Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz do glosnikow aiwa


tomas

Recommended Posts

Witam!

Posiadam glosniki Aiwa sx-70.
Glosniki te maja pare ladnych latek, wiec nie jestem pewien co do ich parametrow. Ale na 90%:

Moc muzyczna: 55W
Impedancja: 6 Omow

A tak wygladaja:


Poszukuje do nich wzmacniacza, gdyz moja wieza Aiwa kupiona do kompletu, juz zakonczyla swoj zywot. Chcialbym aby cena wzmacniacza nie przekraczala 400zl(no chyba, ze rzeczywiscie jest mega okazja za troche wiecej kasy). Zastanawiam sie nad czyms uzywanym z allegro. Na oku mialem juz pare modeli, ale nie chce kupic kota w worku. Brak mi doswiadczenia i nie wiem co dobrac do tych moich glosnikow.
Wymagania co do wzmacniacza:
-uzywany, ale nie na tyle, by zaraz nadawal sie tylko na smietnik. Fajnie by bylo gdyby pare lat pogral
-bardzo wazna barwa dzwieku. Moc oczywiscie tez ma znaczenie, ale nie ponad wszystko
-jesli chodzi o kolor, wymiary,wage to raczej bez znaczenia
-mile widziany pilot

Prosze o rady jakich konkretnie modeli szukac i za jaka cene(by nie przeplacic) do moich glosnikow. Jakich modeli/serii modeli unikac. Na co zwracac uwage. Osobiscie zastanawialem sie nad Pioneerem A-207R i ostatnio takowy zszedl za 300zl. Jeszcze na oku mam TECHNICS SU-VX500 np TU. Ale dziwnie niska cena... Jeszcze taki Pioneer przykul moja uwage A-502R (Ale"Kolumny 8-16 ohm", a moje glosniki maja chyba 6 omow i nie wiem czy ma to znazenie)

Warto szukac/brac cos z tego co wymienilem, czy w ogole cos calkiem innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o Onkyo, ale wyczytalem, ze bardzo specyficznie graja i przed zakupem lepiej przesluchac, czy taki dzwiek, jaki generuje te wzmacniacze, sie spodoba. Mozliwosci odsluchu nie mam, a tez nie wyczytalem o takich sztandarowych modelach, ktore by ktos bardzo polecal;/ A mysle, ze sama marka jest warta uwagi. Wiec jesli chodzi o Onkyo, to jakich modeli szukac?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...