Skocz do zawartości

Zestaw stereo do telewizora do ok. 7000zł


Piotr T

Recommended Posts

Cześć, 

Potrzebuję Waszej pomocy, jako doświadczonych osób, przy wyborze sprzętu audio stereo, który spełnił by poniższe wymagania.

 

Typ muzyki:

- podłączenie do Telewizora do oglądania programów TV

(nie ma co ukrywać, tutaj będę go wykorzystywał najwięcej, nie będę puszczał muzyki audio z zamkniętymi oczami bez obrazu)

- muzyka z youtube

- filmy/netflix

- z racji posiadania w przeszłości systemów audio, chciałbym żeby dźwięk dawał jednak minimalną przyjemność

 

Budżet:

Do ok. 7 tys zł

Może być to sprzęt też za 3tys zł jeśli spełni moje wymagania, a mogę dopłacić jeśli to za mało względem oczekiwań

 

Nowy czy używany:

Preferuję nowy

 

Podłogowe czy podstawkowe:

Idealnie były by podstawkowe na szafce RTV, ale... czy na tę wielkość pomieszczenia dostanę dobre?

 

Do tego wzmacniacz czy amplituner:

Wzmacniacz wystarczy, jeśli jednak różnica w cenie jest niewielka to chętnie dopłacę do amplitunera

 

Ważne wymagania/ograniczenia:

W kolumnach Bass Reflex musi być przodu (!) to bardzo ważne, kolumny/monitory będą dosunięte do ściany

Kolumny koniecznie muszą posiadać maskownice, ze względu na małe dziecko, które poniszczyło by membrany.

(Proszę o nie namawianie mnie o zejście z tych ograniczeń)

 

Pomieszczenie:

- część typowo salonowa w pomieszczeniu to ok. 50m2

- całość otwartej przestrzeni to ok. 65m2

- odległość do kanapy ok. 4 metrów

- odgległość od stołu ok 8 mietrów

 

Obecny sprzęt audio i jego ocena:

W przeszłości miałem Tonsile Space 86 i Altus 75 + tanie wzmacniacze Unitra/Denon. Jakość dźwięku jest dla mnie niewystarczająca

 

To co rozważałem:

- Elac Uni-Fi 2.0 UB52

- Focal Chora 826

- na pasujących wzmacniaczach/amplitunerach niestety się nie znam

 

Lokalizacja:

okolice Wrocławia

 

Dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić zdjęcie / plan ? Nie znam żadnych podstawkowych zdolnych do dobrego nagłośnienia takiej przestrzeni. Jeżeli jest tam 50 metrów to kawałek na audio powinien się znaleźć. może Klipsch the sevens ? Może możnaby próbować czymś aktywnym z korekcją jak Buchardt A500 ale to nie ten budżet i nie ma gwarancji,że się uda. Sam posiadam Uni-fi UB52 i są super ale tak do 15-18 metrów raczej maks. 

 

Może udałoby się znaleźć Heco Aurora 1000 i do tego https://konsbud-hifi.com.pl/pl/p/PRIME-WIRELESS-PRO-SOUNDBASE/1368

Moze Polk Audio ES60. 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i odpowiedź. To dobrze wiedzieć, że kolumny UB52 mogły by się tu nie sprawdzić. Podoba mi się opcja z Heco Aurora 1000 i Polk Audio ES60, może, więc rzeczywiście to dobry kierunek. Widzę też że kolumny Monitor Audio Bronze 500 mają dobre parametry.

Załączam plan pomieszczenia. Miejsce na kolumny zaznaczone jest na czerwono

Screenshot_20230409-174852.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to bardzo duże pomieszczenie. Na pewno warto będzie sprawdzić wspomniane przez Ciebie Heco Aurory 1000, Monitor Audio Bronze 500, Dali Oberon 7, KEFy Q950. Do tego widzę w sumie dwie opcje, by napędzić je wystarczająco porządnie w tak dużym pomieszczeniu — Cambridge Audio AXR100 oraz Magnat MR 780. Magnat jest cieplejszy, Cambridge bardziej techniczny. Wszystko zależy od Twojego gustu, w razie czego zapraszamy na odsłuchy/wypożyczenia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, wygląda na to że będę potrzebował zrobić odsłuch sprzętu, moja lokalizacja to jednak Wrocław, do Pabianic mam kawałek :(

Na ten moment rozpatruję najbardziej 2 komplety, które wymagają odsłuchu:

- Heco Aurora 1000 + Prime Wireless Pro Soundbase

- Monitor Audio Bronze 500 + Denon DRA 800H

 

W pierwszym wydawać by się mogło, że pasuje idealnie pod moje potrzeby i warunki, mam jednak obawy czy bas nie będzie zbyt mocno przeszkadzał domownikom, wymaga to sprawdzenia przy odsłuchu. 

 

Drugi komplet wydaje się być bardziej zrównoważony i moja analiza wskazuje że mógłby mniej przeszkadzać domownikom podczas sparowania sprzętu z tv + konstrukcja nasz reflexu (większe dziury) pozwala przesunąć głośniki bliżej ściany, choć i tak musiały by być oddalone, jednak tu minusem może być to czy będzie on wystarczający na tak dużą przestrzeń, to też wymaga odsłuchu.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacze, cenię tutaj multimedialność zaproponowanych modeli.

 

Sprzęt rozważany przeze mnie jako alternatywny i również wymagający przesłuchania na żywo:

- Dali Oberon 7, KEF Q950

- Cambridge Audio AXR 100, Magnat MR 780

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, byłem na pierwszej wizycie w sklepie audio. Sprzedawca też potwierdził wybory i będę umawiał się na odsłuch. 

W sprawie wzmacniacza, zaproponował mi urządzenie klasy D (wskazywane też przez Was) i tutaj moje pytanie:

który wybór da lepszą jakość odtwarzanego dźwięku z telewizora (odtwrzanie 4K z Netflixa, Youtube, słuchanie muzyki): 

-  z analogowych: wzmacniacz Denon DRA 800H + DAC do 1000zł + połączenie optyczne do TV

- z cyfrowych: SVS PRIME WIRELESS PRO SOUNDBASE + kabel HDMI do TV

Dziękuję

Edytowano przez Piotr T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona też możesz wpiąć po HDMI. Jakościowo zależy od kolumn, ale prędzej sugerowałbym się preferencjami w sygnaturze. Różnice stricte jakościowe oczywiście są, ale jedno zrobi lepiej SVS, drugie lepiej Denon. 

Jeśli chodzi o mnie, to prywatnie wybrałbym SVSa, ale chłopaki na salonie już mogą mieć odmienne zdanie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2023 o 12:17, Piotr T napisał:

Dostałem do rozważenia następujący zestaw, przekracza on założony budżet o 3tys zł:

Myślę, że w takim budżecie jesteś w stanie złożyć system, który wyraźnie lepiej nagłośni tak duże pomieszczanie.

Pozdrawiam!

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do budżetu, chciałbym żeby był on jak najmniejszy, jednak też muszą być spełnione moje wymagania. Na ten moment mam w głowie 2 zaproponowane wcześniej zestawy z Heco Aurora 1000 i MA Bronze i być może to zamknie temat. Widzę że jednak będę w stanie podjechać do innego miasta na odsłuch, tak żeby być pewnym swojego wyboru.

Dotarłem przy okazji do niemieckich rankingów kolumn, bardzo dobrze tam wypadały modele Canton pod względem cena/jakość.

Co sądzicie też o kolumnach Canton GLE  100?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Piotr T jak Twoje wybory ? czy słuchałeś już kilku propozycji a może już kupiłeś i nie podzieliłeś się efektem?
Zainteresował mnie ten wątek bo ten sam dylemat miała moja siostra a ma też dość duży salon. U niej już kupiliśmy i gra to świetnie.
Zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź że obawiasz się za dużo basu....hmm przy tak dużym pomieszczeniu raczej nigdy nie będzie go za dużo 🙂 jeszcze jakbyś część odsłuchową miał na fotelach przy ścianie na przeciw głośnikom czyli tam gdzie bas najbardziej się kumuluje - Ty masz jednak dużo otwartej przestrzeni.

U siostry z dość podobnym układem kupiliśmy podstawkowe kolumny bo nie chciała dużych podłogowych a co do basu to subwoofer (muzyczny SVS) który można sobie wg. uznania regulować wiec możesz dać głośno muzykę a suba ciszej ( jak serio Ci basu bedzie za dużo) bo on ma swój wzmacniacz. Gra to rewelacyjnie i chyba zmieściliśmy się też jakoś w tej kwocie o której piszesz. Także pomyślałem że dodam tu swoje 3 grosze ale pewnie się spóźniłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co do moich obaw o bas, to jest jedna rzecz o której nie napisałem: za ścianą z kolumnami będzie pokój dziecięcy. Ściana ma 30cm, w pokoju dziecięcym też będą panele tapicerowane (co nie wiem czy wiele zmieni), 

Ze innych względów muszę przełożyć ten zakup na około lipiec-sierpień, więc jeszcze jest trochę czasu.

Póki co byłem na odsłuchu w salonie Denona i tak:

- Wilson Raptor 9 + Denon DRA-800H: w moim odczuciu zbyt cienki zestaw, po oddaleniu się od miejsca odsłuchu, dźwięk był słabej jakości

- Canton GLE 90 + Denon DRA-800H:  jest już lepiej, ale wymaga porównania do innych zestawów wymienionych wcześniej

Po odsłuchu wiem, że mój budżet będzie zwiększony. Wiem też, że będą to kolumny podłogowe. Rozważam dodatkowo zakup subwoofera do filmów.

Mam pytanie, może będzie ono głupie, ale:

Czy wzmacniacz cyfrowy typu Cyrus One Cast, który posiada HDMI, po podłączeniu go telewizora i uruchomieniu tam np. Youtube/Spotify w jaki sposób "zwiększa jakość" tego dźwięku który dostanie z telewizora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr T napisał:

Póki co byłem na odsłuchu w salonie Denona i tak:

I tam te salki sa dość małe i akustycznie przygotowane. Nie wiem w ktorym ale niektóre przekłamują dość mocno.

2 godziny temu, Piotr T napisał:

Czy wzmacniacz cyfrowy typu Cyrus One Cast, który posiada HDMI, po podłączeniu go telewizora i uruchomieniu tam np. Youtube/Spotify w jaki sposób "zwiększa jakość" tego dźwięku który dostanie z telewizora?

Nie, ale też go nie psuje jak optyk.

To sprawdź sobie kolumny Magnat Signature, Monitor audio Bronze, to jaśniejsze kolumny które grają lepiej od GLE. Z drugiej strony na innym wzmacniaczu możesz nie oczekiwać ochoty pójscia w ta stronę. DRA 800 jest mocno stłumiony. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...