Skocz do zawartości

CD do słuchawek


dziobak

Recommended Posts

Witajcie

Szukam odtwarzacza CD z dobrym wyjściem słuchawkowym. Mam zamiar go używać do odsłuchu muzyki tylko z słuchawek podłączych bezpośrednio do niego. Regulacja głośności oczywiście wskazana. Obecnie mam denona 737 i szukam czegoś lepszego. Maksymalnie mogę wydać ok. 800zł.
Możecie coś polecić?

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to rozważyć. Mam mocno budżetowy wzmacniacz denona ale dzwięk bezpośrednio z CD jest IMO lepszy. Bardziej naturalny.
Słuchawki mam sennheiser 477 i chcę wymienić na np. 595. Czy wmiana słuchawek przyniesie sporą różnicę? Jesli chodzi o CD to myślałem o harman/kardon 755 ale nie wiem jak u niego z wyjściem słuchawkowym...
Jeśli sama wymiana słuchawek przyniosłaby znaczną poprawę to skoncentrowałbym się na tym.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wzmacniacz sluchawkowy - dobrze radze icon_smile.gif poszukaj uzywanego forum608mk2. Zajda na sniadanie Pro-jack .... . Cena to okolo 550 zl. Troszke ciezko godostac ale naprawde warto poczekac.
moze jeszcze jest dostepny
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=32544
.

Co bedzie Twoim zrodlem ?

ps. nie mam ze sprzedajacym nic wspolnego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazalski
Autor napisał, że ma Denona 737, czy ten forum jest lepszy od Projecta nie wiem, ale do niektórych bardziej przemawia oryginalne pudełko i paragon niż wyższa półka za tę samą cenę, oczywiście autor sam zdecyduje, ale ja chyba wolałbym nowy szczególnie, że to już nie jest taki najtańszy wzmak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jezeli chodzi o wzmacniacz sluchawkowy - dobrze radze icon_smile.gif poszukaj uzywanego forum608mk2. Zajda na sniadanie Pro-jack .... . Cena to okolo 550 zl. Troszke ciezko godostac ale naprawde warto poczekac.
moze jeszcze jest dostepny
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=32544
.

Co bedzie Twoim zrodlem ?

ps. nie mam ze sprzedajacym nic wspolnego


Piotrek obecnie sprzedaje Micro Forum608, nie sluchalem ale za 100 chyba warto posluchac:D nie wiem czy pojawi sie nowy microforum na allegro ale w ciagu miesiaca kilka stuk psozlo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microforum jak z nim pisalem to moze zrobic ot tak tylko zamowi materialy. Kosztuje on 120 zl z przesylka. Koszt naprawde maly jak na "swiat audio"
a jakosc bardzo dobra. Jednak forum608 to juz o wiele lepszy projekt i bardziej bym celowal w niego. Mysle ze naprawde warto


ps. aukcje mikroforuma sa maksymalnie do 50-60 min bo za ta cene nie znajzie sie nic lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

denon 737 to wzmacniacz icon_smile.gif , sam takiego mialem.



Chodziło mi o denona 735. Czy do tego odtwarzacza warto kupić wzmacniacz sluchawkowy? Czy to player zbyt niskich lotów. Może lepie wymienić słuchawki z sennheiser 477 na jakieś lepsze? Mam jeszcze wzmacniacz denona 480R - żadna rewelacja.
Co byście zrobili w pierwszej kolejności? Priorrytetem jest dobry dźwięk na słuchawkach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głównie rocka, rocka progresywnego. Myślałem o HD595 ale nie wiem jak się sprawdzą w takiej muzyce.
Czy chodziło o ten wzmacniacz słuchawkowy:
http://allegro.pl/item571266813_przedwzm_s...mk_ii_w_wa.html Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że kolega ma już słuchawki nie takie znowu złe, więc sam wzmak wspomógłby go na razie, a później kupiłby lepsze słuchawki.

kazalski
Mam pytanko czy słuchałeś obydwu konstrukcji w bezpośrednim starciu (w jednym sklepie jedne po drugich czy w domu)? Mam problem, bo w sklepach w Wawie można znaleźć dilerów, którzy mają i Sennki i AKG tylko, że obecnie wszędzie są dostepne, albo jedne, albo drugie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kazalski
Mam pytanko czy słuchałeś obydwu konstrukcji w bezpośrednim starciu (w jednym sklepie jedne po drugich czy w domu)? Mam problem, bo w sklepach w Wawie można znaleźć dilerów, którzy mają i Sennki i AKG tylko, że obecnie wszędzie są dostepne, albo jedne, albo drugie icon_smile.gif



Tak sluchalem senki i akg ale modeli dokladnie nie pamietam ( sen to byl 555 albo 595) w sklepie ale przy slabym zrodle. Jednak juz wtedy dalo sie zauwazyc roznice w detalicznosci i przestrzennosci akg icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu są AKG oraz Senki 600.Więc miałem czas na spokojne porównania .W tej chwili wygląda to tak na AKG najchętniej słucham klasyki pozostałej muzy na Senkach.Wniosek Senki są lepsze ,albo inaczej bardziej uniwersalne.Polecam wzmacniacz słuchawkowy Holdegron
http://holdegron.fm.interia.pl/
Ma go syn i to naprawdę gra .Porównywałem z wyjściem słuchawkowym ,mojego CD Sony z serii ES.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na temat powyższej konfiguracji.
Holdegron gra bardzo analitycznym dzwiękiem. Nie wiem czy mam przytępiony słuch czy wyjście słuchawkowe w marantzu 67se jest takie dobre ale dźwięk bezpośrednio z CD jest bardziej miękki i basy są przyjemniejsze.
Po pierwszym odsłuchu holdegron wydaje mi się bardziej oschły, z mniejszym basem przy czym dźwięk z niego jest jakby bardziej szczegółowy. To wszystko przy słuchawkach sennheiser 555.
Dam holdegronowi jeszcze kilka dni ale po pierwszym odsłuchu bardziej muzykalne wydaje mi się wyjście słuchawkowe w moim CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...