Skocz do zawartości

synergy czy reference?


sihborx

Recommended Posts

Klipsch i JBL to dwie marki dla mnie najlepsze brzmieniowo, pierwszy dynamiczny z basem raczej nadrabiającym szybkością, ale na pewno nie słabym, drugi niżej schodzący z mniejszą szybkością, ale też naprawdę dobry. Ja osobiście wybrałem JBLa, ale bardziej przystępny jest Klipsch (w sensie akceptacji przez % ludzi). Możesz rozpatrzyć jeszcze JBL ES Pack ES80/ES25C/ES20/ES150P mozna dostać za ok. 3700zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ciężko powiedzieć, ale raczej F3/... + Sub, bardziej są do siebie zbliżone, przynajmniej przetwornikami, cociaż cenowo dużo lepiej wypada JBL niecałe 4000zł do przeszło 5000zł Klipscha, a może JBL z surroundami ES30 i subem 250. Chociaż ten podstawowy powinien wystarczyć. Ja osobiście zaczynałem wybór KD na ONKYO + Klipsch, a skończyło się na Denon + JBL icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba skończę icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Najlepsze ze ta opcja była ta pierwszą jaka mi się spodobała (czyli Onkyo+ klipsch)..... potem wlazłem na forum i................... się zaczęło icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Jeszcze przemyśle gruntownie wybór ampli onkyo - pomiędzy 606, 706, 805,
Ale jak mam brać F3+ sub to chyba będzie trzeba pozostać przy 606 (baba by mnie zabiła jak by się dowiedziała, że wciąż podnoszę budżet za zaczynałem od 4000 icon_smile.gificon_smile.gif )

ps- a pro pro modelu 805- wiem że jest już w sprzedaży model 806 ale jest b.drogi. Czy orientujesz się w czy się różnią na czym ten upgrade polegał, bo dla mnie to po prostu dodali kolejne literki i cyferki i tyle....
Ale czy te upgrade są nabrawdę wyczuwalne, widoczne ect. czy są to rzeczy które osoby takie jak ja nawet nie odczują
bo widzę że to samo zrobili z innymi modelami (606 na 607, 705 na 706 itd) Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest różnica co ma jeden, czego nie ma, bo masz we wszystkich HDMI ze skalerem, wejścia, wyjścia każdego typu, ale w 805 jest zdecydowanie lepsza sekcja audio, bardziej porównywalna do 905 niż tych niższych w dodatku z ogromną mocą przy stereo, wideo też jest na pewno na wyższym poziomie, ale tu różnice są trudniej zauważalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Sihborx Zalogowałem się na to forum, gdyż jest tu jakaś w miarę merytoryczna rozmowa, a nie inspirowane/sponsorowane tezy jak gdzie indziej icon_smile.gif
Ja jestem przy wyborze sprzętu i powiem, że prawie to samo będę kupował: Onkyo 805 +DVD 504
Tutaj wyhaczyłem ten zestaw za 3tysie: http://sklep.fusic.pl/p,pl,1341,1.html
Do tego prawdopodobnie dokupię za kilka tygodni (jak dozbieram kasiorke) głośniki Klipsch F2+c2+b2
Ale widzę, że sprzęt drożeje z dnia na dzień ze względu na kurs dolara i chyba nie ma na co czekać. Ten sam sprzęt można było kupić troche taniej jakiś czas temu, a teraz z każdą dostawą coraz drożej.

Mam pytanie do użytkowników będących w temacie, czy ktoś słuchał tego sprzętu w tym zestawieniu?
Dodam że mój pokój ma 18m2 i jest niestety w kształcie prostokąta ( kolumny przednie na krótszej ścianie - mała odległość między kolumnami jakieś 2,6-2,8metra).
Jak to będzie grało?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biglyk
Słuchałem Klipscha F2 z ONKYO 605 oraz DVD 405, było dobrze albo nawet bardzo dobrze jak na tę cenę! icon_cool.gif
DVD ONKYO model 504 to bardzo udany model, zazwyczaj kosztował ponad 1000zł (porządnie wykonany, sporo możliwości i odtwarza SACD) i przez ładnych parę lat był w ofercie. Dla mnie to duze lepsze rozwiązanie niż DV-405 czy 406.
Cena za zestaw TX805 + DV504 jest bardzo rozsądna (uważam że spokojnie jest to warte min. 3500zł) , zakładam też, że nie potrzebujesz odtwarzacza DVD z wejściem USB i wolisz starszy, ale wyższy i lepszy model... icon_cool.gif

Do Twojego pokoju F2 będą w sam raz. icon_cool.gif
Nie zgadzam się z opinią Pacio94, że za duże kolumny będą prawidłowo grały na mniejszej powierzchni. W końcu po coś jest robienie konkretnych modeli pod odpowiednie powierzchnie pomieszczeń.
Znałem człowieka, który na 10m^2 miał duże podłogowe tysiączki Magnat Monitor i był szczęśłiwy, że tak mu wali basem.
Ludzie mają różne preferencje co do grania (szczególnie młodzieżowego i "łubu-dubu"), ale większość woli sprawdzone i typowe rozwiązania.
Co oczywiście nie znaczy, że na siłę trzeba narzucać komuś konkretne rozwiązania... icon_cool.gif Jeżeli Pacio94 jest zadowolony ze swojego rozwiązania to dobrze, bo po to się kompletuje sprzęt audio by zaspokajał czyjeś wymagania. icon_wink.gif
Po prostu są dwie strony medalu - albo neutralność, albo podbicie pasma w jakimś zakresie.

Musisz posłuchać i tyle. icon_cool.gif Każdy kolejny odsłuch czegoś uczy - bierzesz swoje ulubione płyty i słyszysz, że zagrały inaczej...
Pacio94 ma prawo zachwalać swoje ES100 w pomieszczeniu poniżej 20m^2, ale ja bym nie wciskał "setek" do pokoju poniżej 30m^2. No i obu nam wolno mieć takie preferencje, dla mnie podział JBLa jest w miarę sztywny: "80" do 20m^2, "90" dla 20-30m^2 oraz "100" dla większych pomieszczeń. Zresztą chyba podobne zdanie jak ja ma i posiadacz Klipscha F2 - Drzymek

A co do cen dolara i euro - jest różnie, coraz więcej jest zapowiedzi o umacnianiu się złotówki więc może nie będzie tak źle. No ale co do tego to nigdy nie ma pewności...
Pozdrawiam
PS. Koledzy - nie cytujcie bez opamiętania wypowiedzi poprzedników, bo to bez sensu i utrudnia czytanie! A w dodatatku moderatorzy muszą tracić czas na usuwanie cytatów icon_evil.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Bardzo konstruktywna i rzeczowa rozmowa icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Z dnia na dzień jestem coraz mądrzejszy
Jeszcze raz dzięki chłopaki
po przeczytaniu waszych wypowiedzi nt amlpi onkyo i różnic pomiędzy serią 6, 7 i 8
nasunęła mi się jeszcze jedna opcja skomponowania zestawu onkyo+ klipsh a mianowicie:
zamiast klipsch F3 (może fantycznie będą za mocne - lubie bas ale nie dudnienie ) to F2+c2+b2 plis dobrego suba
a aoszczędzoną kasa przeznaczyć na ampli seria 8.xxx
Czyli podobnie jak biglyk
resztę kasy na projektor i może na blue raya
Co wy na to

Ps- biglyk- zgadzam się z RoRo jeśli chodzi o kurs Euro i USD. Złotówka na pewno będzie się umacniać a raczej stabilizować po ostatnich skokach więc ceny mgą spaść. Problem w tym, że trzeba troszkę czasu - cierpliwości -a z tym jak wiecie trudno - bo jak facet się napali na coś to nie ma że boli icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw pewnie będzie najlepszym z możliwych dla ciebie, tylko pamiętaj, że jak kupisz Blu-Raya to znowu na projektor musisz wydać przynajmniej 4000zł. Musi być przynajmniej 720p np. Panasonic PT-AX200 (firma może nie przynosi najlepszych skojarzeń, ale to prawdopodobnie najlepszy 720p na rynku i jeden z lepszych w kategorii cena/jakość), albo InFOCUS In78 (wiadomo firma mówi sama za siebie, jedne z lepszych projektorów na świecie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wiem o co chodzi. nie zapisało mojego posta więc powtarzam

Pacio ale z Ciebie piernik z ciasta icon_lol.gif prorok jaki czy cuś icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Temat projektorów miał być następny w kolejce ale o tym później


Właśnie poszperałem na necie i znalazłem dość ciekawą ofertę
onkyo 806+dvd 406+ f2/c2/b2 za około 6000pln
a na www.mania24.pl
706 za 2650pln
806 za 3200pln
całkiem nieżle co nie??
ps- znasz może ten sklep- jakieś opinie o nim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wezmę to pod uwagę icon_smile.gif

poszukam na necie i porównam

i jeszcze jedna kwestia
Pytanie do Pacio94 i RoRo
Według was jaka max powierzchnia pokoju odpowiadająca zestawowi Klipsch F2/ C2/B2 (ewentualnie plus sub)
(bo wkrótce będzie się przeprowadzał i nie wiem jaki będzie wielkość nowego pomieszczenia ale nie przewiduję aby odbiegał od standardów czyli do 25m2)

a jakie jest wg wal optimum dla F3











Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sihborx
Moje zdanie też znasz - dopiero od 30m^2 brałbym F3 (albo "setkę" JBLa). icon_cool.gif

Jako ciekawostkę podam fakt, że małe podłogowe kolumny Totem Mite nieźle zagrały na 10metrach, pokazały co potrafią na 20m^2, a najlepiej się czuły na 30m^2. I dla wszystkich był szok, jak ładnie szybkim basem zagrały - nie sposób było odgadnąć, że to leci z małych dwudrożnych kolumienek.
No ale dla niektórych bas musi być poteżny (chociaż często za mało precyzyjny), ja zdecydowanie wolę takie granie jak z Totemów (oczywiście z oryginałów, bo kopiom jednak trochę brakuje...)
Towarzyszącą eletronikę te kolumienki miały do tego zacną - bardzo neutralnie grający (i wymagający)wzmak Baltlaba i CD ATOLL. Z mocnymi lampami też nieźle "zaświeciły". icon_wink.gif

Z wyszukanych przez Kolegów propozycji dla siebie brałbym TX-805 z DV-504, a do tego Klipsch F2. Ale powtarzam: dla siebie, jak chciałbym wymieniać zestaw KD (a nie chcę).

Pozdrawiam
PS. Sorry - masz zagwozdkę, bo z różnych preferencji wychodzą różne wnioski ... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem F2 i zestawu 7.1 na 18 m^2 i powiem że to jest wg mnie za mały pokój do systemu 7.1. Owszem efekty ładne, ale nie czuć wogóle przestrzeni. Przy słuchaniu stereo jest już dobrze, ale też nie powala, wszystko takie "ściśnięte" (mam jeszcze ściany zabudowane meblami). Do miesiąca czasu przenoszę sprzęt do pomieszczenia 23m^2 (przygotowanego specjalnie pod kątem KD) i podejrzewam że tam to rozwinie skrzydła. F3 są na prawdę dużymi głośnikami. Też się nad nimi zastanawiałem, ale nawet sprzedawca w salonie audio (nie jakieś Media Mary) powiedział że one są do pomieszczeń pow 30m^2 i ja się z tym zgadzam, widziałem je na żywo i jest to kawał głośnika. Weź jeszcze pod uwagę, że tego głośnika nie należy dosuwać do ściany, musi mieć min 30cm miejsca z tyłu i od ścian bocznych. Wg mnie takie rozwiązanie jak zastosowałem F2 + SUB 10 jest najlepsze. Te głośniki są jednymi na najwydajniejszych (najgłośniej grających) na rynku (w tym przedziale cenowym), więc basu i mocy na pewno im nie zabraknie. JBL ES to przereklamowany marketingowy nabieracz (taką ma opinię na różnych forach), dużo lepsze są serie E. Miałem niedawno przez rok E30 jako monitory frontowe i te głośniki naprawdę wiele potrafiły. W E80 może być tylko lepiej. Ale przeszkadzało mi to że JBL to taka popularna marka, a ja chcę coś trochę egzotycznego o którym przeciętny zjadacz chleba nie słyszał, no i wygląd też robi swoje. Padło na klipsche i nie żałuję, bo wyglądają jak by były bardziej elementem wystroju wnętrza niż potężnym głośnikiem. Wg mnie obowiązkowo MUSI być dobry subwoofer (żaden głośnik nie da takiego efektu). Subwoofer powoduje to że nie tylko słyszysz dźwięki, ale zaczynasz je także czuć, no i efekty przy wybuchach w kinie.

Co do amplitunera, to mam jedną zasadę: im nowszy i więcej bajerów, tym gorzej. Dawniej budowano duże i ciężkie amplitunery, które nie miały nawet wyjść wideo, teraz są HDMI, bajery, świecidełka, które nie poprawiają jakości dźwięku. Wg mnie dvd, powinno być dobrej jakości podłączone do TV a nie do ampa. AMP ma za zadanie zająć się reprodukcją muzyki a nie jeszcze tysiące innych obwodów które robią wiele innych rzeczy. Po co to?

Mam 2 amplitunery Harman Kardon 635 i Denon 3805, to były ostatnie wersje amplitunerów bez HDMI i najwyższe modele tych firm w roku 2005, grają rewelacyjnie jak na system wielokanałowy. A co do onkyo to zdecydowanie starszy model seriii 8xx

Wybór należy do ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

JBL ES to przereklamowany marketingowy nabieracz (taką ma opinię na różnych forach), dużo lepsze są serie E. Miałem niedawno przez rok E30 jako monitory frontowe i te głośniki naprawdę wiele potrafiły. W E80 może być tylko lepiej.


Tu bym się nie zgodził, w serii ES zastosowano szereg rożnych unowocześnień i grają dużo lepiej niż E. Jeśli masz się kolego opierać na forach i ich szumach to może nie wyrażaj opinii o sprzęcie, nie czuj się urażony, ale każdy ma sowje preferencje, a ES100 potrafią dać bas jakiego nie jeden sub by im pozazdrościł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki
respekt dla was wszystkich
Jakbyście czytali mi w myślach icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Fakt zagwozdkę mam niezłą ale już zaczyna mi się to ładnie klarować
W życiu bym nie przypuszczał na ile rzeczy trzeba zwrócić uwagę ......
Zawsze myślałem, że im sprzęt nowszy tym lepszy - dlatego tak parłem na modele 706, 806 z onkyo a tu proszę
Teraz na pewno zdecyduje się na model sr 805.
Nie dość, że cena bardzo atrakcyjna to jeszcze lepszy niż jego następca !?! ..... nie mam pytań icon_smile.gif

Jeśli chodzi o dvd nastawiałem się na model Onkyo DV-SP406- bo nie za drogi, dużo pozytywnych opinii w prasie i ect. i cholera ma usb .
A teraz słyszę, że model 504 jest lepszy??????
Panowie w dwóch słowach ..... dlaczego lepszy??? co ma lepszego???
Czy faktycznie usłyszę i zobaczę różnicę?????










Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza ważna sprawa, odtwarza SACD dla mnie osobiście dużo lepsza rzecz niż USB czy slot na karty SD. Do dziś mam sobie za złe, że nie pomyślałem o tym przed zakupem, ale może te zapowiedzi Pioneera o Blu-Ray Audio w końcu się spełnią i wtedy to dopiero będzie jakość. Czy zobaczysz i usłyszysz różnicę, może się okazać, że owszem, ale wcale niekoniecznie. Kwestia audio jest bardziej prawdopodobna, ale wideo często nie jest dla nas tak ważne, aby zwracać uwagę na najmniejsze szczególiki. Odtwarzacz to twoja własna sprawa czego byś nie wybrał będzie OK. 406 masz USB, 504 najwyższa jakość DVD i CD, a może Blu-Ray wtedy plusem jest sam wiesz co, ta jakość HD, nie zapominaj, że dźwięk na Blu-Rayu może być lepszy niż z CD, a nawet niż SACD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to jest jak gdyby płyta DVD (niedokońca, ale pojemnościowo można tak przyjąć) i na niej masz tylko audio, więc jak zapisujesz siedem razy więcej informacji no to wiadomo, jakość jest lepsza.
Mnie ostatnio zadziwił koncert Queen - "Rock Montreal" tam ścieżka dźwiękowa jest w DTS HD 96/24, ale jest też LPCM Stereo 96 kHz / 24 bity, aż mnie przytkało jak to odpaliłem, normalnie ile więcej szczegółów było niż na CD, dźwięk bardziej detaliczny, może aż taki analityczny się stawał, pomimo, iż to koncert z 1981r.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueRay może być lepszy - ale ile jest na razie płyt w tym formacie?
A zauważ, że sporo jest negatywanych opinii na temat dźwięku z płyt CD i DVD granych w odtwarzaczach BR. icon_sad.gif Podobnie zresztą było w odtwarzaczach DVD grających na płytach CD w stosunku do standardowych CDków.

Co do przewag ONKYO 504 nad 406:
odtwarza SACD oraz DVD-Audio
i jak to zwykle ma wyższy model: porządniej wykonany, solidna podstawa redukująca drgania, lepsze układy elektroniczne, wielokanałowe wyjście 5.1.
Natomiast musiałbyś sprawdzić, czy 504 ma tryb 1080p (1080i ma na pewno). Oba mają HDMI.

SACD - to rozwinięcie koncepcji płyty CD, miał ją zastąpić, ale nie udało się (zbyt wysokie ceny sprzętu, mniejsza dostępność). Obecnie najbardziej popularny w Japonii. Stał się swojego rodzaju niszowym rozwiązaniem.
Zapewnia odtwarzanie wielokanałowego dźwięku SACD w standardzie 5.1 oraz dwukanałowo.
Płyty SACD mają konstrukcję hybrydową: zapewniają odtwarzanie wielokanałowe SACD 5.1, dwukanałowe SACD oraz klasyczne dwukanałowe CD.
Płyty te mogą być odtwarzane w zwykłych playerach CD - gra wtedy warstwa CD.
Odtwarzacze SACD można podzielić na 2 grupy: standardowe audiofilskie (mniej lub bardziej...) odtawarzacze SACD oraz odtwarzacze DVD z obsługą SACD (tańsze modele - tylko dwukanałowe SACD, droższe - rónież wielokanałowe SACD)

A więcej na temat SACD - skorzystaj z wyszukiwarki! icon_wink.gif
Parę minut i wiesz już wszystko...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...