Skocz do zawartości

Wzmacniacz Pioneer


karol83

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

Od jakiegoś czasu śledzę wątki na tym forum i widzę tu sporo doświadczonych audiomaniaków stąd właśnie tu zamieszczam moje pytanie icon_smile.gif

Chciałbym w tani sposób podrasować brzmienie mojego budżetowego stereo. Obecnie mam kolumienki usher s-520 połączone z leciwym klockiem denon DRA-435r. Ogólnie nie jest źle ale od kąd usłuszałem jak grają uszatki w połączeniu z Harman Kardonem hk-970 co podobno nie jest wybitną konstrukcją doszedłem do wniosku, że mój denon nie gra najciekawiej w tym połączeniu icon_smile.gif

Szukam jakiejść taniej elektroniki i zauważyłem tanie wzmacniacze pioneera np a-109 http://www.ceneo.pl/62065?gclid=CIevxPChwJkCFdGR3wodLkX8tg

Domyślam się, że to nie jest wybitna konstrukcja ale nie mogę wyszukać w sieci żadnych opini użytkowników ani testów. Czy wiecie coś może na temat tych wzmacniaczy?? Czy jest szansa że nowa budżetowa konstrukcja zagra bardziej melodyjnie niż stara budżetowa konstrukcja??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowcą - 4kg wzmacniacz .... nie mialem nigdy okazji przysiąść i posłuchać jakiegokolwiek pieneera ,ale temu wzmacniaczowi napewno daleko do audiofilskiego brzmienia, widze ze planujesz zmieścić sie w kwocie 600zl , a za te pieniądze mozna dostać dobry audiofilski wzmacniacz - z drogiej reki ... np jakiegoś rotela czy marantza, te marki moge plecić - bo osobiście mam wzmacniacze obu marek i nie ma na co nazekać, moja rada - poszukaj uzywanego wzmacniacza w dobrym stanie , a napewno bedziesz z niego bardziej zadowolony niz z tego pioneera, za nawet mniejse pieniądze dostaniesz marantz-a pm 40 ,pm52 lub pm80 ,rotel-a ra-930ax sprawdzone dobrze grające konstrukcje, albo znajdziesz cos jeszcze lepszego icon_wink.gif powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziekuję za zainteresowanie tematem i odpowiedzi icon_smile.gif

Po drugie to nasuwają mi sie pytania do waszych sugesti. Przyznam, że nie jestem mocno doświadczony ze sprzętem audio chociaż staram się dużo czytać o tej tematyce oraz jak jest możliwość to coś odsłuchać. Moje pytanie teraz jest następujące:

Posiadam tego denona o którym wspomniałem - model dra-435r. Generalnie jestem z niego zadowolony ale zdaje sobie sprawę, że zmiana alektroniki może tu sporo poprawić bo już to słyszałem ;> Jak oceniacie tego denona na tle tych modeli co podaliście?? Czy ten model to jakiś niższy model tego producenta?? Czy może kiedys był w klasie średniej chociaż??

Przyznam, że wzmacniacze akai czy sony do mnie nie przemawiają... Z tych co zostały podane spodobał mi się CA - wizualnie, oraz słyszałem, że dobrze się zestawia z usherami icon_smile.gif

Niestety jestem wybredny i sprzęt ma nie tylko grać ale również wyglądać - jak mam kupić używkę za 600-700 zł co wizualnie bedzie totalnie nie w moim guście to nie ma to u mnie szans obojętnie jak ładnie będzie grało i o ile klas wyżej będzie od mojego denona...

Jak bym nie był ograniczony aż tak pieniędzmi to bym spokojnie kupował w ciemno hk-970 icon_smile.gif Myślałem, że może ten pionek coś potrafi co podałem w pierwszym poście - teraz się zastanawiam, czy jest sens wydawać moje cięzko zapracowane pieniądze na inną używkę co może nic nie wnieść do tego co mam teraz...

metlik w głowie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio94
nie ma tak dobrze! Są różne serie i różne numeracje w obrębie danej firmy.
Więc nie jest tak łatwo się zorientować.
Poza tym niektóre wyższe modele grały gorzej niż słabsze modele...

Dlatego zawsze będą testy sprzętu, artykuły na ten temat - i zapewne z tego powodu mało kto chce porównywać nowsze modele z ich poprzednikami (szczególnie jasno widać to w przypadku amplitunerów kina domowego).

Jeżeli jesteś zadowolony ze sprzętu - to może jeszcze ciut dozbierać do tysiąca i wtedy poszaleć?
Postęp w elektronice nie zawsze wpływa na lepsze granie, a przy okazji księgowi w firmach tną koszty i wkładają słabsze komponenty niż kiedyś.
Dlatego dobre (zazwyczaj wysokie) stare modele w stereo nadal są cenione! icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pacio94
nie ma tak dobrze! Są różne serie i różne numeracje w obrębie danej firmy.
Więc nie jest tak łatwo się zorientować.


Owszem, ale chciałem dać autorowi jakąkolwiek możliwość weryfikowania wzmaków, które sam znajdzie. Jednak w większości przypadków sprawdzi się sposób z pierwszymi cyferkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akai am-65 ( jako przykladu uzywanego wzmaka )w poröwnaniu do pioneer 109 - tylko kilka drobnych danych, pomijajäc moc:

pioneer: stosunek sygnal/szum CD, TUNER, AUX, TAPE 91 dB/71 dB
akai: 102dB
waga: pioneer 4,3 kg, akai 11,3kg
cena akai na poczätku lat 90-tych - 1200 DM, z biegiem czasu stosunek euro/marka ulegl zmniejszeniu, obecnie ok. 1 do 1,5 - czyli 800 euro, cena obecna pioneer'a to ok. 120 euro.

Pioneer a-109 jest obecnie chyba najtanszym firmowym wzmacniaczem, natomiast Akai am-65 byl modelem (bodajze) drugim od göry.

Na Twoim miejscu zastanowil bym sie nad wymianä, po pierwsze powinienes posluchac tego Pioneera, poröwnac z Denonem i sam ocenic. Jesli "na sile" chcesz wymienic sprzet na nowy, lepszego nowego wzmaka w tej cenie moze nie znajdziesz, natomiast w sprzecie uzywanym wybör jest dosc duzy (oparlem sie przeciez TYLKO na ofercie allegro). Jesli przykladowy wzmak akai kosztuje po 19 latach tyle samo, co a-109 obecnie - pytania co do jakosci raczej sä zbedne. Ostatnio czytalem poröwnanie i ten model Akai minimalnie "przegral" odsluchy z Denonem 1500 (opinia uzytkownika, nie recenzenta).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to ten pioneer co podałem nie ma prawa byc dobrym wzmacniaczem... Szkoda bo ma dorą cene icon_smile.gif))

Jeszcze mam jedno i ostatnie pytanie - obiecuje, że potem już nie będę męczyć.

Z tego co wiem, to różne marki wzmacniaczy oferują nam inne brzmienie - jedne wzmacniacze są jaśniejsze, inne bardziej basowe itd.
Harman mi zagrał bardzo przyzwoicie z usherkami o wiele lepiej niz denon - idąc tym torem jakie inne marki jeszcze graja podobnie tonacją do harmana?? Czego powinenem chciać posłuchać?? Jakim wzmacniaczem jest ten Harman w sensie jak go nazwać w sklepie? Ciepły?? jasny?? basowy??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakim wzmacniaczem jest ten Harman w sensie jak go nazwać w sklepie? Ciepły?? jasny?? basowy?? "

Harman Kardon HK-970 zbiera w tej klasie cenowej dosc pozytywne opinie. Brzmienie podparte jest solidnym, punktowym basem, göra wycofana. Ogölnie - bardzo dynamiczne i plastyczne, jednolite brzmienie z mocnym , ale nie przejaskrawionym basem i lekkim wycofaniem wysokich tonöw, do tego dobra przestrzen. Jednymi z minusöw sä szum z gniazda sluchawkowego przy niskim poziomie glosnosci oraz potencjometr glosnosci (a raczej jego wykonanie)

Powinienem zaznaczyc - osobiscie nie slyszalem, te dane sä wspölne dla 2 recenzji i 3 testöw prywatnych. Uzyte kolumny to Quadral Amun, Canton Ergo, KEF IQ3, Opera Seconda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mowa o onkyo to swietnym modelem, jednym z najbardziej udanych tej formy jest 8850 oraz model jeszcze wyzszy 8870 (ale ten znacznie drozszy).
Bardzo neutralny bez "efekciarstwa" oraz bez podbijania skrajow pasm.

Jak patrzysz na denona to 860, 960 oraz ta sama wersja ale z pilotem 880 980.

A co do pionnera wymienianego na poczatku .. kupa .. nie kupuj go icon_smile.gif najnizszy model jaki moze byc produkowany. Podejzewam ze nie bedzie zadnej roznicy z Twoim denonem.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...