Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze KD


przemo1971

Recommended Posts

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów icon_mrgreen.gif
Informacyjnie jestem tutaj nowy i jak wiekszość nowych "laikiem" (mam nadzieję ,że szybko się to zmieni icon_idea.gif ). Forum przeglądam juz od jakiegoś czasu i do dzisiaj nie znalazłem konkretnej informacji ,która ułatwi mi podjecie decyzji w wyborze KD. Mam więc kilka typów sprzetu do KD, a mianowicie
AMPLITUNER:
1. SONY STR-DG820 www.sony.pl
2. SONY STR-DG720 www.sony.pl
3. FERGUSON AV 770 FERGUSON

Odtwarzacz DVD:
1. PIONEER DV-410V Pioneer

ZESTAW GŁOŚNIKÓW:
1. JAMO S606 HCS 3 JAMO

DVD oraz zestaw głośników mam praktycznie wybrany ,pozostaje tylko amplituner ,co sadzicie o takim zestawie dwa pierwsze sony myslę ,że jedynie cena je poróżni (czy jest sens dokładac kasę do modelu 820?).
Najwięcej do myślenia daje mi Ferguson icon_question.gif cena atrakcyjna ,posiada wszystkie dostepne dekodery, wygląd OK icon_wink.gif ,jednak bardzo mało informacji w necie na jego temat. Może ktoś jest szczęśliwym posiadaczem owego Fergusona i napisze kilka konkretnych i cennych spostrzeżeń ,bo praktycznie nawet żeby odsłuchac ten sprzęt to nie znalazłem takiej mozliwości ,co jest z tym złaczem HDMI ,które prawdopodobnie nie przepuszcza dzwieku?

A teraz chyba najważniejsze przy ocenie takiego sprzętu - nie jestem audiofilem i warunki w jakich będzie pracował to:
-pomieszczenie 30m2
-przeznaczenie Film - 70% , Muzyka - 30%
-wyswietlacz Samsung PS-42C62H HD-Ready Plasma
-koniecznie KD ,żadne stereo icon_cool.gif
-sprzęt tylko NOWY
-kasa w granicach rozsądku 3000PLN (sony820 + pioneer410 + jamo 606 = ~3011zł)

Z góry dzięki za rady icon_biggrin.gif pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw podany przez ciebie szczególnie jeśli chodzi o amp + kolumny to bardzo dobry wybór w tej klasie cenowej, ale pomyśl nad odtwarzaczem, Pioneer jeśli chodzi o odtwarzacze można nawet powiedzieć, że przewodzi, ale czy nie lepszy byłby sprzęt jednego producenta, np. SONY robi świetne odtwarzacze Blu Ray z klasy najniższej (chodzi o ceny, niekoniecznie jakość) np. BDP-S350 w MM można wyrwać za jakieś 500zł, więc porównywalnie, a masz już zestaw na lata z obsługą wszystkiego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się nad jednym producentem właśnie Sony ,ale zabrakło mi w tym całym zestawie jednego (tylko icon_cry.gif ) wejścia USB ,a to już jest standard w większości odtwarzaczy DVD a i coraz częściej amplitunerów.
A czy może sugerujesz ,niekompatybilność w jakimś stopniu takiego zestawu? bo ja nie mam zupełnie pojęcia.
Dzięki za zainteresowanie tematem.

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie ,czy ampl sony przy impedencji 8 ohm nie stworzy zagrożenia dla głośników jamo 6 ohm-owych ,lub może na odwrót? proszę o opinię znających dokładnie zależności. Z drugiej strony w MM można kupić zestaw właśnie z taką konfiguracją amplituner tylko 8 OHM (model Sony STR-DG820) z głośnikmi 6 OHM (JAMO S606)? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB jeśli ci będzie bardzo potrzebne to nie namawiam, ale Blu-Ray to już byłoby coś.
Jeśli głośniki mają niższą impedencję niż wzmak to rzeczywiście teoretycznie może stanowić zagrożenie, ale jeśli moc wzmaka jest większa przy 8OHM niż głośnikó przy 6OHM to nie przeszkadza, chodzi tylko o to, żeby się wzmak nie zagotował, a to przy słuchaniu w granicach rozsądku (głośność) ci nie grozi.

PS: Jeśli napiszesz post, a potem ci się coś przypomni to użyj opcji "EDYTUJ" zamiast tworzyć nowego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...