Skocz do zawartości

synergy czy reference?


sihborx

Recommended Posts

SACD i DVD-Audio były konkurencyjnymi dla siebie rozwiązaniami.
Ich twórcy nie dogadali się - i w efekcie oba formaty nie osiągnęły odpowiedniej popularności (SACD jest ok. 10 tysięcy tytułów).
Hybrydowe płyty SACD można kupić w sklepach typu MMarkt czy Saturn już od 40zł (muz. klasyczna) czy 50zł (muz. rozrywkowa).

Początkowo odtwarzacze były albo SACD albo DVD-Audio, po kilku latach stopniowo firmy przestawiły się na odtwarzanie obu formatów.
Nadal SONY jako współtwórca standardu SACD w swoich odtwarzaczach nie implementuje odtarzania DVD-Audio (ale jest to chyba wyjątek wśród firm audio).

Płyty SACD nie skopiujesz w nagrywarce DVD (tak, jak zwykłej płyty DVD).

Przykładowe hybrydowe płyty SACD to "ARCYDZIEŁA POLSKIEJ MUZYKI KAMERALNEJ" oraz "Zarębski - "The Best Of Zarębski" , które były dostęne jako nagrody w akcji PŁYTY ZA POSTY na naszym Forum (nadal są dostępne jako bonus dla osób przedłużających prenumeratę lub nowych prenumeratorów).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

teraz kumam czaczę icon_wink.gif

......... a wracając do tematu to teraz i rodzaj dvd jeszcze raz przemyślę bo przekonaliście mnie całkowicie nad wyższością 504 nad 406
406 Brałem pod uwagę z dwóch powodów- dobra relacja cena/jakość oraz USB... a w moim życiu emigranta usb- rzecz bardzo użyteczna. Ze względów na ograniczony dostęp do filmów w PL- wersji językowej - Dvix -y są częstym gościem - teny podpina pena i filmy z napisami się ładują i voilaaaaa.

Ale z drugiej strony zawsze mogę wypalić filmy na dvd rw - trochę dłużej trwa wypalanie płyty ale ten czas też można dobrze spożytkować - np skoczyć po sześciopak icon_smile.gif
ps- przyszło mi do głowy jeszcze jedno alternatywne rozwiązanie- Bellwood 311 HDMI
Tani można go wyrwać na 160 pln - ma to co potrzeba czyta dvix xvid i 100 tys innych HDMI, ect i jeszcze ma usb, 2 lata gwarancji
więc jak się coś zepsuje po 2 latach to nie ma czego żałować ino do kosza, Wiem, że nie jeden powie, że to chińszczyzna ale muzy i dvd puszczać na tym nie będę bo od tego będzie onkyo 504 icon_wink.gif a do dvix -ów jest wręcz idealny icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani i "wszystkożerny" odtwarzacz DVD jak Bellwood czy Manta to bardzo często stosowane rozwiązanie.
Nie raz widziałem DVDka za 2 czy 4 tysiące i przynim taki właśnie odtwarzacz (oficjalnie to się nazywało "dla dzieci").
Więc wg mnie jest to bardzo sensowne wyjście - u mnie natomiast rolę takiego "Bellwooda" pełnią nagrywarki z HDD (co prawda bez USB, ale raczej nie ma sensu wymieniać półrocznej "nadziewarki" na nowszy model z tego powodu, nie?)
Niestety, w bardziej firmowym sprzęcie takie praktyczne rzeczy jak update softu niestety pojawiają się sporadycznie icon_cry.gif No i tanie odtwarzacze zazwyczaj lepiej sobie radzą z DivXami - co słusznie zauważyłeś.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak
taki bellwood czy manta przeczyta wszystkie rodzaje płyt nawet chodnikowych icon_wink.gif
Nagrywarki z HDD to też bardzo dobry pomysł - droższy ale dobry

A jeśli chodzi o podpinanie kompa to tv to oczywiście tak do tej pory robiłem ale miałem już dosyć ciągłego latania z laptopem i podpinania go do tv. Poza tym nawet nie wiesz ile razy już musiałem wymieniać kabel s- video???? stary porażka non stop wtyczki się rozp.............. i teeeee kaaaabllleeeeeee ..... wszędzie się walały po podłodze..... już miałem dość icon_wink.gificon_wink.gificon_wink.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ciągnąc wątek blu ray to powiem szczerze, że mam mieszane odczucia. Oczywiście nie chodzi mi o jakość obrazu (HD) ale przede wszystkim o cenę i koszty.
Idąc za ciosem w onkyo to ich BL kosztuje prawie 3 tys. filmy na BL nadaj są drogie a na pewno nie konkurencyjne do dvd a i wybór wciąż jest nie wystarczający ()
w szczególności dot różnego rodzaju edycji kolekcjonerskich czy reżyserskich
A w prasie już szerokim strumieniami płyną wieści, że BL jeszcze do końca się nie rozwinął a już wróży mu się rychły koniec.
Podobno zamiast płyt cd.dvd czy BL mają być .... nie wiem .... coś na zwór kart SSD czy coś takiego. Odtwarzacz bez ruchomych część ... taki zmutowany duży MP4 player.
Może i to nie wprowadzą jutro, ale jak czytałem w którymś nr PC WORLD to wcale to nie taka odległość
I tu nasuwają się mi wątpliwości bo teraz wreszcie stać mnie ma regularne kupowanie oryginalnych filmów i powoli powiększam swoją dvd- tekę o swoje i tzw"perełki". Więc jak teraz kupę BL to trzeba by też zacząć wymieniać filmy na BL- bo jak nie to po co mi BL a za parę lat znów wymieniać ja kary SD????
Reasumują zastanawiam się czy by czasem nie przeskoczyć BL i poczekać na jego następcę, a do tego czasu pociągnę spokojnie na dvd
ale znając życie 1000 razy jeszcze się coś zmieni icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już twój wybór czy tak szybko przyjdą nowe formaty, ja uważam, że to jeszcze nie teraz, a ja z BL jestem zadowolony, a jakość jest nieporównywalna. Jeśli chodzi o wybór płyt to bez rewelacji, ale wszystkie nowe produkcje wychodzą. Mam Ostatniego Indiane Jonesa i X-Filesa, płytkę można kupić nawet po 80zł i będzie coraz lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sihborx
Dobrze kombinujesz!
W zabawie z audio chyba najlepsze wyniki są wtedy, kiedy do celu dochodzisz stopniowo...

Więc cierpliwość i testy/odsłuchy i ...
i trochę (więcej niż "trochę") pieniędzy. icon_wink.gif
Poza tym nowe BR Sony można już kupić za 600zł icon_cool.gif , więc jeszcze zdążysz!
Ważne jest to, byś się osłuchał z tym, co będziesz miał za chwilę - i stopniowo poznajesz swoje dźwiękowe upodobania... icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
PS. Co do jakości filmów, nie tylko tych na BR...
Kiedyś pełen szczęścia odpaliłem któreś z pierwszych Gwiezdnych Wojen na oryginalnym DVD. No i chciałem sprawdzić jakość obrazu - daję powiększenie 2x i już lipa (a często już przy 1,5x było tak sobie).
Więc pytanie, jak to jest z tą rozdzielczością, ile można wyciągnąć z kilkuletniego filmu tworząc płytę DVD? Teoretycznie z BD powinno być genialnie - ale czy cały film jest w pełnej rozdzielczości HD?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami chłopaki w 100 % a nawet w 200% icon_mrgreen.gif

Już dawno życie nauczyło mnie żeby "nigdy nie mówić nigdy".
Opcji BL nie wykluczam gdyż ogólnopojęty zdrowy rozsądek ma się ni jak do tego, że jak najdzie mnie "chcica" na filmy w HD już teraz to ..... sami wiece jak się to skończy icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

ps - więc tak na wszelki wypadek jeśli jednak zdecydował bym się na BL to co proponujecie w myśl zasady cena/ jakiość - co by fajnie się komponowało z ampli onkyo icon_wink.gif ???




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze faktycznie
modele sony bdp 300 czy 350 można wyrwać już za 700 icon_smile.gif

ps- czyżbym jednak miał zawiesić program rozbudowy filmoteki dvd icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif hehehehe
pss- a właśnie kupiłem fajną kolekcję sagi Alien-a.
psss- jak moja kobieta dowie się, że teraz trzeba będzie to wymienić na BL to mnie chyba za................ icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optycznie - jeśli kupisz czarne ONKYO, to właściwie wszystko icon_cool.gif

Z rzeczy poniżej tysiąca - to właściwie najłatwiej wybrać coś z Panasonica, Samsunga czy SONY (alfabetycznie poleciałem)
Soniaczek za te 500-600zł będzie chyba najrozsądniejszy...
No chyba że najrozsądniejsze będzie poczekać parę miesięcy z zakupem BR, to przynajmniej przeżyjesz spotkanie ze swoją Panią icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, zgadza się, ale założę się ze po pierwszym obejrzeniu filmy w BL na taaaak zacnym sprzęcie jaki właśnie pomogliście mi skompletować icon_wink.gif
to bardzo szybko swoją obecną 12 płytowe wydanie "Władca Pierścieni"- będę chciał wymienić na BL icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif a ja strasznie "miętki" jestem. Mnie wiele nie trzeba powtarzać. Ale chyba to jest nie uniknione icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tu bym się nie zgodził, w serii ES zastosowano szereg rożnych unowocześnień i grają dużo lepiej niż E. Jeśli masz się kolego opierać na forach i ich szumach to może nie wyrażaj opinii o sprzęcie, nie czuj się urażony, ale każdy ma sowje preferencje, a ES100 potrafią dać bas jakiego nie jeden sub by im pozazdrościł.



Generalnie czytałem że mają najgorszy stosunek jakości do ceny w tym segmencie. Przyznaje że ich nie słuchałem, ale na prawdę bardzo wiele osób się tak wypowiadało. Mają także do niczego nie potrzebny głośnik ultrawysokotonowy, którego wogóle nie słychać (to są opinie forumowiczów).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku trzeba sobie zadać pytanie, ile z tych osób, których posty czytałeś słuchało ich i im się nie spodobały, a ile podało tę informację dalej? Zauważ, że nawet teraz ktoś może się oprzeć na twojej wypowiedzi i potem pisać, że JBL są tragiczne i starsza seria nawet była lepsza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, ale większość osób czytając to może uznać tekst za twoją opinię, bądź co bądź dopiski, że to nasze doświadczenia często nie wbijają nam się w pamięć.
Początek zapewne gdzieś jest tyle, że jedna osoba pisząc coś takiego jest równa mojemu postowi, a potem okazuje się, że wszyscy piszą źle o JBL sami nie wiedząć dlaczego, bo czepianie się o wielkość przetworników czy obecność ultrawysokotonowca (podobno poszerzającego pasmo) to już lekka przesada przy rekomendacji sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jeszcze raz chciałem wam podziękować za wszelką pomoc i cierpliwość.
Teraz czuję się już na tyle wyedukowany aby aby dokonać właściwego - oczywiście dla mnie wyboru.
Już wiem jak będzie wyglądał ",mój sprzęt marzeń"
Jeszcze raz wielkie dzięki.
I do zobaczenia na następnych postach icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
ps- a takie na pewno będą ponieważ jeszcze muszę wybrać odpowiedni projektor

ale o tym w nowym poście
(bo w tym tak się rozgadaliśmy, że zaraz będzie miał 4 strony icon_wink.gif )

jednak jeszcze przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie

We wcześniejszym poście gdzie padła opcja głośników Klipsch F2/C2/B2 + sub
Pacio94 zaproponowałeś suba - SYNERGY SUB 10.
Na stronie znalazłem dwa modele z nr 10
SYNERGY SUB 10 i
Klipsch KSW 10

I pytanie oczywiście- który lepszy a raczej który bardziej będzie pasował do w/w zestawu?

pozdro Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki doki
i tak też będę się rozglądał.
Na allegro nie ma ich za wiele, ale gdzieś na necie znalazłem sklep gdzie można go wyrwać za 1300 icon_biggrin.gif

Słuchajcie
Wszak mówiłem, że ampli już wybrałem.... no bo w sumie to prawda
na dzień dzisiejszy bedzie to onkyo 805
ale dziś jeszcze znalazłem onkyo 875
co jakiś nowy wynalazek???? Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONKYO 875 to fabrycznie poprawiona wersja 805 (czyli tuning). Trochę lepsze komponenty, ta sama obudowa.

Natomiast proponuję wykazać trochę więcej zaangażowania i skorzystać z wyszukiwarki. Zadawanie pytań i czekanie na gotowe odpowiedzi jest najłatwiejsze dla Ciebie, ale trzeba mieć szacunek dla czasu poświęcanego przez innych Użytkowników Forum.
Więc Twoje stwierdzenie "Chłopaki jeszcze raz chciałem wam podziękować za wszelką pomoc i cierpliwość." jest bardzo miłe, ale... popraw się icon_cool.gif Twój wątek ładnie się rozwija, ale chyba nie tylko o to chodzi. icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. Zwróć też uwagę na dopiski, jakie poprawiają się w trakcie moderowania Forum (poprawiania Twoich wypowiedzi):
1. Nie cytuj niepotrzebnie wypowiedzi poprzednika.
2. Nie twórz kolejnych postów jeden po drugim - przycisk EDYTUJ służy do tego, by poprawić czy uzupełnić swoją wypowiedź.
3. Mam nadzieję, że nie było to za ostre stwierdzenie - ale takie są ogólnie przyjęte zwyczaje na Forum icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że używam google .... ale w wyszukiwarce dostajesz przeważnie albo techniczny albo komercyjny bełkot, a mnie zależy na krótkich i rzeczowych opiniach jakie google nie daje -przynajmniej wprost. Z resztą po to chyba są takiego typu fora.....na rzeczowe opinie i doświadczenia innych dla zaoszczędzenia czasu. Bo tak naprawę to każdy przecież może wył. neta pość do sklepu i ana zasadzie prób i błędów znaleźć odp. ale może go to kosztować nie tylko kupę czasu ale i kupę kasy icon_wink.gif

ps- na marginesie.... nikogo nie cytowałem już od dawna zresztą zgodnie z twoją radą (jakieś 50 postów temu icon_wink.gif )- ale rozumie, że to była uwaga też dla ogółu społeczności.....

Ale masz racje tak dobrze mi się to pisało i czytało ze aż ..... za dobrze
Na swoją obronę powiem tylko że- kobieta mi wkrótce rodzi i jest teraz strasznie zmierzła, że nie poświęcam jej 100% czasu a te ograniczenia czasowe często zmuszają do pójścia na łatwiznę..
obiecuje poprawę
Dzięki za wszelkie rady i przepraszam za brak ogłady ale to jest moje pierwsze forum z jakiego korzystam. Dopiero się uczę.
Będę miał to na uwadze.
pozdro

ps- ale wracając do tematu do powiedz czy jest jakiś sens brać ten model pod uwagę lepiej jednak skupić się na l 805- jak radziliście. (cena już od 3500)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sihborx
No to powód masz bardzo dobry!
To wszystko tłumaczy - w takim razie powodzenia teraz, a potem to "już tylko niedospane noce" icon_eek.gif

Wiesz, to bardziej dotyczy osób, które równocześnie w kilku forach zadają to samo pytanie, zakładają co chwila nowe wątki ... a często potem nawet się nie odezwą. icon_evil.gif
Więc nie jest z Tobą tak źle! icon_cool.gif
A po prostu trzeba też zrozumieć moderatorów, którzy sporo czasu spędzają w ramach pilnowania porządku na Forum - i do tego starają się jeszcze coś rozsądnego napiasać... A do tego poprawną polszczyzną i bez literówek
Tutaj po raz kolejny wezwanie do większości użytkowników (a nie do Ciebie), by po napisaniu postu sprawdzić, czy się jakiej bzdury lub literówek nie zrobiło (bo to utrudnia czytanie innym użytkownikom
A oto hasło Cz58y, które warto zapamiętać i zastosować: "Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji, wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty."

Odpowiedź na pytanie "czy warto" zależy od tego, ile trzeba dopłacić.
Zauważ, że promocyjnego zestawu SR-805 z DV-504 za 3 tysiące linku Biglyka - wpis nr 33 już nie ma icon_sad.gif

Pozdrawiam
PS. Ja też dostaję często ochrzan od swojej pani za ilość czasu poświęcanego (według Niej niepotrzebnie traconego)na Forum icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Zważywszy, że i w tym edytorze jest system sprawdzania pisowni icon_wink.gif

ps- a pro po zrzędzenia ..... mój Sauron wzywa ..... czas na rozmowę z brzuchem icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

pozdrawiam
i wielki wyrazy szacunku

pss- jeśli mogę coś doradzić to następnym razem powiedz swojej Pani, że to nie żadna starta czasu tyko misja .....edukacji i ochrony współplemieńców przed złymi decyzjami icon_wink.gif .
Gdyby Newton "nie marnował czasu" pod '"tym" drzewem, to by nigdy mu "te" jabłko nie spadło na głowę i co by wtedy było, Jak wyglądał by dziś świat icon_lol.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...