Skocz do zawartości

Denon avr 1908


Heathen

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Stoje przed problemem wymiany zasilania:) na cos lepszego.
Aktualnie posiadam
http://www.akustyk.com.pl/projekty/H16.html
I do tego DENON PMA-525R
I upatrzyłem sobie Denonka AVR 1908, rozwój powolny systemu do KD.
Głównie słucham muzyki (flac) 80%, 20% to filmy.
Czasem brakuje tej przestrzeni i zejścia wooferka, więc zamarzyło mi się kino domowe.
Jednak czytałem tutaj, jak i na innych portalach że (tani) amplituner KD w stereo wypada blado.
Nie mam możliwości odsłuchu, i do wydania tylko 1500zł. I zastanawiam się czy ten Denon avr1908 w stereo nie wypadnie gorzej od aktualnego wzmaka (to mi kumpel powiedział)
Niestety swojego PMA 525r bede sprzedawał (brak funduszy) bo inaczej zostawiłbym go sobie i do preouta podpial H16...
Co powiecie o amplituneach w stylu Yamaha 661/Denon avr 1908 (swoje poszukiwania zawezilem do tych dwoch modeli z 90% nastawieniem na Denona:P) czy w stereo da rade posłuchać muzyki na przyzwoitym poziomie?
Martwią mnie te wszelkie procesory w amplitunerach etc, czy to wszystko da sie wylaczyc i miec tryb direct? w przypadku stereo?
Bo jak wydam 1500zł i wypadnie to gorzej niz stary denonek z allegro to sie chyba powiesze:)
pzdr
ps. na glośniki do KD jeszcze pomysłu jak i pieniędzy nie mam, ale na pewno bedzie to cos na peerlesach i vifce;) i na pewno DIY:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno grać na podobnym poziomie, choć w straciu wzmaka sprzed kilku lat kontra amp KD dziś, dziadek może okazać się lepszy. W ampie jak najbardziej możesz powyłączać wszystko, masz tryb STEREO z Audysseyem, subem i wszystkimi efektami jakie chcesz, kolejny etap to tryb DIRECT, który częściowo omija ścieżki i najkrótszy PURE DIRECT bez suba i bez efektów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci podając moc KD najczęściej podają moc końcówki "zapominając" o tym że dali zasilacz o wiele za mały aby wszystkie końcówki mogły osiągnąć swoją moc.Z drugiej strony aby nagłośnić pokój spokojnie wystarczy 1 wat.Jeśli nie chcesz urządzać dyskotek to każdy ampli da radę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie koniecznie, niektóre ampli mają zasilacze podobne stosunek moc wyjściowa - pobór podobny do tych ze stereo to się tyczy głównie ONKYO, HK, CA, Arcama i ewentualnie Marantza (chociaż on trochę słabiej wypada), wiadomo w stereo Hi-end zasilacza mają zapas mocy, ale budźetówka wcale nie jest wiele lepsza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ta sama moc była w KD co w stereo trzeba wyłożyć sporo więcej kasy. Wydaje mi się że ze względu na to że KD jest adresowane do ludzi będących raczej laikami w temacie ,bardziej tu się naciąga parametry.Kiedyś czytałem test z podanymi rzeczywistymi mocami ampli KD i w żadnym nie było to tyle ile deklaruje producent.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibic1
Jeśli chodzi o moce to wcale nie jest tak zawsze. rzeczywiście niektórzy producenci podają zawyżone dane, ale przeczytaj np. test Pioneera LX71 (jest dostępny w dziale testy), okazuje się, że nawet w KD można dostać naprawdę wysoką moc dla 2 kanałów (i to większą niż podaje producent).

Heathen
Tak naprawdę zawsze wydając tę samą sumę na amp KD, albo wzmak STEREO lepiej zagra stereo. Za 2000zł to za pewne wielu powie ci, że dobrego stereo w KD nie będzie, ale to już kwestia przyzwyczajenia. Jeśli ktoś na codzień słucha muzy przez stereo za 10000zł całość, a podepnie amp KD za 2000zł to nie ma porównania. Ja używam AVR2809 tylko do muzyki (póki co nie mam projektora) i dla mnie jest dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na muzyce, to daj sobie spokój z kinem. Ampli KD Są po prostu kiepskie. Mają kiepskie wszystkie elementy: DAC, pre, końcówki. "Direct: może tu pomóc tyle, co spojler w maluchu. A im nowsze, tym gorzej. Oczywiście najlepiej idź do salonu i sam się przekonaj.

Można tak z grubsza założyć, że aby uzyskać z kina taką jakość jak ze stereo, to trzeba wydać co najmniej trzy razy tyle.

Moc na kanał niewiele mówi. Trzeba pamiętać, że wzrost poziomu o 3db oznacza dwukrotnie większe obciążenie wzmacniacza. Więc dwukrotnie mocniejszy nie gra dwa razy głośniej, tylko trochę głośniej. Ważniejszy jest wzrost mocy wraz ze zmniejszaniem się impedancji kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie...salon salonem, ale tam warunki jak i przetworniki inne...a swoich h16X raczej nie przytargram do sklepu... kurde ale mam zagwozdke...bo poprawdzie to co teraz mam do stereo mi wystarcza...buuuu
A znajomy ktorego cenie, napisal mi tak:

W kierunku wzmaków stereo nie opłaca się nawet spoglądać ... potrzebowałbym DAC + wzmak + Audyssey EQ (kilka tys) + sporo interkonektów między tym wszystkim (straty jakości+koszty) + oczywiście kolumny co by dało ostatecznie wysoką cenę nie nieprzewidywalny efekt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie podłączyłem avr1908:) nie jest tak źle jak się wydawało:)
śmiem stwierdzić że jak go skonfiguruje, i się troszke wygrzeje będzie nawet lepiej:)
pozdrawiam
I dzieki za wszelkie sugestie.

edit:
dzis jest juz duzo lepiej, poustawialem, bass, skorygowalem crossovera i teraz to gra normalnie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...