Skocz do zawartości

synergy czy reference?


sihborx

Recommended Posts

Witam
Właśnie jestem na etapie kompletowania zestawu AV (jak już pisałem w innym poscie)
Ampli + dvd już prawie jestem już zdecydowany. Prawdopodobnie postawie na Onkyo TX-SR706+ DV-SP406
teraz Szukam głośników
Na necie często spotykam Onkyo razem Z klipsch synergy. Czy to dobra firma? I do czego lepiej się nadają. I co mają albo czego nie mają w porównaniu z konkurencją.
Na necie znalazłem dużo dobrego

Powiedzcie co sądzicie o tej firmie?????????
budżet około 3000pln
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Co do Klipscha moim zdaniem to bardzo dobra firma, dźwięk z tej serii głośników jest dynamiczny, z szybkim, sprężystym i zarazem mocnym basem, bardzo wysoka efektywność co pozwala na lekkie niedobory w zasilaniu. Nadają się świetnie do stereo (rock, metal, elektornika), ale w KD na pewno nie będzie gorzej. Zdecydowanie polecam !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp.
ale teraz nasunął mi kolejny .... wiesz apetyt rośnie w miarę jedzenia
Sorki jeśli się powtarzam ale in dalej brnę w ten świat tym mam więcej wątpliwości...

Tym razem nam dylemat który zestaw głośników marki Klipsch będzie odpowiedniejszy, lepszy, bardziej wszechstronny- i do muzy i do filmów.
Do tej pory byłem niemal zdecydowany na zestaw Synergy F3 plus reszta.....
ale ostatnio poczytałem o REFERENCE. Oczywiście nie stać mnie na najwyższą kombinację bo jest za droga. Bardziej kuszą mnie modele ref 52 lub 62
I tak przekroczę budżet. Może warto dołożyć i skusić się na model reference?????
oczywiście nie najwyższy bo mnie nie stać ale zastanawiam się nad seriąc 52 lub 62 (komplet 5.0)
Raczej będzie mnie stać na podstawową wersję

Pytanie czy każdy zestaw reference lepszy jest od synergy?
np. synergy F3 i resta vs reference 52 lub 62

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nikt na forum ci nie powie jednoznacznie jak to będzie. Prawdopodobnie Reference zagra lepiej, ale trzebaby wykorzystać 100% jego możliwości, żeby to dobrze poczuć (odpowiednie pomieszczenie, >30m2, wygłuszone itd.) myślę, że zakup Referenca w twoim przypadku mija się z celem, lepiej pomyśl nad dalszymi upgrademi jeśi ci zostanie jeszcze trochę gotówki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że KLIPSCH jest z uwagi na konstrukcję dość specyficzny - głośniki tubowe mają swoich zwolenników i przeciwników.
Tym niemniej występują od roku czy dwóch w zestawach KD (i stereo) ONKYO i w miarę nieźle się sprawdzają.

Pozdrawiam
PS. Nie było powodu, by tworzyć nowy post - skoro kontynuujesz poprzedni temat. Więc wątki zostały połączone w jeden. icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki.
Właśnie o te zestawy onkyo się rozchodzi. Jak na razie one mnie zainteresowały najbardziej....
Dużo już poczytałem o modelu Onkyo TX-SR606 i wiem że ma świetne opinie, ale co raz częściej piszą o jego następcy Onkyo TX-SR607.Jak myślisz warto czekać i co pewne dopłacić?????
ps- wiem, że raz już pytałem ale czy mógłbyś też napisać o różnicach (szczególnie tych widocznych - słyszalnych ) pomiędzy modelem 606 a 706.
bo na necie znalazłem ofertę gdzie mogę go wyrwać za niecałe 2700pln i nie wiem czy się się nie skusić

I ostatnia kwestia jeśli chodzi o reference
najtańsze wersje to te na bazie RF 52 SET i RF 62 SET. Z tego co wyczytałem to różnią się wielkością głośnika (analogicznie 5 i 6 cali). Pytanie czy jeśli masz zwykły pokój dzienny ..... żaden hangar .... to te 52 powinny wystarczyć......
na necie znalazłem taką ofertę...
http://www.elektropunkt.pl/opis/onkyo_hte_...s_+_rabat/10323
http://www.elektropunkt.pl/opis/Onkyo_HTE_...10324,add=10324
pozdrawiam
i dzięki za cierpliwość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem użytkownikiem Klipschów. Mam zestaw 7.1 na froncie F2, C2, SUB10 + 4xKEF C1 , wszystko napędza DENON 3805.
Gra to rewelacja, bardzo subtelnie i zmysłowo w wokalach, a jak trzeba to uderzy mocno w muzyce klubowej i ładnie zagra w rocku (jeszcze nie są nawet wygrzane). Jedna uwaga ABSOLUTNIE NIE KUPOWAŁBYM modelu F3 (i jemu wielkością podobnych) gdybym miał pokój mniejszy niż ok 35m^2. F3 potrzebuje dużej przestrzeni i bardzo wydajnego prądowo sprzętu żeby się dobrze rozpędzić. Ja swój zestaw 7.1 mam w pokoju prostokątnym o pow 24m^2 i to jest wielkość moim zdaniem odpowiednia do F2.

Kup klipsche a na pewno nie pożałujesz, głośnik tubowy i górne zakresy to jest rewelacja. No i ten wygląd...

p.s. jeżeli masz zamiar słuchać mp3 to zmiana głośników raczej nie poprawi dźwięku. Do serii reference to już proponował bym format SACD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk na pewno jest świetny, ale co do wielkości kolumn to nie zgodziłbym się. Dla mnie wielkość kolumn do wielkości pomieszczenia to rzecz bardzo względna, wiadomo, że w za małym pomieszczeniu kolumny nie pokażą wszystkiego co najlpesze, ale zawsze warto mieć sprzęt z zapasem, a nie na styk, dlatego F3 spokojnie można brać. Co do formatów odsłuchu to też nie zgadzam się SACD zawsze będzie lepszy, ale F3 to znowu nie HI-END, żeby słuchać tylko nagrań z najwyższej półki Audio CD w 100% wystarcza, szczególnie przy DVD i ampie KD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzymek ma rację co do surroundów. Zaś jeśli chodzi o same zestawy to tak jeśli zależy ci na wysokim poziomie w stereo to weź zestaw z F3, a jak chcesz mieć kino z mocnym uderzeniem to kup F2 + Synergy SUB10 (ewentualnie z innej firmy, ale ten jest dobry). Cenowo to wszystko trzyma się zesatwu Reference i nie przekracza pułapu wyznaczonego przez nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam chłopaki za pomoc. Jesteście wielcy
Chyba jednak zrezygnuję z reference-ów i zrobię tak jak maiło być na początku. Wybiorę synergy F2 może i F3 + suba
powinno być dobrze icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Ps-mam jeszcze prośbę. Jeszcze jedno pytanie jakie zawarłem w poprzednim mailu
cytuję......
.........Dużo już poczytałem o modelu Onkyo TX-SR606 i wiem że ma świetne opinie, ale co raz częściej piszą o jego następcy Onkyo TX-SR607.Jak myślisz warto czekać i co pewne dopłacić?????
ps- wiem, że raz już pytałem ale czy mógłbyś też napisać o różnicach (szczególnie tych widocznych - słyszalnych ) pomiędzy modelem 606 a 706.
bo na necie znalazłem ofertę gdzie mogę go wyrwać za niecałe 2700pln i nie wiem czy się się nie skusić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno czekanie na 607 nie ma sensu, tak naprawdę najlepszy byłby 605, miał dużo lepszy zasilacz od 606 bodaj 160W więcej kręcił na poborze. Co musiało się przekładać na moc w trybie wielokanałowym.
Porównanie 606 i 706 to już ciężka sprawa, nie słuchałem, nie wypowiadam się, ale moim zdaniem to na pewno nie jest duża różnica i nie warto dopłacać, bo 60x to już są dobre ampy. Lepiej może przyoszczędzić i zamaist DVD 406 kupić Blu-Raya.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki co pacio.
Na pewno wezmę to pod uwagę, choć cena BL trochę odstrasza ale coś za coś
Chyba jednak zainwestuje w 606

Jeszcze jedna kwestia dot. synergy. Jeśli wezmę zestaw z F3 to warto też wziąć też suba (SUB10)????
Czy to już będzie za mocno????? czy faktycznie różnica będzie odczuwalna????



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest zawsze żadne kolumny nie zejdą tak nisko jak sub. Dla przykładu powiem, że używam JBL ES100 (woofery 2x 25cm) i bas jest mocny, ale do suba to nie ma wogóle porównania. Suba można kupić nawet za 800zł i zagra ci bardzo nisko i efektywnie, tradycyjnie polecam SONY SA-W3800 choć to model, który wyszedł z produkcji już dość dawno i nie wiem czy znajdziesz gdzieś go jeszcze. icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to na dzień dzisiejszy temat kończe na zestawiee F3/C2/B2 plus sub icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

ps- a teraz nowy problem

Wiem że dużo się mówi o kablach< Nie ma zielonego pojęcia jakie kable jaka marka długość końcówki ect
Jeśli masz jakieś sugestie rady będę wdzięczny..
Czy są jakieś gotowe komplety ??????
wiem ze wszytko zależy od ceny
nie wydam 1000 pln ale też nie będę sknerą

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie zamartwiaj się do tego typu KD spokojnie starczą ci jakieś kable po 10zł/mb, możesz kupić je nawet w MM czy Saturnie. Niektórzy uważają, że kable to podstawa, ale moim zdaniem w przypadku dość taniego sprzętu to się kompletnie nie sprawdza. Tak naprawdę ważne, żeby nie był to kabel od żelazka icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sihborx
Jaką masz wielkość pokoju?
Zastanów się jeszcze nad tym, co napisał Ci wcześniej Drzymek. Nie sugeruj się ty, że im więcj tym lepiej - bo za duże kolumny będą się dusiły na małej powierzchni.

Na zapas to można kupić mocny wzmacniacz - taka rezerwa się przyda. Ale kupować za duże kolumny to już bez sensu. Więc tutaj się nie zgadzam z wypowiedziami Pacio94. Jak już jesteśmy w obrębie jednego koncernu - to tak, jakbyś chciał grać na "setkach" JBLa w kilkunastumetrowym pokoju. Może będzie głośno i dużo basu, ale do neutralności i prawidłowego odsłuchu to będzie daleeeeko! icon_eek.gif

Pamiętaj, że zazwyczaj można się umówić ze sprzedawcą na testy w swoim domu i po kilku dniach się zdecydować na konkretne kolumny.
Poniżej masz w sklepie w Łodzi nowy set 5.0 Klipsch F2 za 3tysiące
http://allegro.pl/item578782690_klipsch_sy...salon_lodz.html
i zamiast ONKYO 606 może wyższy model SR-805? Nowy jest za 2600zł u tego samego sprzedawcy (czyli taniej niż 706)
http://allegro.pl/item591921050_onkyo_tx_s...r_instr_pl.html

Przy okazji - w informacjach o sobie (pseudonim i np. avatar czy swoje hasło) jest miejsce na miejsce zamieszkania. Nie uważasz, że trochę to pomaga gdy chcesz dostać jakieś propozycje sprzętu z Twojej okolicy?
Dotyczy to nie tylko Ciebie, ale i innych Kolegów icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
PS. A co da kabla - kup sobie zwykły kabel z miedzi OFC po 3zł za metr 2.5^2. Przez miesiąc posłuchaj sprzętu i poeksperymentuj z ustawieniami, będziesz już znał długość potrzebnego kabla i przyzwyaczaisz się do nowego sprzętu. I dopiero wtedy kup już coś porządnego (może będziesz potrzebował np. płaskiej taśmy?), w sumie inwestujesz jakieś 20złotych, a zapasowy kabel (nawet taki zwykły) dobrze jest mieć. Może się zawsze jeszcze przydać np. do sprawdzenia innego sprzętu czy na tyły. icon_razz.gif A za 10zł/metr to już czasami można trafić coś ciekawego...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale kupować za duże kolumny to już bez sensu. Więc tutaj się nie zgadzam z wypowiedziami Pacio94. Jak już jesteśmy w obrębie jednego koncernu - to tak, jakbyś chciał grać na "setkach" JBLa w kilkunastumetrowym pokoju. Może będzie głośno i dużo basu, ale do neutralności i prawidłowego odsłuchu to będzie daleeeeko! icon_eek.gif


To już jest naprawdę kwestia gustu, ja mam ES100 na 18m2 i dla mnie gra dobrze, zatkałem BR i jest OK. Scena łądnie się kreuje, basu jest dużo, ale to też kwestia nagrania, niektóre są takie, że jest w sam raz, a w niektórych nawet zdarza się być za mało.
Cytat

i zamiast ONKYO 606 może wyższy model SR-805? Nowy jest za 2600zł u tego samego sprzedawcy (czyli taniej niż 706)
http://allegro.pl/item591921050_onkyo_tx_s...r_instr_pl.html


To rzeczywiście jest dobra oferta 805 to jest jeden z wielkich wśród ampów KD (chodzi mi o zasilanie; 8xxW poboru). Jeśli byś zaoszczędził na ampie i kolumnach to może rzeczywiście starczy ci na Blu-Raya.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
i bardzo dziękuje za wszelkie sugestie
Powiem szczerze, że już mam nieźle w głowie namieszane.....
A już myślałem, że w kwestii głośników mam już ustalone ..... a teraz znów wątpliwości. Na dodatek a inny forum sporo osób jednak odradza klipsche/
Najgorsze, że w sprawie odsłuchu mam ograniczone możliwości bo nie przebywam teraz w kraju icon_cry.gif
Wiec poniekąd trochę muszę się zdać na opinie innych użytkowników......

Ps- a powiedzcie mi jeszcze raz a raczej utwierdźcie mnie że wybór klipsch będzie ok. A może znacie jakiś inny zestaw w granicach hmmmmm no niech będzie około 4000pln, który będzie bezapelacyjnie lepszy. Dużo słyszałem dobrego o JBL???
Jeśli chodzi o pokój to jestem w trakcie przeprowadzki ale nie powinien być większy niż 25m2.

ps- swoje dane już aktualizuję icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...