Skocz do zawartości

Budzetowe monitory bis


slowhand

Recommended Posts

witam
to moj pierwszy post na grupie, prosze wiec o wyrozumialosc.
Wiem, ze podoby post juz byl na grupie.. ale mam dosc specyficzne
wymagania/warunki, wiec zdecydowalem napisac nowy topik.


od 2 tyg wertuje prase i czytam grupy dyskusyjne w poszukiwaniu
dobrych, ale niedrogich monitorow.
za kilka dni jestem umowiony na odsluch kilku, ale ze
niestety sa porozsiane po 3 sklepach, nie bede mial mozliwosci
porownania ich na tym samym sprzecie i tych samych warunkach.

Prosze wiec Was o wstepna selekcje, uwagi lub inne propozycje.

Moje warunki:

- pomieszczenie 15m2
- slucham na ogol trojki i raczej wieczorami, gdy dziecko poloze spac,
wiec monitor ma dobrze grac przy umiarkowanych glosnosciach.
- oprocz troki slucham tez duzo rnb jak Jill Scott, Angie Stone, Steve
Wonder, wiec cenie sobie dobrze brzmiacy bas. Tak wiec lekko
podkreslone nizsze pasma nie beda dla mnie czyms negatywnym... czyli
niekoniecznie zalezy mi na wiernym odzwierciedleniu nagrania. W tej
kwestii moze byc troche "przebarwien", zwlaszcza, ze monitorek bedzie
gral raczej cicho. nie chce zeby przy takiej glosnosci bas umarl

Reasumujac: ma byc przestrzennie, dobrze gdy cicho.

- mam stary ale w dobrym stanie wzmacniacz Pioneer A-5 (raczej antyk
icon_wink.gif ale na razie nie przewiduje kupna czegos innego
http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/pioneer_A-serie.htm
- budzet 1000zl
- nowki sztuki koniecznie



mam na razie 3 swoje propozycje (raczej malo). Poprosze o rade, a przy
ewentualnej
propozycji, o napisanie dlaczego te a nie pozostale, ...
A jesli ktos mial dluzsza stycznosc z tymi przykladami, to poprosze o
napisanie kilku cech tych monitorkow i subiektywnych odczuc.


Magnat Quantum 603
http://www.ceneo.pl/1206725

KEF C3
http://www.sklep.koris.com.pl/index.php?p8...i-negocjuj-cene

mission m33i (podlogowe, ale dosc male, moze sie nadaja?)
http://www.sklep.koris.com.pl/index.php?p2...ssion-m33i-para





dajcie znac, co o tym myslicie, lub czy macie inne propozycje?

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny trzeba zadać sobie pytanie. Co bardziej się liczy - brzmienie czy gwarancja i połysk? Wszystkiego uzyskać się nie da. Połysk będzie wysoki, a dźwięk mocno średni (oczywiście dla Ciebie może być OK - nie przesądzam).
Ostatecznie wybrałbym Magnaty, ale... do starego Pioneera - stare kolumny i powinno być lepiej, znacznie lepiej icon_lol.gif .

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Nie watpliwie magnat z tego przedzialu nalezy do faworytow, jednak nie wolno zapominac o "konkurencji"(nie ze wzgledu zeby Ci pomieszac w glowie icon_razz.gif)
Oprocz magnatow, tu w dobrej cenie:
http://www.allegro.pl/item588754589_okazja..._bunczuk_9.html
Zwrocilbym uwage na heco metas 300:
http://www.allegro.pl/item581974512_heco_m..._pare_gwra.html
oraz AE neo 1
http://www.allegro.pl/item580856431_acoust...neo_1_nowe.html ( tu moze cos se da potargowac bo widac aukcje ktrys raz z rzedu)
Tonsil siesta
http://www.allegro.pl/item586228004_tonsil...olory_nowe.html
oraz monitor audio bronze br1
http://www.allegro.pl/item586507799_monito..._pl_raty_0.html

Jak masz mozliwosc to przesluchaj wszystkie. Jestem pewien ze ktores przypadna Ci do gustu. Jak nie masz mozliwosci odsluchu przynajmniej poszperaj w necie o opiniach uzytkownikow. Ja osobiscie zastanwialbym sie nad 1 i drugimi. Jednak to nie znaczy ze reszte propozycji sa gorsze.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po raz kolejny trzeba zadać sobie pytanie. Co bardziej się liczy - brzmienie czy gwarancja i połysk? Wszystkiego uzyskać się nie da. Połysk będzie wysoki, a dźwięk mocno średni (oczywiście dla Ciebie może być OK - nie przesądzam).
Ostatecznie wybrałbym Magnaty, ale... do starego Pioneera - stare kolumny i powinno być lepiej, znacznie lepiej icon_lol.gif .

Pozdrawiam.



oczywiscie zgadzam sie z Tobia...
nie mozna miec wszystkiego zwlaszcza za taka cene. Jestem muzykiem i czesto moi uczniowie pytaja mnie co kupic np. do 1000zl - jaki instrument. pierwsze co pytam,to czy nie znajda moze 1500zl icon_wink.gif a jak maja do wydania 2000zl, to czy moze uda sie zebrac 3tys... icon_wink.gif

ale budzet jest jaki jest, a nowka ma byc, gdyz bedzie to prezent dla mnie... poza tym na FV.

Widzialem, ze uzytkownik o nicku Kazalski wspomina o monitorach HECO -> tez mam je na oku. Dziekuje za te podpowiedz.

W czym te Magnaty i Heco "sa lepsze", lub czym sie roznia od KEF C3 wedlug Was ?

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jestem muzykiem i czesto moi uczniowie pytaja mnie co kupic np. do 1000zl - jaki instrument. pierwsze co pytam,to czy nie znajda moze 1500zl a jak maja do wydania 2000zl, to czy moze uda sie zebrac 3tys..."
"ale budzet jest jaki jest, a nowka ma byc, gdyz bedzie to prezent dla mnie... poza tym na FV."

Hehe. Muzyk? Prezent dla siebie?
Przykład z powiększaniem kwoty to nie to samo, co kupienie lepszego w tej samej cenie icon_wink.gif .
Nie lepsze będzie kilkuletnie Audi w cenie nowego Opla? Używki też da się nabyć na FV. Jeśli muzycy świadomie wybierają relatywnie gorsze brzmienie, to co się dziwić laikom icon_cry.gif
To tak poza tematem.
Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_smile.gif
nie mam nic przeciwko... polowa mojego sprzetu do grania/wykonywania muzyki jest kupiona jako uzywana...
ale tak jak wspominalem, ma byc F VAT. Co odslania kolejna prawde -> budzet jest faktycznie sporo mniejszy niz 1000zl.

Maciej

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, jest to propozycja do sprawdzenia. 100km ode mnie (Poznan)

Jesli macie jeszcze jakies uwagi, to piszcie icon_wink.gif
Moze ktos sluchal wymienionych monitorow?

jakies porownanie?
Magnat
Heco

Maciej

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item586214106_diy_so...ndy_gratis.html


W cenie do 1500zł imho nie ma sie co bawic w gotowce, jak zalezy ci na dzwieku wez sie za DIY, wydasz 1,5k a przetworniki beda z zestawow za 5-6k.... za 1000zł ze sklepu dostaniesz glosnik na ktorym uslyszysz kto i co gra...ale nie jak;)

ps. to nie moja aukcja, tak tylko podrzucam.
www.diyaudio.pl <-dzial sprzedam polecam odkurzyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy źle? Napisałem albo, albo...
Sprawdziłem. Głośnik jak głośnik. Nie powiem. Cieszy się pewną estymą.
Czy to, że nisko-średniotonowy kosztuje 275 zł, to znaczy automatycznie, że cała konstrukcja gra? Trzeba jeszcze odpowiedniej aplikacji itp., itd.
Ponadto, każdy monitor powinien mieć odpowiednią sztywną i izolująca od drgań podłogi podstawę. Czyżby piach sprzedany wcześniej?
Słuchałem kilku klonów znanych, dobrych konstrukcji i to gralo. Natomiast dotychczasowe odsłuchy DIY nie do końca mnie przekonały.
No, ale każdy ... swój towar chwali. Trzebaby posłuchać i ocenić. Jak będzie okazja - musze skozrystać.
W moich byłych kolumnach, za głośnik określany jako "wyższy bas" żądano kiedyś... 1500 euro! I co z tego?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze prawidlowa aplikacja jest najwazniejsza, jednak konstrukcje owa na forum sledzilem i wiem ze jest w porządku .
Czy glosnik jak kosztuje 275zł gra lepiej?
Przeważnie tak....skoro słyszałeś nie jedna, to wiesz ze głośnik za 50zł NIE WAŻNE jak zaaplikowany nie da tego co drozsza wersja.
Skoro w tym tanim, mamy kijowe zawieszenie, wytłaczany kosz (przykrecasz mocniej i juz sie wygina), potem cewka o karkas uderza. Cos tandetnie skleja, wiec logiczne ze glosnik mizernie wykonany nie zagra dobrze. Bo budowa przeklada sie na wlasnosci i parametry, a te z kolei wplywaja na dzwiek.
EOT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Janse, że głośnik za 275 zł ma lepsze właściwości brzmieniowe jak za 50 czy 100 (powinien). A trzeba też powiedzieć, że kolumny nówki za 1000 zł w sklepie mają takie tandety za kilkadziesiąt zł powkładane. Nic to - napisze się, że to kosmiczna technologia, super tworzywa i grają jak cholera icon_wink.gif . Z resztą materiałów na kolumnę jest podobnie icon_cry.gif
Jest takie powiedzenie: z gówna bata nie ukręcisz!
Nie mniej, ludzie jakby nie chcieli o tym wiedzieć. Wierzą marketingowi. Wybierają najczęściej to, o czym się pisze.
Cóż. Nikomu nie zabronisz!

Pozdrowienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zukzukzuk
piszesz po raz 1000 raz w kazdym watku "kosmiczna technologia". Mozesz przyblizyc nam ten termin ?
Jakbys mogl poswiecic mi troche czasu to opisz co to znaczy ze kolumna "GRA".
Z gory dzieki
pozdrawiam




Nie Nam, tylko Tobie. Ciągle masz jakieś "ale"...
Użyłem przenośni, żeby zadrwić ze sposobu wychwalania rzekomo wysokiej (najwyższej) jakości użytych materiałów na przetworniki i resztę w budżetowych kolumnach, co ma im zapewnić super brzmienie za powiedzmy 1000 złotych. Jakie są faktycznie? Określił mój poprzednik i ja w kilku ostatnich wpisach. Niestety w 99% procentach tandetne.

Co to znaczy, że kolumna GRA? Znaczy to, że GRA przez duże G. Mam dalej rozwijać? Wszyscy rozumieją, tylko nie Ty... To takie trudne do rozszyfrowania?

P.S.
Jeśli chcesz żebym tłumaczył Ci moje wpisy - racz kontaktować się na pw, a najlepiej na gg lub skype.
Nie męcz innych...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podales zadnego sensownego argumentu.
W ktorych budzetowkach uzywane sa najlepsze materialy do produkcji przetwornikow ? Chyba termin sprzet budzetowy cos oznacza.

A tak naprawde to "nam" bo podejzewam ze jest wiele osob, ktore chca poznac wkoncu prawde o kosmicznych technologiach ktore nic nie wnosza.
Z Twoich wypowiedzi wnioskuje ze dzisiejsza technika produkcji kolumn sie cofa bo wg Ciebie zastosowanie coraz to nowszych materialow nic nie wnosi,
a wrecz przeciwnie degraduje jakosc dzwieku.
Bardzo mnie to smuci bo tak swiat pedzi do przodu, wszystko jest ulepszane w dążeniu do perfekcji a w tym aspekcie sie cofamy. Wielka szkoda.

Nie chce bys pisal mi osobiscie, gdyz moze sa ludzie zainteresowani tematem wyzszosci vintage nad "nowymi tandetami"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

W żadnych budżetówkach nie ma najlepszych materiałów. A piszą, że we wszystkich. Marketing - normalne. Czy nie rozumiesz, że koszt wytworzenia głośników, które są na rynku za powiedzmy przysłowiowe już 1000 złotych, to góra 20% tej sumy. To jak dobre głosniki, kosze, zwrotnice są w środku, w porównaniu choćbyn do tych, o których wspomniał kol. Heathen? Jak jest szansa, że zagrają lepiej jeśli są kilkukrotnie tańsze?
Z innej beczki. Porównajmy np. premierowe wydanie indyjskiego samochodu dla ludu, który w Europie będzie kosztował powiedzmy 10-15 kzł, z Oplem czy Fordem za 50 kzł. Co prawda - tym i tym pojedziesz. Ale: osiągi, bezpieczeństwo, awaryjność, trwałość - myślisz, że będą te same? Raczej nie... Podobnie jest ze wszystkim.

Świat pędzi do przodu, to oczywiste! Ale postęp w dziedzinie budowy wzmacniaczy czy kolumn nie jest tak oczywisty. Bardzo mnie to smuci icon_cry.gif .
Był wątek na forum audiostereo. Zdecydowana większość miała podobne zdanie. Polecam lekturę! To jest obserwacja nie tylko z dziedziny audio. Kilka dni temu rozmawiałem z kolegą informatykiem, który potwierdził tą tezę. Kiedyś (choć to młoda dziedzina) było lepsze i trwalsze - powiedział. Domy, meble, samochody, RTV - wszystko rozwija się, unowocześnia, a jednocześnie tandetnieje (przynajmniej w wersjach budżetowych). Jest coraz tańsze i jednocześnie lichsze. Po co dziś robić TV, które wytrzyma 20 lat i więcej? Przecież produkcji nie zatrzyma się. A jeśli - to mamy kryzys. Bo jest przerost podaży nad popytem. Nie wszystko sprzedaje się jak trzeba (oczywiście wszytsko w dużym uproszczeniu) .

To wszystko tylko ekonomia.

Dlaczego vintage gra lepiej (przynajmniej niektóre)? Pisałem już nie raz. Jak widzę - śledzisz moje wpisy - więc pewno znajdziesz...
Lecz możesz gustować w nowych. Mnie to nie przeszkadza.

Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do tematu icon_wink.gif

jaki wplyw na brzmienie (bas) ma roznica w konstrukcji :

- bas reflex z tylu
- bas reflex z przodu

?

troche poczytalem i wychodzi, ze jesli kolumna na br z tylu, to musi byc ustawiona w wiekszej odleglosci od sciany.
Czyli jesli ma z przodu... to latkiej ja ustawic w malum pomieszczeniu i moga byc znacznie blizej sciany, np 20, 30 cm.

Jesli tak jest to raczej powinienem szukac minotorow z br z przodu , a to troche burzy mi wizje wyboru icon_sad.gif

jesli to prawda i jesli mam tez szukac monitorow z br z przodu, to jakie proponujecie?

jesli Monitor Audio Bronze 2 bylby w moim zasiegu finansowym, to polecacie?
http://www.monitoraudio.co.uk/products/bro...r2/your-speaker

moge go przesluchac w Poznaniu...
i tak zrobie

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...