje nic nieoryginalnego. Do tego jakieś CD , np http://www.allegro.pl/item591026460_marantz_cd_4000.html i masz sprzecik który zagra.
I nie mam nic wspólnego ze sprzedającym icon_smile.gif
Oczywiście nic nie zastapi odsłuchu, jak Ci Marantz nie podpasuje to Yamaha albo inny cud icon_smile.gif
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Witam ponownie!
Bardziej widział bym coś góra 2,5 drożnego. Nie "rozbujasz" Elaców na tej powierzchni, chyba że lubisz słuchać lawiny nie artykuowalnych dźwięków (mam na myśli głośniejsze odsłuchy).


To na podstawie praktyki czy teoria ??
U mnie Elac-i grają pięknie (z wzmakiem Rotel 04 i CD Rotel 06 ) na 20m2 i nie sądzę, żeby 2 metry mniej zabiły te kolumny. Nie skreślaj ich tak szybko icon_smile.gif


Zapomniałbym dodać, że zestaw na którym gram mieści się (prawie) w Twoim budżecie, a gra pięknie icon_smile.gif.
Podpięty do odtwarzacza DVD nagłaśnia filmy i koncerty zupełnie wystarczająco (choć CD oczywiście dystansuje DVD jako źródło).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
I.: Zgadzam się z kaczorem. Po pierwsze sam napisałeś, że rezygnujesz z KD na rzecz stereo. Akurat nie do końca mam osłuchany zestaw;
YAMAHA A-S100 = 2200 zł + CD-S700 = 1900 zł + Dali COCEPT 6 = 1700 zł (w sumie 5800 zł) - na kabelki coś zostanie, lub tuner z allegro! Ale wymienione firmy znam bardzo dobrze, myślę że to b. dobre zestawienie. Postaraj się taką konfigurację gdzieś odsłuchać i samemu dźwięk ocenić. Jednego jestem pewien, dynamiki nowym produktom Dali w ogóle nie brakuje, YAMASZCE tym bardziej. A taki sprzęt z czasem sam Cię skusi do odkrywania nowych gatunków muzycznych. Chyba każdy z nas to przeżywał i zaczął powoli mimowolnie sięgać po jazz, klasykę, blues-a itp.
II.: Zgadzam się również z Adamcem. Bo moja praktyka to kolumny Dali IKON 7 i pokój ok. 20 m2. Według wielu to za mało, by rozwineły ,,skrzydła". Dla mnie to bzdura, bo grają przepięknie pod każdym względem i niczego mi nie brakuje w ich dźwięku!!! Ważniejsze jest to by pokój był odpowiednio zaaranżowany akustycznie. Nie każe Ci kupować jakiś specjalistycznych ustrojstw, czasami miękki dywan, półka na książki (koniecznie z książkami!), kwiatek, obrazek na ścianie wystarczają......................... Może to złe porównanie, ale równie dobrze możnaby wyśmiać kogoś, kto koniecznie chce kupić BMW serii 3 z silnikiem 300 KM!!! Bo przecież do tego auta wystarczą w zupełności 140 KM!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...