Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze zestwau za ok 6000 zł


ifryd

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zakupić zestaw audio głównie do słuchania muzyki rodzaju: jazz, funky jazz,rock, soul.
Wstępnie zrobiłem małe rozeznanie i skłaniam się ku takim zestawom:

1) Yamaha- RX-797
Yamaha- CDX-497

2) Yamaha- RX-797
Yamaha- CDX-497
Yamaha- TX-497

+ jakieś głośniki tylko właśnie jakie byłyby dobre do powyższych zestawów ? Lepiej 4 czy 8 ohmowe?

Który zestaw bardziej polecacie ten z amplitunerem czy ten z oddzielnym tunerem? Oba maja niezle recenzje.
Może w tej cenie jestem w stanie wybrać inny fajniejszy zestaw ? Z drugiej strony Yamaha wydaje się mieć najlepszy stosunek jakosc/cena/.
Głownie zależy mi na brzmieniu lecz również na funkcjonalności - np. Chciałbym aby odtwarzacz płyt czytał je szybko a nie zastanawial się przez minutę czy już płyta jest w środku (doswiadczenia z Marantza). Nie zależy mi też bardzo na mp3. Może nie być mozliwości odtwarzania mp3 ale wazne zeby byla jakosc i szybkosc w odczycie płyt.

Z gory dziekuje za pomoc.

Ifryd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania odnosnie glosnikow - do tego zestawu nie powinno moim zdaniem robic roznicy czy masz glosniki 4 czy 8 ohmowe, gdyz ta yamaha ma mocy az nadto (chociaz przyznam, ze w dane producenta troche ciezko uwierzyc).

Z innych zestawow to ostatnio sluchalem harmana kardona HK980 + HD980 (zestaw do kupiena nowy za ok. 3.000) i naprawde daje rade. Mocy mu rowniez nie braklo przy 3droznych 8 ohmowych kolumnach.
Glosniki, ktore moim zdaniem najlepiej z nim wypadly to KEFy IQ90 (porownywalem z Chorusami 716 i Monitor Audio RS6 - przy czym te podobno byly niewygrzane). Kefy mialy najrowniejsze cale pasmo - basy moze nie tak dobre jak w RS6, ale dobre. Srodek i gora rewelacja. Chorusy jak dla mnie mialy za duzo wysokich tonow.
Sprzet testowalismy glownie na muzyce rockowej, ale tez na kawalkach orkiestrowych. Takze mysle ze do muzyki jakiej sluchasz tez powinien sie sprawdzic.

Jedynie co to IQ90 kosztuja ok. 5k wiec razem z tym zestawem HK to jest 8k bez tunera.
Moze powinienes sie rozgladnac/odsluchac IQ70. Niestety nie mialem okazji odsluchania ich i porownania do IQ90.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek może zestawy:
http://sklep.rms.pl/index.php?p2769,zestaw...m-monitor-7-v-5 dynamicznie i trochę efekciarsko styl HK
http://www.megamedia.pl/zestaw-hi-fi-marantz-stereo-s500.php ciepłe brzmienie Marantza dla mnie bezkonkurencyjny

Dalej zaczynają się schody wszystko zależy od ciebie, ja osobiście nie polecam Yamahy, ale to kwestia gustu. Przykładowe połączenia:
elektornika:
HK HK980 + TU980 + HD980 (do JBL)
CA AZUR 640A v.2 + 340T + 640C v.2
Marantz PM-5003 + ST-6003 + CD-5003 (do JBL)
Pioneer A-A6-J + F-F3-J + PD-D6-J

kolumny:
JBL ES80
Yamaha NS777
Klipsch RB-81 (podstawkowe) lub F2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybkie odowiedzi !

Waham się miedzy Marantzem a Yamaha. Przyznam szczerze, że stylistyka cambridge i Hm nie za bardzo mi odpowiada. Wybierając Marantza pozostanie zawsze niedosyt bo można by było wziąść o klasę wyżej np zamiast 5001 7001 serie icon_wink.gif
Oba zestawy wyglądają bardzo elegancko. Szkoda że nie mam możliwości ich odsłuchu :/

Zaproponowane kolumny wyglądają również obiecująco. Nasówa mi się jednak pytanie czy jest różnica dźwieku pomiedzy kolumnami stojącymi a kolumnami "na półkę" To prawda JBL ES80 czy Yamaha NS777 wyglądają ślicznie ale nie mam za bardzo pojęcia gdzie je wstawię do pokoju. Mam problem aby znalesc testy kolumn yamahy NS777 albo Klipsch RB-81. Macie może linki do testów? Mogą być również po angielsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testów nie kojarzę, ale mogę powiedzieć tak: Yamahy nie odsłuchiwałem; JBL no cóż mocny bas, gra z uwypuklonymi skrajami pasma, idealnie komponuje się z Marantzem, Yamaha raczej go nie lubi; Klipsch podobnie jak JBL uwypukla skraje pasma tylko, że bas jest znacznie szybszy, ale o mniejszej głębi; coś za coś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Widze że postawiłeś na yamahę icon_smile.gif ,a może dasz się przekonać na wzmacniacz NAD 315BEE + NAD CD 515 BEE jest w podobnej cenie i myśle że jest lepszy niż yamaha.Jeśli chodzi o kolumny polecam kef iq50 http://sklep.fusic.pl/p,pl,1493,kef+iq50+5...pl++gratis.html warto dodać że masz na nie 5 lat gwarancji myśle że warto icon_biggrin.gif Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn JBL -> usłyszałem niedawno takie określenie, że są dla młodych ludzi o szerokich karkach lubujących się w strojach sportowych icon_wink.gif
Nieco wcześniej kupiłem JBL E60.
Nieco później posłuchałem innych kolumn i zrozumiałem o czym mowa.
JBL to bas nieco dudniący, rozwlekły, bez kontroli. Słuchałem też E90.
Wybrałem inne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że JBL to kolumny dla ludzi młodych to rzeczywiście jest mit, ale oparty na mocnych faktach, ale stwierdzenie o tych dresach itp. to już lekka przesada, a z resztą seria E jest jednak dość słaba nawet porównując je do ES czyli niby ta sama półka tyle, że kilka lat później (te same przetworniki) wypadają blado. Jednak zmiany w zwrotnicach (bardzo niskie odcięcie przetworników niskotonowtch <dla ES100 chyba 150Hz>), skrzynie wykonane patrząc od góry na planie rombu + nóżki z kolcami zamiast gumy znacząco porawiły kontrolę basu, ewentualnie można go utemperować zatkaniem BR, jeśli komuś to bardziej odpowiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pokoj ma ok 12m kwadratowych. Genaralnie jest zagracony: 2 drugarki, komputer, szafy. icon_smile.gif Cieżko myśleć o akustyce w tak zagraconym pokoju. Być może w niedlugim czasie zupgratuje swoje warunki bytowe wiec wtedy bedzie szansa icon_wink.gif
Tak niestety sugeruje się głównie testami ponieważ w Kielcach cieżko o odsłuch sprzętu. Większość rzeczy jest na zamówienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Poczekałbym chyba do "upgrejdu" pokoju.
W 12 metrach stawiasz głośniki na pow. 20m i wiecej. Do tego kupa elektroniki. Nie mówiac o innych "gratach". Jak to wszystko pomieścisz?icon_cry.gif
Radzę czekać do zmiany lokalu i... zbierać dalej pieniądze.

Pozdr. Edytowano przez RoRo
ILE RAZY MAM POWARZAĆ!? Nie cytuj postu poprzednika gdy odpowiadasz bezpośrednio po nim!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wątek dotyczący zestawu chciałem wrócić do szybkości odczytu. Nieprawdą jest, że odtwarzacze odtwarzające tylko CD posiadają napęd CD-rom. Niestety ok. 70% odtwarzaczy CD posiada napęd DVD-ROM, wynika to z tego, że na rynku jest coraz mniej producentów CD-ROM. Pozostały tylko Sony, Sanyo i Philips (choć podobno już zakończył produkcję). Dlatego też producenci montują odtwarzacze DVD z obsługą CD, więc trzeba samemu się przekonać jak odtwarzacz czyta płyta. Z doświadczenia wiem, ze bardzo szybkimi odtwarzaczami są Rotele. Można mieć za podobne do Yamahy pieniądze fajny zestaw Rotela: RCD-06 i RA-04 (ok.4000zł), który moim zdaniem brzmi ciut lepiej. Co do kolumn, to główną sugestią jest odsłuch. Ja proponuję posłuchać Dali lub Magnatów. Różne podejście do dźwięku, lecz obydwie firmy to wysoka półka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos kolo 4200 chyba kosztuje zestaw rotela 06 ( odtwarzacz i cd)
Kolego. Na Twoim miejscu zgladnalbym na strone www.liniadzwieku.pl aby przejżeć ich oferte. Maja sprzet z gwarancja czasami nawet 50% tanszy od nowego.
Za 6000 zlozysz zestaw wart 10-12 i do tego gwarancja. Masz mozliwosc odsluchu, doradzctwa itp. (trzeba przyjechac niestety icon_razz.gif).
Serdecznie polecam


ps. nie mam nic wspolnego z tym sklepem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się przekonywać co do Rotela icon_smile.gif Coś czuje, że jeszcze czeka mnie długa droga zanim dokonam wyboru. icon_wink.gif Dzieki za info odnośnie szybkości napędów! Macie jeszcze jakieś uwagi, doświadczenia odnośnie prędkości odczytu Cd-playerów ? Temat bardzo mnie zaciekawił. Czy tylko Rotel robi szybkie odtwarzacze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale jak dołożyć do tego tuner Rotela to juz nie wychodzi tak różowo niestety :/
Chyba bede wlasnie musial przejrzec poszczegolne modele i zobaczyc czym roznia sie od siebie i wtedy wybrac cos pod siebie.
Właśnie a jaki tuner polecacie do tego systemu Rotela bo z serii 06 to wydatek kolo 2k ! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowałby idealnie icon_smile.gif Dzieki za link :]
Mam jeszcze jedno bardzo ważne pytanie:
W testach są oceniane różne kolumny: stojące, tzw. podstawkowe, narożne do ściany etc...
w zwiazku z tym chciałem się zapytać czy jest różnica w jakości dzwieku pomiedzy kolumnami stojącymi a kolumnami podstawkowymi np model (Usher V-601 dla zobrazowania) ???

Ok znalazłem odpowiedz na swoje pytanie! Dla być moze innych zainteresowanych wstawiam link:

http://www.hifi.pl/porady/ogolne/kol-konstr.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Rotela 06 lepiej kup używanego poprzednika - czyli model 02.
Dotyczy to zarówno wzmacniacza jak i CD (zresztą jest to powszechna opinia). Funkcje i wystrój taki sam - więc po co przepłacać? icon_cool.gif
Za 2500zł kupisz taki komplet w idealnym stanie, występuje w srebrnym i czarnym kolorze. Oba urządzenia mają piloty w komplecie, a CD jest na laserze SONY (czytnik CD, nie DVD).
Tunery się trafiają poniżej tysiąca - ale nie wiem, czy jest różnica między tunerami (czyli który jest lepszy).
Czyli za 3500zł trafisz CD+wzmak+tuner, najwyżej trochę poczekasz by całość była tego samego koloru icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...