Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze zestwau za ok 6000 zł


ifryd

Recommended Posts

Ok zrobiłem rozeznanie: (Stosunek cena do jakości mówi sam za siebie)

ROTEL RCD-06 na napędzie: Sony KSS-213C
YAMAHA CDX-497 na napędzie: Sony KSS-213C

Te same napędy!

Ponadto prosta kalkulacja: (nowy sprzęt nie używany)

Dla Yamahy:

Yamaha CDX-497 = 839 zl
Yamaha AX-497 = 1090 zl
Yamaha Tx - 497 = 579 zl

Razem: 2508zł

Dla Rotela:

Rotel RA-04 = 1745,00 (bez pilota)
Rotel RCD-06 = 2249,00
Rotel RT-06 = 2260,00

Razem = 6254 zł

Podsumywując może i Rotel gra ciut lepiej jeśliby prównywać dwa powyższe zestawy ale na pewno też nie jest to zestaw "value for money".
Dlatego według mnie znacznie rozsądniejszy jest wybów yamahy i kupno solidnych glosników na których w końcu najwięcej się traci.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Yamaha i Rotel mają ten sam napęd, to będzie tak samo szybko działał. Nie miałem styczności z Yamahą, więc nie wiedziałem co posiada na pokładzie, bo rzeczywiście Rotel ma napęd Sony. A Rotela dałem jako alternatywę, zawsze warto pójść do sklepu i posłuchać jak brzmią sprzęty. Najważniejsze to mieć zaufanie do własnych uszu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ifryd
to ze na obu urzadzeniach wystepuje ten sam laser to nic nie znaczy ! jedynie tyle ze w razie awarii bedzie tani koszt naprawy
o wiele wazniejszym uzadzeniem w cd jest DAC, od ktorego w glownej mierze zalezy jakosc dzwieku. podejzewam ze rotel zastosowal
komponenty o 2 klasy lepsze niz yamaha.
Szczerze to osobiscie kuplbym uzywany( ale w idealnym stanie) zestaw roteli 02 lub jak kolega adamc proponowal cd 06 i wzmak 04.
Taki sprzet zeby zepsuc naprawde trzeba sie starac a wyniesie Cie komplet jakies 3 k.

Alternatywna opcja moim zdaniem baaaardzo rozsadna jest zagladniecie na www.liniadzwieku.pl i nawet zapytac telefonicznie jaki zestaw oferuja za 6 K.
sadze ze swietny.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czytając wątek dotyczący zestawu chciałem wrócić do szybkości odczytu. Nieprawdą jest, że odtwarzacze odtwarzające tylko CD posiadają napęd CD-rom. Niestety ok. 70% odtwarzaczy CD posiada napęd DVD-ROM, wynika to z tego, że na rynku jest coraz mniej producentów CD-ROM.

O co Ci chodzi z tą szybkością odczytu??? Na samym początku po włożeniu płyty czy później w trakcie odtwarzania?

Jeżeli odtwarzacz szybko jest gotowy do pracy po załadowaniu płyty to często dłużej trwa przeszukiwanie płyty (jak przeskakujesz między utworami i nie odsłuchujesz całej płyty po kolei). A te odtwarzacze które na początku długo wczytują informację o płycie - potem szybciej odnajdują wybierane przez nas utwory na płycie...

Poza tym gdy piszesz o napędach CD-ROM i DVD-ROM wskazuje to na zastosowanie w odtwarzaczach stacjonarnych CD komputerowych czytników w tych standardach, a tylko część firm tak robiło i robi...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o predkosc poczatkowa odcztu plyty. Wiem jedno moj stary 20 letni odtwarzacz JVC po wlazeniu plytki czytal ja w niecala sekunde. Tracki rowniez szybko sie przelaczaly. Jak sie maja do tego niektore wspolczesne modele, ktore potrzebuja czasu a czasu aby odtworzyc plyte. Czasem maja problem zeby w ogole przeczytac. Ok dzwiek najwazniejszy ale chyba funkcjonalnosc tez sie liczy prawda??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A oznacza to dokładnie nic moja dwudziestoletnia Yamaha mieli płytę na początku i mieli (ze 2-3 sekundy a może i dłużej). Potem jest tak jak pisze RoRo wszystko szybciutko przerzuca.
A nie powiesz mi chyba że w dwudziestoletnim CD-ku jest napęd DVD-Rom?
Dedykowany Transport CD ma tak samo

Co do różnych propozycji które się pojawiały w tym wątku, jestem miłośnikiem Yamahy, mam sporo klocków tej firmy ale ..........

raczej odradzałbym Ci zestaw oparty o "nowoczesny" amplituner i CD-ka nienajwyższej półki. Nie zagra to raczej dobrze icon_sad.gif

Z propozycji które tu padały stawiałbym na Rotela - może nawet starszych serii typu 9XX, 1XXX.

Jeśli Yamaha cię kręci, proszę bardzo sięgnij po wzmacniacz 20-30 letni typu AX-700, AX-900, A-1020, A-1000, do tego CD-ka serii CDX-900, 1000 etc. Do tego jakiś tuner. Z elektroniką wyrobisz się w 2 kzł a dźwiękowo w ogóle nie będzie porównania do nowoczesnej Yamahy!

Co do kolumn - przy dwunastu metrach, hmmm TYLKO monitory i to małe niezbyt schodzące z basem w dół.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...