Skocz do zawartości

Denon AVR 1508


ryba82

Recommended Posts

Cytat

... może to kwestia szczęścia, ale co do subów to mam troszkę doświadczenia i głośnik to podstawa, wiadomo do małego pomieszczenia 38cm to jest duże nadużycie, ale 25cm to jest dla mnie minimum. To naprawdę nie jest dużo, poza tym skok głośnika to też raczej zależy od modelu. Przy małej membranie głośnik musi się zdecydowanie mocniej wychylić, żeby uzyskać ten sam efekt co duża membrana, więc to daje nam pierwsze, ale jakże duże ograniczenie w grze małych głośniczków.


A dla mnie minimum to jest 20cm głośnik w subie, ale z wydajnym wzmacniaczem icon_wink.gif
Niewątpliwie mniejsze niż te 8" to można sobie darować (oraz większość ze słabymi wzmacniaczami o mocy rzędu 50W).

A poza tym nie można stawiać dokładnych granic, bo trafiają się beznadziejne suby na różnej wielkości głośnikach...
Nie da się ukryć, że zazwyczaj te 25cm to optimum ale nikt mnie nie zmusi do wielkiego kloca na 12 czy 15" głośniku. icon_cool.gif A te, które przy takim głośniku są naprawde szybkie i precyzyjne, to już kosztują ładnych parę tysięcy icon_eek.gif

No i są jeszcze suby z głośnikami o dużym skoku - i to potrafi ładnie zagrać!

Poza tym sub dobierasz w zależności od powierzchni pomieszczenia, od posiadanych pozostałych elementów zestawu i pieniędzy, jakie możesz przeznaczyć na ten cel. No i zazwyczaj dobrze jest, jak się jeszcze podoba jego wygląd.

Pozdrawiam
PS . Jak zwykle zdania są podzielone, ale ... trzeba testować i sprawdzać, jaki sprzęt nam ładnie zagra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...