Skocz do zawartości

CD nie czyta płyt


mgg70

Recommended Posts

Hej
Zacznij sie bardziej martwic stanem lasera. Moze byc juz padniety czyli nadajacy sie do wymiany. Zadna plytka czyszczaca mu nie pomoze. Ostatnim ratunkiem byloby pokdrecenie lasera jednak juz lepiej go zastapic nowym jezeli nie jest taki drogi.
Jaka masz wersje tego Ca
640c ??
czy 640c v2

W 640c siedzi tani laser Sony KSS-213C cena okolo 30 zl
natomiast w v2 Sanyo SF-P101N tez chyba kolo 30 ale juz trudniej kupic

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć obudowę odtwarzacza - i wyczyść soczewkę lasera!
To bardzo często wystarcza (chociaż oczywiście nie zawsze). W każdym razie nie zaszkodzi, a czasami ilość kurzu jest zdumiewająca!
Co prawda płytka czyszcząca trochę pomaga - ale mycie jest lepsze! Także w życiu icon_mrgreen.gif

A w tym czasie i tak warto zamówić sobie nowy laser - przynajmniej będziesz miał go pod ręką, jak Twój stary wyzionie ducha. Szczególnie że koszt jego (komplet z mocogotowy do mocowaniem, gotowy do wstawienia - wystarczy parę śrubek odkręcić, beż konieczności żadnej regulacji) jest wręcz symboliczny! icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamc
Dlaczego napisałeś "...praca dwukrotnego wykręcenia i zamontowania lasera (na wypadek gdy mycie nie pomoże zbyt wiele lub na zbyt długo)"?
To chcesz laser myć pod kranem??? icon_mrgreen.gif

Ja wykręm jedynie śruby z boku obudowy, by zdjąć pokrywę górną - i to wystarcza!
Po co wymieniać od razu coś, co może jeszcze parę lat "pochodzić"? icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images.google.de/imgres?imgurl=http...ang_pl%26um%3D1 icon_wink.gif

Tu przyczynä byla tasma poläczeniowa icon_eek.gif Poza tym, moze to byc problem samego käta ustawienia lasery lub "smarowania" elementöw odpowiedzialnych za jego przestawianie sie, slychac charakterystyczne "turkanie" napedu ( icon_redface.gif nie wiem, jak to opisac), po czym pojawia sie info "no disc", lub plyta jest "wyrzucana"

mgg70 - napisz, czy slyszysz jakies "nienaturalne" odglosy z odtwarzacza po wlozeniu plyty. Wiem, to brzmi smiesznie, ale moze po prostu wystarczy np. przesmarowac szyne, na ktörej porusza sie laser, jesli jego czyszczenie nie przyniesie efektöw.

Ale w sumie, jesli koszt nowego lasera jest tak niski, moze nie warto sie w to wszystko bawic. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, myślałem o prysznicu icon_wink.gif .
Niedawno bawiłem się tak z laserem za 50 zł -> wyczyściłem, podkręciłem i .... po kilku miesiącach wymieniłem. Gdybym od początku wiedział, że on kosztuje 50 zł wymieniłbym za pierwszym razem. Poprzednie operacje czasowo zmniejszyły ilość przeskakujących płytek by po miesiącu wszystko wróciło do "normy".
Wymiana rozwiała wszelkie wątpliwości -> płytki hulają aż miło icon_smile.gif , a co staremu laserkowi było - nie wiem, ale mówią "mniej wiesz -> lepiej śpisz" i podążając za tym powiedzeniem nie wiem co było i świetnie śpię przy muzyczce sączącej się bez zakłóceń dzięki nowemu laserowi. icon_smile.gif
Podsumowując -> nie bądź leser, wymień laser icon_wink.gif

PS. swoją drogą, taki prysznic dla lasera to może i pomysł icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienie laser - spróbuje sprawdzić czy aby nie kurz i prowadzenie lasera nie szwankuje. To akurat bedzie najłatwiejsze. CD gdy nie może odczytać plyty wydaje delikatne odgłosy jakby przedskakiwania mechanizmu. Tutaj znalazłem opis jak otwierać 640c. Może się komuś jeszcze przyda....
http://www.hometheatershack.com/forums/hif...-azur-640c.html


Przepraszam "artur77" wstawiłem ten sam link co Ty... Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgg70 - na poczätek - moze jednak warto kupic nowy laser. jesli sie okaze, ze wymiana nic nie da, przynajmniej bedziesz mial zapasowy, zawsze warto, tym bardziej, ze za rozsädne pieniädze.

To co opisze na dole dotyczylo taniego DVD Sony, ktöre jeden ze znajomych i tak spisal na straty, dlatego nie musialem za bardzo wnikac i moglem sie "pobawic". To, ze sie udalo naprawic, to raczej kwestia szczescia, bo na pewno nie doswiadczenia w tej dziedzinie. Przepraszam z göry za malo fachowe lub bledne nazewnictwo, ale mysle, ze bedzie wiadomo, o co chodzi.

Objawy podobne jak w Twoim CD. Brak odczytu, czasami nawet nie odnajdowanie plyty, stukanie napedu.
1 podejrzenie - zabrudzony laser. Ten okazal sie jednak w porzädku
2 - mozliwe odksztalcenie soczewki, ale ta tez ok.

Zanim zaczälem bawic sie w zmiane ustawien lasera, zauwazylem, ze szyna prowadzäca nie ma jekiegokolwiek smarowania, laser z uplywem czasu zepchnäl wszystko na krance prowadnicy i brakowalo mu slizgu. Silniczek napedzajäcy mimo to "pröbowal" ustawiac soczewke w odpowiednim polozeniu. Wynik tego byl nastepujäcy - laser, poruszajäc sie po prowadnicy poläczony byl (w tym przypadku) dosc delikatnä, powycinanä blaszkä ze srubä (precik z niekonczäcym sie gwintem) napedzanä przez silniczek. Okazalo sie, ze jeden z dwöch koncöw blaszki delikatnie sie wygiäl i wyszedl z gwintu. To powodowalo specyficzne "turkotanie". Po wlozeniu plyty laser raczej bez problemu poruszal sie w göre i döl plyty rozpoznajäc rodzaj nosnika. Na wyswietlaczu pojawialo sie CD lub DVD. Natomiast, gdy chcialem odpalic plyte, okazywalo sie, ze owe wygiecie blaszki uniemozliwia odpowiednie umiejscowienie lasera i jej wyregulowanie(odgiecie wcale nie jest takie proste) rozwiäzalo problem. To tyle. Moze malo fachowo, ale mniej wiecej tak to wyglädalo. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgg70
Tak czy siak - warto zacząć od czyszczenia... Zdobyte doświadczenie - bezcenne icon_mrgreen.gif
Zresztą wcześniej napisałem "A w tym czasie i tak warto zamówić sobie nowy laser ". Więc wszyscy się zgadzamy, że warto wydać te 30zł ... icon_cool.gif

Chodzi o czas: - rozkręcenie obudowy i wyczyszczenie lasera zabierze Ci parę minut i masz sporą szansę, że odtwarzacz "uzdrowieje".
A zakup nowego lasera zazwyczaj potrwa parę dni...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy już napisali wcześniej, możliwości są najprawdopodobniej dwie:
1. Zabrudzony laser (często się to zdarza po dłuższym i intensywnym okresie użytkowania oraz "zakurzeniu" pokoju) - wystarczy wówczas rozkręcić odtwarzacz i przeczyścić ręcznie laser
2. Może się okazać, że laser nieststy będzie do wymiany - obecnie nie jest to juz taki wielki problem jak kiedyś, bo ceny laserów posżły w dół, więc to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, tyle, że trzeba czekać parę dni na dostawę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

White
Zastanów się, co napisałeś!
Twoja odpowiedź absolutnie nic nie wnosi - po prostu powtórzyłeś po wypowiedziach Kolegów icon_sad.gif

Jaki sens ma takie pisanie???
Popatrz może z uwagą na swoje dzisiejsze posty i zastanów się trochę! icon_eek.gif Co parę dni dopisujesz po 5 krótkich postów i naprawdę trudno powiedzieć coś pozytywnego na ich temat...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...