Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

spokojnie sypialnie nie nalezy do małych a komp jet poprostu cichy na polpasywnym chlodzeniu - chyba miales doczenia faktycznie z glosnym kompem


Pewnie tak - mój najcichszy komputer to siemens z chłodzeniem kominowym - chłodzonym przez wentylator zasilacza.
Mimo, że dużo cichszy, to jednak słyszalny.
Jak komputer jest głośny słyszę, gdy go ... wyłączę, w czasie pracy nie zwracam na hałas uwagi, ale przy słuchaniu muzyki już tak, bo z reguły słucham cicho.

Cytat

niedlugo moze zapropoujecie potroje drzwi od domu bo na klatce schodowej za glosno??


icon_lol.gif Moja żona chętnie wstawiłaby takie drzwi do pokoju ze sprzętem, kiedy w nim przebywam...

Cytat

Mamm owszem sprzeta taki jaki mi sie podoba a doszukiwanie sie niedociagniec u mnie w domu jest lekko przesadzone - mam nadzije,ze Ty masz akustycznie idealne cale mieszkanie od podlogi po nierownomieny sufit... icon_twisted.gif  :twisted:  :twisted:


Nie doszukuję się niedociągnięć, tylko zbieram opinie - mnie osobiście włączony komputer przeszkadza w pokoju, w którym słucham muzyki czy oglądam film, myślałem, że masz jakiś patent na buczenie w tle.icon_idea.gif
A co do wytłumienia pokoju, to niestety, u mnie zarówno w wystroju wnętrza, doborze głośników, jak i głośności słuchania muzyki decydujący współczynnik to WAF (Wife Acceptance Factor icon_twisted.gif )
Kolumny mam niewielkie - trójdrożne Marantz 50 cm wysokości, a i tak słucham przede wszystkim ... na słuchawkach icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

ja powiem tak:
jak na kompie będziesz słuchał to nie ma wielkiej różnicy
jak na sprzecię audio z prawdziwego zdarzenia to mp3 i pozostałe kopresje stratne odpadają bo usłuszysz, że to nie to!!!



A Ty masz sprzęt z prawdziwego zdarzenia ?

Anyway ... zapraszam do testowania !
Właśnie kończymy przygotowywanie testu na inne forum, w którym będzie można na swoim własnym sprzęcie stwierdzić czy są słyszalne różnice pomiędzy plikami skompresowanymi w mp3 a nieskompresowanymi, w formacie CDAudio.
Test będzie dostępny od następnego piątku jak sądzę.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o sygnał na forum, podam namiary i opis jak przeprowadzić test.
pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mejson
mojego kompa naprawde nie slychac:) tak dla scislości:)
Skoro Ty slyszysz kompa to naprawde musisz ciuchotko sluchac muzyki:))))
a w sluchawkach tez slyszysz kompa? icon_smile.gif  :twisted:  (zart!!) icon_rolleyes.gif


Niestety - słucham ciiiiichutko, najczęściej.
Jak przykopię, to może i warczeć uszkodzone śmigło wentylatora i tak nie usłyszę.

Problem w tym, że słucham prawie wyłącznie nocą, bo przed godziną 20:00 jestem w domu tylko w ... weekendy icon_cry.gif

W słuchawkach nie słyszę ani kompa, ani żony icon_twisted.gif (zart!!) icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Cytat

Cytat

ja powiem tak:
jak na kompie będziesz słuchał to nie ma wielkiej różnicy
jak na sprzecię audio z prawdziwego zdarzenia to mp3 i pozostałe kopresje stratne odpadają bo usłuszysz, że to nie to!!!



A Ty masz sprzęt z prawdziwego zdarzenia ?

Anyway ... zapraszam do testowania !
Właśnie kończymy przygotowywanie testu na inne forum, w którym będzie można na swoim własnym sprzęcie stwierdzić czy są słyszalne różnice pomiędzy plikami skompresowanymi w mp3 a nieskompresowanymi, w formacie CDAudio.
Test będzie dostępny od następnego piątku jak sądzę.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o sygnał na forum, podam namiary i opis jak przeprowadzić test.
pozdro


jestem chetny prosze o dane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Mam kilka pytań co do flacków.

Można powiedzieć że jestem audiofilem jednak do tej pory kompresowałem muzyke mp3 320kb/s VBR. Jednak gdy dowiedziałem się że flack jest bezstratny postanowiłęm się przerzucić.

Do kompresji flac zamierzam używać CD-ex'a (to chyba dobrze?) i tam w opcjach są różne poziomy kompresji (od 0 do icon_cool.gif chciałem się dowiedzieć czym się różnią między sobą? Teoretycznie FLACK jest bezstratny ale sądze że są różnice w jakości między tymi poziomami? Zrobiłem mały test - kiedy użyłem poziomu 1 skompresowany plik mial 32MB kiedy uzylem 8 miał 30MB.Zatem czy to znaczy że poziom 0 to najlepsza jakość? I jeszcze jedno pytanie czy ,,najgorszy'' poziom kompresji (czyli najmniejszy plik wyjściowy) będzie mimo wszystko lepszy od mp3 320 VBR?

Bardzo proszę o pomoc za co z góry bardzo dziękuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomy to tylko i wyłącznie dokładność kompresji nie jest tak, że na 1 jest lepiej niż na 10. Po prostu 1 to najszybszy tryb, ale najsłabiej pomniejszający, a 10 odwrotnie, jeśli nie zależy ci na czasie to rób w 1, żeby zaoszczędzić miejsce.

PS: Nie konwertuj MP3 do FLAC, bo to nic nie daje, raz obcięty plik nie powróci do pełni formy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mp3 jest gorsze od flaka, ale nie zawsze to słychać. Jeśli porównać by flaka z mp3 320kb/s to czasami ciężko wyczuć różnice. Dodatkowo FLACE bywają kiepsko zgrywane i ich jakość wtedy jest słaba. Ja sam dużo słucham Flaków z kompa (prodigy HD2) + dali 6006 i jestem bardzo zadowolony. W sumie wolę słuchać flaka z kompa niż CD z CD plejera, bo szybciej się przebiera w nagraniach. Niestety nie stać mnie póki co na Cdika który by dorównywał prodigy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień kompresji FLAC wynosi 40-60% (Wikipedia). I chyba więcej nie da się wycisnąć przy kompresowaniu bezstratnym. Zastanawiam się czy to ma sens przy szybko rosnących pojemnościach pamięci wszelkiego rodzaju przy równoczesnym spadku kosztów? Prędkość transmisji przez internet rośnie i już obecnie można sciągać pliki WAVE bez kompresji szybciej niż brzmi utwór. FLAC ściąga się 2 razy szybciej. Mały z tego pożytek. Kompresja 5 - 10 razy jeszce ma sens, Natomiast dwukrotna to tylko strata czasu na dekodowanie, konwertowanie i t.d. Coraz bardziej popularne jest kupowanie w internecie muzyki w gęstych formatach, mimo że pliki są 3 - 5 razy większe od CD. Jakoś to nikogo nie odstrasza. Obawiam się że niedługo ten FLAC straci sens, tak jak ZIP. Jak otrzymuję jakiś plik skompresowany w ZIP z 500kB do 250kB, to się zastanawiam, czy nadawca ma z głową wszystko w porządku. Jak myślicie ile lat FLAC jeszcze będzie używany? Daję 1 - 2 lata i koniec.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi icon_smile.gif

Cytat

PS: Nie konwertuj MP3 do FLAC, bo to nic nie daje, raz obcięty plik nie powróci do pełni formy icon_wink.gif


Ależ ja nie zamierzam. Przecież to głupota icon_razz.gif Zgrywam płyty EAC i robie z tego mp3 VBR 320. Od dziś przeczucam się na FLAC. Mam na kompie dysk 500 giga pojemności więc nie zależy mi na miejscu a muzyki mam dużo więc jeżeli takie 5GB obciąć o połowę to oszczędzamy 2,5GB. Tym bardziej że potem mogę wypalać płytkę bezpośrednio z flaców icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz rację koszt 1 mega pamięci idzie błyskawicznie w dól . A pewnie znając życie nawet kompresja bezstratna jakieś straty przynosi.Dobry program do kompresji musi niestety nad plikiem trochę popracować a to trwa.



Kompresja bezstratna żadnych strat nie przynosi! Samo kompresowanie trwa bardzo(!) szybko. Ale trzci się mnóstwo czasu na otwieranie programów, wybór plików zamykanie, klikanie i t.d. - taka pożerająca czas guzikologia. Tracimy czas na absolutnie niepotrzebne rzeczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...