Skocz do zawartości

Gramofon


Recommended Posts

Witam!

Chcę kupić gramofon lecz się kompletnie nie znam i nie wiem na jakie elementy patrzeć i co do końca potrzebuje.
Interesował by mnie jakiś zabytek ale żeby również grał a nie tylko wyglądał.
Najbardziej podobają mi się gramofony wbudowane w komodę lub coś w tym stylu.

Jeżeli mógłby mi ktoś poradzi na moje kilka pytań byłbym wdzięczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić gramofon stereofoniczny - czy np. stary monofoniczny adapter z wzmacniaczem i tubą?
Będziesz podłączał go pod zewnętrzny wzmacniacz - czy będzie stał "samopas"?

Jeżeli ma to również ładnie grać - to chyba lepszy będzie gramofon stereofoniczny. No i odradzam bezfirmowe "wynalazki" (np. Elta itp) wzorowane na starych modelach adapterów czy gramofonów.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon wbrew pozorom to nie jest taka prosta sprawa,jeżeli chcesz podążąć za modą i imponować znajomym to kup
jakiegoś ładnego drapaka i sprawa załatwiona.
Żeby jednak poważnie podejść do sprawy to trzeba mieć przynajmniej podstawową wiedzę w "temacie" ,zdolności manualne i niestety
trochę kasy .
CD-ka jak już odpowiednio "skonfigurujesz" z resztą systemu to nie pozostaje nic tylko "grać" ,no chyba ,że najdzie Ciebie
znowu potrzeba zmian, w gramofonie jest tak dużo zmiennych ,że czasem trudno to "ogarnąć" poczynając od wkładki,igły , ramienia ,
okablowania ,pre gramofonowego a kończąc na płytach gdzie zróżnicowanie jakości jest o wiele większe jak przy płytach CD.
Mam nadzieję ,że nie zniechęciłem Ciebie do winyla tym wpisem ,jest to moje "spojrzenie" na "sprawę gramofonu" wynikające
z wieloletniego doświadczenia oraz wysokich oczekiwań brzmieniowych co jak wspomniałem powyżej nie jest możliwe bez
poniesienia odpowiednich nakładów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
znalazłem takie oto cudo http://www.allegro.pl/item599934057_dual_c...le_concept.html moje pytanie do kolegów standardowo brzmi- czy ktoś zna ten model? chcę wydać na gramofon ( na razie) do 500 zł czyli nie dużo, ale chciałbym żeby ten pierwszy gramofon zachęcił mnie do rozbudowy sprzętu o dobrej klasy gramofon a nie skutecznie zniechęcił do tego sposobu odtwarzania płyt. z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, bo zauważyłem, że po napisaniu posta z deklaracja "wierności" polskiej gramofonowej myśli technicznej zacząłem oglądać aukcje z Thorensami itp icon_wink.gif.
Ja dotychczas rzeczywiście operowałem między Danielem (dawniej) i Adamem (od dawna do teraz) i nie mam żadnego rozeznania w innych gramofonach.
Zanim kupię np Thorensa i przekonam się np, że mój Adam gra tak samo wolę Was zapytać o zdanie -> czy one różnię się na tyle, że warto poszukać fajnego Thorensa i zastąpić nim, niezłego chyba, Adama??
Wdzięczny będe za kilka konkretów dot różnic icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam, ja posiadam Thorensa 125 od kilkunastu dni i musze napisc, ze dzwiek jest powalajacy... Kupilem kilka nowych vinyli z tytulami ktore mam rowniez w wersji CD. Moze odtwarzacz CD HD 970 to nie jest jakas rewelacja ale to co wydobywa sie z gramofonu to calkiem inny swiat, perkusja jest jakby u mnie w salonie. Jedyny problem to taki, ze wzmacniacz musze miec dosyc mocno odkrecony , dlatego mysle o zakupie dodatkowego przedzwmacniacza. Mam tylko nadzieje ze to poprawi sile sygnalu. Tak jak ktorys z poprzednikow napisal dla nowych uzytkownikow gramofon potrzebuje troche pracy z ustawieniami, ale w sumie to fajna zabawa. W internecie znalazlem duzo materialow odnosnie gramofonow, szczegolnie polecam tekst :Zrozumieć gramofon (wersja 1.0)
Autor: dr inż Maciej Tułodziecki.
http://vsa.internetdsl.pl/technique/Gramofony-ref1.pdf.
Ja juz nie kupuje plyt CD tylko vinyle. Zdecydowanie jestem za zakupem nowych plyt, mam duzo uzywanych ale ich jakosc jest fatalna.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamc
Po pierwsze nie chciałbym sie wymądrzać i opisywać wyższości jednego gramofonu nad drugim. Na ten temat można byłoby napisać książkę.
Najlepsza metodą jest tzw. metoda porównawcza albo wiara na słowo tych, którzy przećwiczyli to na własnej skórze.
Miałem w swoim życiu większość produkowanych w Polsce gramofonów. Nie twierdzę, że były złe, ale jeśli tylko masz okazję bierz Thorensa i nie zastanawiaj się. Na myśli mam głównie starsze modele tej firmy.
Thorens TD125, który posiada Unholy jest bardzo dobrym gramofonem i sam z przyjemnością bym go chętnie przygarnął. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...