Skocz do zawartości

Pomocy, pilna potrzeba fachowej rady:)


wojtek90059

Recommended Posts

Witam, noszę się z zakupem amplitunera i głośników - monitorów do pokoju o wymiarach ok. 6m x 4m. W przyszłości planuje dokupić także subwoofer. A kwota jaką mogę wydać na sprzęt to około 2500 zł, chociaż w grę wchodzi kupienie np. głośników i poczekanie i z czasem także ampli. Jeszcze wczoraj rano miałem sobie kupić Pianocrafta E810, ale ostatecznie chce zacząć od czegoś lepszego, a moje typy to:
1) Dali Concept 2
2) Paradigm Titan Monitor V.5
3) Yamaha NS-M525
4) Wharfedale Pacific Evolution 8
5) Paradigm Performance Focus V.4
6) Monitor Audio Bronze BR 2
7) JBL Studio L 830
icon_cool.gif Infinity Beta 20
9) Epos Els 3

I panowie kolejna sprawa to amplituner, co wybrać? Ja się zastanawiałem nad Yamaha rx-497. Proszę pomóżcie mi:) Pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Piano Crafta E810 byłby złym wyborem za takie pieniądze. Ostatnio kolega poszukiwał czegoś kompletnego w podobnych pieniądzach i zdecydował się na Piano Crafta E700 (E810 ukazał się w sklepach dosłownie parę dni później) bo był zdecydowanie najlepszy z tego co odsłuchał w sklepach. Osobiście nie znam możliwości E700 ani E810 ale słuchałem kiedyś E410 i nie powiem żeby jakość dźwieku była słaba a już na pewni kiepska. Powiem wręcz, że była bardzo dobra jak na wielkośc zarówno samego zestawu jak i kolumn do niego dołączonych.
Szczerze to gdybym miał podobny zasób gotówki i stał przed takim dylematem jak Ty to prawdopodobnie skłoniłbym się w strone E810.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej proponowałbym, któreś z tych monitorów:
http://www.klipsch.com.pl/index.php5?theme...;product_id=296 dynamiczne, dość mocny bardzo szybki i punktowy bas, jeśli chcesz coś więcej to zapytaj użytkownika tomi, ostatnio kupił takie i jest zadowolony
http://www.canton.de/pl-produktdetail-gleserie-gle430.htm tutaj ta aluminiowa kopułka mi osobiście odpowiada, ale to dość kontrowersyjna sprawa ODSŁUCH!!!
http://www.jbl.pl/jbl3/index.jsp?place=Lea...0&page=text JBL moja ulubiona marka póki co zawsze je polecam, cóż basu dużo schodzi całkiem przyzwoicie jak na monitory, ta seria podobno cała jest udana

Co do ampów to ja kierowałbym się ku Marantzowi dla mnie Yamaha jest zła (to tylko kwestia gustu) zbyt sucha i taka wogóle ciężka do spokojnego słuchania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup amplitunera Yamaha RX497 to dobry pomysl - bedziesz zadowolony.
Stwierdzenie ze Marantz ponad wszystko jest nieco na wyrost. Uzytkowalem amplituner Yamaha RX497 przez kilka miesiecy, a teraz "przesiadlem sie"
na zestaw Marantza: wzmacniacz PM7001, odtwarzacz CD6002 i tuner ST6001.
Porownujac obydwa zestawy zauwazylem oczywiscie ze sie roznia miedzy soba, ale Yamaha naprawde nie ma sie czego wstydzic. Jest to kwestia osobistych upodoban.
Co do kolumn: uzywam obecnie kompaktowych podlogowek EPOS ELS303 i jestem z nich zadowolony.
Niestety nie moge jednak ich Ci polecic ze wzgledu na wygorowana cene. Mi akurat udalo sie je kupic nadzwyczaj okazyjne.
Mam swoje typy co do doboru kolumn, ale wyboru musisz dokonac sam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie wiem czy to do mnie?
Co do brzmienia tych głośników nie mam nic do powiedzenia.
Mam jedną uwagę.
Wydajesz 1800 złotych i musisz szukać suba (pasywny?), który być może nijak się zgrać z resztą.
Czy nie lepiej zapłacić 2,5-3 kzł za głośniki pełnopasmowe?
Co mnie zastanawia, to opis Paradigmów:
"Brzmienie zaskakuje rozmiarami, głębią basu i dynamiką,...". Chyba, że się pomylili z zakresem pasma od 70 Hz? No bo jak, przy załozeniu że ten parametr jest prawdziwy, pisać o głebokim basie?
Pytałeś o fachową poradę. Więc?
Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okey, tylko, żeby kupić takie kolumny pełno pasmowe to trzeba najpierw mieć te 2500 zł na nie. A ja mam taki budżet na wszystko, ale mocno stargowałem i udało mi się wyjąć ten zestawik za 2800 zł. Poza tym panowie, 2 dni temu miał być pianocraft e810, więc i tak uważam, że będzie dużo lepiej. Jest to dla mnie początek jakiegokolwiek styku z sprzętem audio i chyba wielu na początek chciałoby mieć takie coś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do tego, że mogę się przejechać, to Ci powiem, że o każdych kolumnach tak można powiedzieć, dlatego jak już tak mówisz, to proszę o wyjaśnienie, bo jak ktoś piszę takie coś, to śmiem wątpić czy kiedykolwiek je słuchał.


Słuchaj nie wiem czy wiesz że odpowiadając na ostatni post się go nie cytuje więc.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie ma problemu. Twój wybór.

Na początku było tak:
"Witam, noszę się z zakupem amplitunera i głośników - monitorów do pokoju o wymiarach ok. 6m x 4m. W przyszłości planuje dokupić także subwoofer. A kwota jaką mogę wydać na sprzęt to około 2500 zł, chociaż w grę wchodzi kupienie np. głośników i poczekanie i z czasem także ampli..."

Rozumiem, że czasy się zmieniają i ludzie się zmieniają icon_wink.gif
Trafiła się okazja! Czas pokaże czy była faktycznie?
Wiadomo - niezmiernie trudno jest mieć jedno i czekać na drugie...
Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...