Skocz do zawartości

synergy czy reference?


sihborx

Recommended Posts

Mówić mogę - a Ona i tak swoje wie icon_rolleyes.gif

W każdym razie starama się przeglądać Forum w czasie gdy oglądam TV lub słucham muzyki.
Więc przynajmniej jakoś to się rozkłada sensowniej.

Jeszcze co do Twojego pytania "czy warto dopłacać do modelu 875?".
Według mnie warto dopłacić 10-15% do 805 (zazwyczaj różnica ta sięga 30% - bo łatwiej trafić na promocję czy wyprzedaż modelu 805, a model 875 zazwyczaj trzyma cenę).

Pozdrawiam
PS. Ja też już uciekam, bo właśnie skończył się bardzo dobry film w TV "Dziewiąta kompania" o wojnie w Afganistanie (koprodukcja Rosja/Ukraina/Finlandia z 2005 roku).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ale odtwarzacze DVD model DV-504 za 400zł nie kupisz - więc do tej pory najatrakcyjniejsza była oferta sprzed paru dni na komplet SR-805 oraz DV-504 za 3 tysiące, nieprawdaż???

Więc jak dodasz 2600zł za ampli 805 i 900zł za DVD 504 to wychodzi 3,5 tysiąca...
http://www.allegro.pl/item596566506_onkyo_...ep_gratisy.html - nowy DV-504 za 900zł

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam po krótkiej przerwie...
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś śledzi ten post.

Chciałbym wrócić jeszcze do wątku, w którym mówiliśmy o modelach dvd (onkyo+ klipsch)
Jak wam wcześniej pisałem ostatnio zakupiłem - już do mnie jedzie- Dvd Bellwood 311 - bo jak wiecie jest tani i czyta wszystko - włącznie z płytami chodnikowymi icon_smile.gif - chyba ma wszystko co mieć powinien
Myślałem o zakupie DVD onkyo 404, potem w trakcie ..... dowiedziałem się, że o wiele lepszy jest model 504.
Ale naszło mnie pytanie czy jest sens kupować dwa DVD. Wiem, że Bellwood to nie Hi -tech ale czy naprawdę odczuwalne będzie słuchanie muzy czy oglądanie dvd w porównaniu z w/w onkyo - jeśli wszystko będzie podpięte do amplitunera onkyo model 805 ???
A może do tego Bellwooda dodać BR sony 305 - który też polecaliście ??????

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl na czym ci tak naprawdę zależy. Jeśli chcesz mieć kino bez kompromisów to kup lepsze DVD, jeszcze pytanie na czym będziesz wyświetlał. Jeśli dobry projektor to DVD musi też być odpowiedniej jakości, ale jeśli póki co masz jakiś słabszy ekran to nie spiesz się.
Za to jeśli chcesz znacznie polepszyć muzykę to do tego kombajnu dokup sobie CD-ka i będzie też super.
Ogólnie rzecz biorąc więcej twojej uwagi skupia się na jakości przy muzyce niż przy filmach (koncentrujesz się na akcji), więc może dobrym rozwiązaniem jest dodatkowy odtwarzacz CD, albo wogle pójść po bandzie i zakupić LOGITECHa Squeezeboxa z jakimś DACem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest. Zdaje sobie sprawę, że jak coś ma być do wszystkiego to do niczego ale mimo wszystko staram się znaleźć jak najbardziej uniwersalnego.
Jak pisałem w drugim moim poście dot projektora to na dzień dzisiejszy będzie to sanyo PLV Z5. Choć w myślach biję się strasznie z sanyo PLV Z 700 - podobno najtańszy projektor z Full HD. (Dlatego zacząłem myśleć o odtwarzaczu BR- ale przypomniałem sobie co pisaliście o muzie odtwarznej z DVD czy BL- a przecież bez sensu kupować trzy odtwarzcze icon_smile.gificon_smile.gificon_wink.gif

ps- ja rozumie, że muzę najlepiej puszczać z odtwarzacza CD a nie z DVD czy BR - ale czy przeciętny słuchacz naprawdę wyczuje różnice. Czy tu wzmacniacz nie jest ważniejszy????
Czy muza z BL jest naprawdę tak tragiczna????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dźwięk z DVD czy BR jest OK. Ja używam mojego Denona DVD1800BD do wszystkiego. Co prawda nie mam możliwości porónania go z CD-kiem np. 700 czy nawet 500, ale myślę, że róznica nie byłaby diametralna. W przyszłości mam zamiar kupić integrę stereo i podpiąć ją jako końcówkę mocy do KD, a przy okazji mieć odzielną sekcję stereo dla CD-ka, gramofonu i magnetofonu.
Musisz sam przemyśleć sprawę. Może na razie nie kupuj nic, a z czasem zobaczysz czy ten kombajn styka czy raczej nie. Jak już wszystko chwilę pochodzi, to wybierz się do sklepu wypożycz jakieś DVD i CD-ka tej samej firmy i sam zrobisz sobie mały test.

Co do tego SANYO 700 to w ostatnim AV jest jego test i mówiąc szczerze nie wypadł zbyt dobrze: ocena łączna 57%; składowe: KOLORY 6/10, CZERŃ i KONTRAST 4,5/10, OSTROŚĆ i ROZDZIELCZOŚĆ 7/10, REGULACJE OBRAZU: 7/10, PRZETWARZANIE OBRAZU 4/10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak chyba zrobię.
Na dzień dzisiejszy mam już bellwooda podłącze go do Onkyo 805 i synergy f2
i zobaczymy ja to pójdzie (aż jestem ciekawy jak da sobie rady sprzęt za 160 zł)

Nie spodziewam się wiele ale............. nie z takich powodów go kupiłem - bo jak wiesz ten belek ma naprawdę wszystko icon_smile.gif

....a na zakup BR zawsze będzie czas........icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif


ps- a jeśli zdecydowałbym się na trochę droższe BR- który byłby dobry też do muzy - to który jest godny polecenia?????
(najchętniej to wziąłbym ten z onkyo ale 3000k w życiu nie dam)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki.
Bo jak wiesz zdecydowałem się na głośniki Klipsch F2/C2/B2 + sub10, ale jeżeli koszt przesłania ich za granice będzie zbyt wysoki to biorę pod uwagę zakup na miejscu.- choć nie mają takiego wyboru ja w PL . Ale na szczęście mają JbL. (a pamiętam, że je też polecałeś) Powiedz jaki zestaw JbL będzie porównywalny z w/w Klipshcami ???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W sumie dźwięk z DVD czy BR jest OK. Ja używam mojego Denona DVD1800BD do wszystkiego. Co prawda nie mam możliwości porónania go z CD-kiem np. 700 czy nawet 500, ale myślę, że róznica nie byłaby diametralna. W przyszłości mam zamiar kupić integrę stereo i podpiąć ją jako końcówkę mocy do KD, a przy okazji mieć odzielną sekcję stereo dla CD-ka, gramofonu i magnetofonu.
Musisz sam przemyśleć sprawę. Może na razie nie kupuj nic, a z czasem zobaczysz czy ten kombajn styka czy raczej nie. Jak już wszystko chwilę pochodzi, to wybierz się do sklepu wypożycz jakieś DVD i CD-ka tej samej firmy i sam zrobisz sobie mały test.

Co do tego SANYO 700 to w ostatnim AV jest jego test i mówiąc szczerze nie wypadł zbyt dobrze: ocena łączna 57%; składowe: KOLORY 6/10, CZERŃ i KONTRAST 4,5/10, OSTROŚĆ i ROZDZIELCZOŚĆ 7/10, REGULACJE OBRAZU: 7/10, PRZETWARZANIE OBRAZU 4/10




Dzięki za maila
Przejrzałem ten opis. Może i masz racje ale jest jedna kwestia. Ten sanyo kosztuje około 5500 pln i jak wiesz jest to chyba najtańszy projektor Full HD. Ciężko go porównywać z innymi projektorami które kosztuję powyżej 8000. .
W ostatnim nr PC WORLD jest obszerny test projektorów. Oczywiście miał niższe noty niż konkurencja ale ogólną ocena miał pozytywną - a jak mówiłem to były projektory z przedziału cenowego od 9000- do 24000 pln. Więc ciężko mówić o konkurencj.
(http://www.pcworld.pl/ranking/produkt/PK00016_0_0_0-sanyo_plv_z700.html)
Pytanie czy jest wart swojej ceny????? I czy lepiej pozostać przy jego poprzedniku czyli Z5?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ciężkie pytanie, ale myślę, że przy dużej przekątnej ekranu lepiej chyba w niego zainwestować. Zawsze te parę pikseli więcej będzie (w sumie to dużo więcej ilość pikseli HD Ready to tylko 45% tego co proponuje Full HD). Ciekawe czy przy oglądaniu filmów, aż tak widać wady czy może to jests do wyłapania tylko przez specjalistę. Szczerze mówiąc to po doświadczeniach z audio wiem, że w sumie to nie można wierzyć tym testom.

PS: Przeczytałem ten test i ma się on nijak do tego z AV. Tutaj go wychwalają, a tam jadą po nim na każdym kroku. Tu napisali, że barwy przepiękne (stand. ustawienia), a tam, że zieleń zbyt mocna. Dalej rozbieżność jeśli chodzi o regulację, jedni mówią, że duzo drudzy, że mało. Szkoda gadać, gdzie leży prawda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.
Nawet jeżeli prawda leży gdzieś pośrodku to i tak trzeba wziąć na niego poprawkę. Myślę, że cena= jakość jest zachowana.
Tak jak mówisz co dla nas będzie super dla specjalisty w laboratorium będzie nędza. (stąd też biorą się moje pytania, bo nie chcę płacić za bajery, które odczujesz (albo nie )w sterylnych warunkach )
Ps- bo tak ja ci wcześniej pisałem w finale jeszcze miałem sanyo PLV Z5 oraz proponowany przez ciebie panasonic AX200E(poczytałem trochę o nim ostatnio),
Ten AX200Ecoraz ba rdziej mi się podoba zwłaszcza, że Z5 zaczyna cosik brakować na necie. Coraz mniej sklepów go sprzedaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...