Skocz do zawartości

Zmiana audio


beemarr

Recommended Posts

Witam!

Zastanawiam sie nad powolna modernizacja swojego zestawu stereo.

Obecnie posiadam Diore WSH 303 (2x40W RMS 8Ohm) oraz schneidery 8030ls (na glosnikach Westry, 3 drozne 55W/100W). Zrodlem jest i bedzie komputer (narazie mam wiekowego soundblastera, ktory gra wmiare przyzwoicie, ale w przyszlosci mozliwa wymiana). Czego slucham? Hmm... glownie amerykanski rap. Sprzet jednak uzywany tez jest do filmow oraz gier. Pokoj mam wmiare maly. Jutro moge podac zblizone wymiary.

Na ew. modernizacje moglbym przeznaczyc max 700zl. W gre wchodza uzywki z allegro.

Tylko teraz mam kilka pytan:
-Czy za kwote 700zl (kolumny+wzmacniacz/amplituner) mozna zlozyc cos, co bedzie gralo wyraznie lepiej od tego co mam teraz? Troche czytalem i seria WSH nie byla najgorsza, a i Westra to podobno Tonsil, tyle ze na eksport.

-Jesli odpowiedz na pytanie wyzej brzmi TAK, to wymieniac bym chcial po kolei, najpierw wzmacniacz, potem kolumny.
-Myslalem, zeby na wzmacniacz/amplituner przeznaczyc cos okolo 300zl.
Czy za ta kwote mozna kupic przyzwoity amplituner albo wzmacniacz? Osobiscie wolalbym amplituner, ale jesli w tej cenie nie bedzie nic ciekawgo, a wzmacniacz juz bedzie mozna kupic konkretny, to wybiore wzmacniacz. Co do wymagan musi miec mozliwosc sterowania z pilota, a najlepiej zeby byl w zestawie (o co ciezko na allegro). Mile widziane takie funkcje jak Sleep. Prosze o rozsadne propozycje. Osobiscie znalazlem Denona 365rd - Czy to dobry wybor?

-Kolumny podlogowe - tutaj nie mam zadnych typow, oczywiscie wole lepszy a uzywane, niz gorsze a nowe.


Jesli odpopwiedz na pierwsze pytanie brzmi NIE to dam sobie spokoj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczem mam najwiekszy problem, bo lewy kanal gra troche ciszej, ale juz umowilem zamiane na ten sam tyle ze w pelni sprawny.

Na same kolumny 700zl to jak na moja kieszen zdecydowanie za duzo.

Jak wspomnialem, najpierw sklanialbym sie ku wymianie wzmacniacza, chociazby ze wzgledu na wygode obslugi z pilota.
300zl moze bym dal rade wyskrobac. Ogolnie to mi sie nie spieszy, wiec jest duzo czasu na rozwazanie icon_biggrin.gif

Tylko zasadnicze pytanie:
Czy wydanie w calosci tych 700zl przyniesie mi wymierne korzysci?
Bo jesli bedzie to nieznaczna poprawa to nie widze sensu sie w to pakowac, bo te 700zl moglbym przeznaczyc na wazniejsze wydatki, albo odlozyc i za jakis czas (pol roku-rok) kupic cos za ~1k. Nie chcialbym wydawac majatku, gdyz audiofil ze mnie zaden, nie lubie tylko tych wspolczesnych pierdziawek z supermarketu za 200zl.


Glownie chodzi mi wlasnie o sens wymiany obecnego sprzetu dysponujac lacznym budzetem 700zl (zaznaczam, ze najpierw ampli/wzmak a moze przed wakacjami udaloby mi sie wyskrobac jeszcze 400zl na jakies kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego, co ciekawego "ustrzelisz" w ogłoszeniach czy na aledrogo. icon_wink.gif

Poza tym - mając 300zł możesz trafić np. coś ciekawego z JVC czy SONY (w końcu są niedoceniane czasami), bywa tak że przez chwilę jest moda na daną firmę a za jakiś czas można spokojnie coś wyrwać za rozsądne pieniadze.
Twoja Diora jest niezła, więc cudów nie będzie (poza pilotem). Więc rozsądny jest pomysł by poczekać i dozbierać do tysiąca (a jak przez ten czas coś trafisz ciekawego to jakoś może pożyczysz brakujące pieniadze).

Inna możliowść - za 200zł można trafić firmowy (bo w żadnym wypadku nie polecam wynalazków) ampltuner z możliwością obsługi z pilota. A jak nie będzie w komplecie "leniucha" to kupisz uniwersalny za 10-20zł i masz spokój. icon_cool.gif

Poza tym - jaką masz powierzchnię pokoju i jakiej muzyki słuchasz? Grasz normalnie czy mordujesz swój i sąsiadów słuch?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj mam 3.6m x 3.3m

Jak wspomnialem wyzej:
" glownie amerykanski rap. Sprzet jednak uzywany tez jest do filmow oraz gier."

Slucham wmiare cicho. Na co dzien potencjometr volume jest na 1/10, jak chce podglosnic to ustawiam na 2-3 i wmiare wystarczy. Do filmow czasami 4.

Wiec na razie chyba dam sobie spokoj z wymiana i lepiej cos do zbieram, bo placic 300zl tylko po to, zeby miec pilota obslugi to jak dla mnie glupota icon_razz.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...