Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zupełnie przypadkiem ostatnio zainteresował mnie format FLAC i zupełnie przypadkiem postanowiłem teraz tu napisać bo może przypadkiem ktoś używałby takiego standardu. Nie wiem dlaczego, ale przypadkiem pomyślałem, że Muzyczny_Gość mógłby coś o tym wiedzieć, dlatego zwracam się z tym pytaniem do (ale nie tylko) niego icon_biggrin.gif

Czy to prawda, że FLAC potrafi kompresować bezstratnie? Jak brzmi w wersji skompresowanej? Chodzi mi o porównanie do mp3 np. 256 lub 320?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

stan

zdecydowanie pliki formatu FLAC oddaja o wiele lepiej niz zgranie do formatu mp3...Słynne 320kb/s które juz brzmi dość dość chowa sie naprawde do plików w formacie FLAC

u mnie gra to ładnie....no ale duzoo mi chyba dała konfiguracja ktora mi odpowiada:)

(przypominam,ze nie mam sprzetu za 20tysiaków
zamykam sie raczej w przedziele ok 6tyś.-łącznie)


polecam ściągnąc coś z sieci i naprawde można być zadowolonym z tego formatu pliku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresja flac jak ape są kompresjami bezstartnymi. Dlatego gdy przekonwerujesz je do wave otrzymasz spowrotem jakośc źródłową (dokładnie CD). Natomiast popularny mp3 jest kompresją stratną co oznaczę utratę danych co słychać doskaonale przy odrobinie lespszym sprzęcie. W necie można spotkac trochę muzy tak skompresowanej ale głównie klasykę i jazz, pop bardzo rzadko. Wadą dla większości jest dość duży plik w stosunku do czasu nagrania. Za to odpłaca się jakością. Dla mnie mp3 to nieporozumienie. Naszczęście APE jak i flac to wybawienie dla ludzi którzy lubią słuchać muzykę przez duże M z dobrą jakością, dlatego gorąco polecam pytany przez Ciebie plik flac jak i APE. Ja też przypadkiem trafiłem na muzykę Vivaldiego zapisaną w formacie flac. Przekonwertowałem na wave i jakież było moje ździwienie jak płytke włożyłem do odtwarzacza CD. Rewelacja!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp3
sa zgrywane przez roznego rodzaju kodeki dlatego czesto jakos nawet przy 320kb/s jest marna.

cale szczescie wiekszosc w ostatnim czasie jest juz coraz to lepszej "jakosci"
pomimo strat chociaz fakt faktem FLAC i plyty CD sa o wiele lepiej nagrane bardziej dynamiczne i oddaja to co maja oddac.. w mp3 poprostu tylko sluchamy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan
powiem tak i jedno i drugie nie ma takiego idealnego odwzrowowania..FLAC powinien lepiej brzmiec i brzmi..owszem..natomiast co do "dobrze nagranych mp3"to w sumie patrzac z ogolnego punktu widzenia poprostu trzeba uslyszec, napewno FLAC lepiej brzmi od mp3
ale czasami zdarzaja sie wyjatki
jak wszystkiego poprostu nalezy posłuchac icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za obszerne wyjasnienia, a jak byście określili jakość FLAC czy tego APE skompresowanego (nie po przerobieniu na WAV) w odnienieniu do dobrego (320) mp3?



Ja twierdzę, że w ogromnej większości przypadków (wiele ponad 95%) nie słychać różnicy pomiędzy mp3 od 200-240 kbps a cdaudio/wav.
A kompresja przy VBR jest większa niz dla FLAC co najmniej kilkakrotnie.
pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny...
A pochwalisz się na czym te odsłuchy miałyby być dokonane?
Hm... Wiesz u mnie słychać różnicę pomiędzy brzmieniem oryginalnych płyt, a ich kopiami wypalonymi na kompie. Dotyczy to przede wszystkim tych "nieco lepiej" nagranych...
Zatem z ciekawością czytam, iż skompresowana muzyka nie brzmi gorzej? Ale oczywiście nie przeczę, iż tak nie jest.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny...
Przepraszam za wcześniejsze pytanie. Tak sobie pomyślałem, iż może to być w sumie krępujące (chwalenie się publicznie sprzętem) Oczywiście możesz, jeżeli chcesz pochwalić się na "priva". Natomiast pytanie było zupełnie serio.
Jestem niestety zagorzałym stereomaniakiem.
Kino domowe... Wiesz uwielbiam dziwactwa - m.in. filmy Antonioniego, Feliniego, "wczesnego i średniego" Polańskiego i Bergmana... Jakoś nikt nie wpadł na pomysł wydania tychże staroci w 5.1 icon_razz.gif Może stąd moja lekka niechęć icon_smile.gif inaczej - może nie niechęć, co delikatne bycie z boku...
Zatem w stereo...
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert

do dzi slubie stereo icon_smile.gif to chyba takie przywiazanie do czegoś od czego sie kiedys kiedyś lat temu zaczynało
wiec zupelnie Ciebie rozumie

ja mam takie konfiguracje sprzetu poniewaz mi sie podobaja i nie szukalem az tak zbytnio w testach..ni emam czasu siedziec calymi dniami w domu iszukac ...doszukiwac sie niuansow muzycznych dlatego i mp3 czy Flac zupelnie nie przeszkadzaja mi

kino jest ok i do filomow (a gustuje glownie w szybkich kinach akcji ,,trilerach oraz filamach historycznych roznej masci) w tym kino mi sie sprawdza idealnie

a kino oaprte na zmodyfikowanym zestawie dość sporym Tonsil seria Voyager

i moze ktos mi tou zaraz powie,ze mam kiepskie glosniki do kina ale coz juz mam je troche i jestem z zona do nich bardzo przywiazany
sa lekko zmienione zwrotnice ( nie przez byle kogo) + inne soprany
i do tego kina jakie mam i jakie preferuje jest idealne ..niestety a moze stety... mam w nim przody+centralny + tylny sourround)
nie posiadam suba... bo nie wiem czy jest sens pokoj robi sie zamaly a moje fronty są duze i graja dosc obszerną dolna partią...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo Onkyo + Paradigm...
To chyba udane połączenie! A nie myślałeś o zintegrowaniu kina domowego ze stereo? Dokładnie pytam o to, czy Paradigm'y jako kolumny frontowe nie byłyby hmm doskonalsze? Są dynamiczne, jak cholera i mają dodatkowo kawał basu, co czyniłoby niezasadnym inwestowanie w suba! Pytanie - jak zintegrowałyby się z pozostałymi głośniczkami Tonsila...
A tak na marginesie to niezły offtopic zrobiliśmy! icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.tiaaa tez tak myslelm ale niestety ze wzgledow estetycznych zostalo jak zostalo:)
2. zona.. i tu chyba nie trzeba wecej komaentarzy icon_smile.gif
3. centralny za 350pln przody za 3K wez to zgraj sensownie:)
4. owszem graly juz przody nie byl bym soba jak bym nie podlaczyl..tymbardziej ,ze mam je stosunkowo krotko:)

stereo stoi w sypialnie gdzie rowniez jest komputer

a offtop dalej trwa:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_lol.gif
Doskonale rozumiem!!! Żona + wystrój wnętrza...
Pewna redakcja kiedyś wymyśliła doskonałe określenie WAF - "wife acceptance factor".
Pewnych rzeczy w naszych polskich realiach nie da się przeskoczyć...
Ale fajnie, że próbowałeś!!!
A tak, na marginesie (co prawda off-topic, ale wreszcie forum się trochę ożywiło) próbowałeś zasilić Onkyo i resztę z jakiegoś przyzwoitego odtwarzacza CD? Nie brzmiało lepiej niż muza z kompa?
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat


sa lekko  zmienione zwrotnice ( nie przez byle kogo)



A przez kogo? Pytam poważnie, bo słyszałem, że można fajnie i niedorgo poprawić fabryczne kolumny.



------------------------------------------------------------------------------
jeden z najbardziej znanych konstruktorów kolumn i wzmacniaczy lampowych w Polsce:
Pan Kornel Mikołajec (firma Kornell - dawny sklep Puzon).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowaliście mnie formatem flac, do tej pory omijałem skompresowane pliki, może dlatego, iż miałem do czynienia jedynie z "lepszymi" i gorszymi mp3.
Różnicę w brzmieniu mp3 i CD słyszę wyraźnie i godzę się mp3 jedynie dla mocno rockowych płyt, lub jako zachętę do kupienia CD - takie "przedsłuchanie".

Chyba poszukam sobie w sieci muzyki tego formatu i sprawdzę - szczególnie chodzi o jazz i klasykę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mam to napisane w stopce ale ok'
onkyo A9511 + podlogowce Paradigm monitorR 9 v.5
(+kable Klotz + wtyki WBT)

sygnal karta z kompa Creative Sound Blaster X-Fi Elite Pro



Mam wątpliwości co do źródła z PC - choćby karta dźwiękowa była najlepsza, to każdy PC przecież szumi - nie denerwuje Cię wentylator w czasie słuchania muzyki?

Może miałem do czynienia z badziewiastymi komputerami, ale każdy denerwująco szumiał - nie tylko jakiś przegrzany AMD ale i Penthium.

Chyba, że używasz samej karty jako wzmacniacza BEZ komputera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie sypialnie nie nalezy do małych a komp jet poprostu cichy na polpasywnym chlodzeniu - chyba miales doczenia faktycznie z glosnym kompem. a po drugie no to juz bez przesady, niedlugo moze zapropoujecie potroje drzwi od domu bo na klatce schodowej za glosno??

Mamm owszem sprzeta taki jaki mi sie podoba a doszukiwanie sie niedociagniec u mnie w domu jest lekko przesadzone - mam nadzije,ze Ty masz akustycznie idealne cale mieszkanie od podlogi po nierownomieny sufit... icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...