Skocz do zawartości

Wpadłem, nie wiem co wybrać. Pomożecie?


Machidiel

Recommended Posts

Witam wszystkich. Kochani, ten temat pewnie będę męczył tak do początku grudnia, póki nie dokonam zakupu. Do tego czasu będę wdzięczny za każdą, dosłownie każdą pomoc. Dysponuję kwotą ok. 8000zł i za nią mam zamiar kupić sobie cztery "klocuszki": kolumny, amplituner oraz odtwarzacz CD [DVD?]. Na początku upatrzyłem sobie takie rzeczy: Kolumny JBL Studio L 880/890 [i tego wyboru jestem raczej pewny], amplituner H/K AV AVR 340, oraz CD...i tu mam największy problem. Najpierw to był DVD H/K 47, ale teraz nabieram smaku na Rotel RCD06. Dodam, że mój pokój ma powierzchnię ok. 22m, głównie słucham muzyki rockowej, metalowej i klasycznej [tym bardziej wybór jest utrudniony]. Naprawdę będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
Hmmm, chyba już wiem z czego złożę mój zestaw: JBL L880 plus klocki Vincent'a: CD S-3, oraz SV-233. Ale nadal czekam na opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla ciebie pewną propozycję.Kup sobie JBL E100 zamiast L890,mają prawie takie same parametry,a różnią się ceną 2000 zł!!.Dołóż sobie te pieniądze i zakup HK AVR 635.DVD 47 bym zostawił,bo ostatnio go odsłuhiwałem i grał ładnie.Wyodrębniał pięknie górne pasmo,dialogi wyraźnie,poprostu ładnie.Ale ce komponenty co napisałeś,to wyniesie Ci za nie około 10000 tys,a nie 8!!Za mój proponowany zestaw zapłaciłbyś około 9 tys. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Masz całkowitą rację, ale...L890 są wymienione jako drugie, czyli to taka alternatywa gdybym np. dostał extra kase od wujka. A tak na serio, to te kolumienki plus zestaw Vincenta mogę mieć za cenę oscylującą w okolicach 8500zł. Temat nie jest jeszcze do końca zamknięty, bo będę jeszcze porównywał ceny/jakość/preferncje własne z Cambridge Audio Amplituner AV Azur 640 R v.2 i Azur 640 C v.2. Tak czy siak na około 2.5 miesiąca mam po spokojnym śnie...Dziękuję za sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po zakupie. Budżet miałem mniejszy - 6k zł (i pokój też mniejszy 10,5 m2). Nabyłem Cambridge Audio 640 v.2 wzmacniacz i CD. Słuchałem tego zestawu z KEF iQ3 i Totemami Mite. Maleńkie Totemy grają w tym zestawie niesamowicie, Aby zmieścić się w budżecie (Mite są sporo droższe od iQ3) zrezygnowałem narazie z nowych kabelków i podstawek. Polecam CA i koniecznie posłuchaj Totemów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to super. Ja też jestem już raczej "po wyborze". A co wybrałem? Zostałem przy JBL L880, i dodałem Denona PMA-1500AE. Teraz zostało mi "tylko" dołożenie CD, i albo to będzie DCD 1500AE, albo NAD C 542...w ostateczności wezmę Rotel'a RCD-06. Tak czy siak, moje pole wyboru znacznie się zawęziło. Czy to dobry wybór? Nie wiem, ale moja przygoda właśnie się zaczęła i obym nie skończył niczym Gollum...Pozdrawiam wszystkich. Gdyby ktoś słyszał jak gra taki zestaw jaki zaproponowałem-proszę pisać. Miłego dnia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...