Skocz do zawartości

Jakie kolumny do zestawu Audionet ART G2 + SAM V2


krzysztof

Recommended Posts

Posiadam zestaw muzyczny, całkiem niedawno zakupiony firmy Audionet : CD ART G2 + Wzm SAM V2. Zamierzam zakupić do tego zaestawu kolumny głośnikowe Audio Physic Tempo V (mogę też wypożyczyć do odsłuchu). Czy to dobry wybór ? Czy ktoś może ma sprzęt Audioneta - jakich używa kolumn ? Pokój odsłuchowy 16 m2 (ściany + sufit wyłożone drewnem). Ponieważ nie mam komputera w domu (jedynie w pracy) za wszelkie uwagi z góry dziękuję. Ewentualnie można też pisać na e-maila: persik4@poczta.fm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic do dobry wybór.
Mimo wszystko proponował bym posłuchać w sklepie która ma takie mozliwości paru różnych głośników. Weź ze sobą swoje ulubione płyty. Każdy od dzwięku oczekuje czegoś innego mimo, że wszyscy dążą do jednego celu icon_biggrin.gif , Jeżli słuchasz rocka to masz inne priorytety niż przy klasyce. Słuchaj i porównywaj bo jak wydasz kasę to cofanek nie ma i przy wymianie czeka Cię strata finansowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że kolumny mogę wypożyczyć do domu po wpłaceniu kaucji (11 tys). Wolałbym posłuchać u siebie w domu a nie w sklepie. Jeśli mi się nie spodobają muszę je zwrócić po 3-4 dniach. Takie warunki daje sklep Studio Pro z Warszawy. Ale w dalszym ciągu zastanawiam się, gdyż posiadam już kolumny - Veinna Acoustics Mozart Grand - kolumny tye potrzebują wzmacniacza o dużej wydajności prądowej, podobno SAM V2 Audioneta spełnia te warunki. Cały problem polega na tym, że czasami gdy na odsłuchiwanej płycie dźwięk nisko schodzi występuje coś jakby drżenie, sprzężenie (?). Posiadane kolumny mają z tyłu 2 otwory bas reflex (obsługują dwie komory). Doradzono mi aby jeden z tych otworów (niższy) zasłonić - tak zrobiłem i jest lepiej - innymi słowy wytłumiłem dolną komorę (?). Natomiast co do Audio Physic Tempo - w jednym z czasopism niemieckich testowany był model SAM V2 razem z tymi kolumnami, skoleji czytałem polską wersję testu kolumn Tempo III - i stwierdzono w nim, że kolumny te nadają się do mniejszych pomieszczeń, mają zwarty szybki bas, jakby punktowe źródło dźwięku, bardzo dobrą przestrzenność. Tylko, że najpierw musiałbym sprzedać swoje a to nie jest takie łatwe w obecnych czasach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego rodzaju to drżenie, więc ciężko pomóc po takim opisie. Zatykając otwór nie wytłumiasz ale zmieniasz pracę odudowy na zamkniętą - mniej basu. Zatkaj i drugi - zobaczysz jakie wtedy będą zmiany.

Co do Audio Physic nie polecam, firma o dużej renomie, ale otoczona niewytłumaczalnym kultem audiofili. Punktowe źródło, znikają...takie przepraszam sranie! Tempo zrobione są na pewno solidnie, ale głośniki - zwłaszcza wysokotonowy - to jakaś pomyłka. Kopułka Vify za grosze, po prostu nie wypada. Tak niestety często u nich bywa. Za 12000 szukałbym gdzie indziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Audio Physic nigdy nie słuchałem za to Sonus Faber tak i sterofonia była na nich rewelacyjna ale nie na każdej płycie.
Co do tego drżenia to może nagranie na płycie CD jest winne. Ja powiem szczeże wolałem zlecić wykonanie kolum głośnikowych bo wychodzi to o wiele lepiej. Za taką kasę polecał bym jako wysokotonowy Raven, średniotonową kopułkę 75mm np. firmy ATC, jakiś stożek średnio-niskotonowy i 2 głośniki basowe - wszystko na jeden kanał. A ceny: 2x1200 zł + 2x1400 zł + 2x700 zł + 4x1000 zł = 10600 zł. Do tego zwrotnica i obudowy. Jakość dzwięku rewelacja!!! Do pomocy polecam firmę akkus icon_biggrin.gif
co Ty na to?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...