Skocz do zawartości

Stereo KD z ograniczonym budżetem


kaszan

Recommended Posts

Witam,
od kilku dni siedzę i czytam recenzje, testy glosników i amplitunerów i generalnie nie mam pojęcia na co się zdecydować. Praktyki w tym kierunku nie mam niestety żadnej, więc zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę do ludzi mądrzejszych w tym temacie ode mnie:)
Z racji niewielkich gabarytów pomieszczenia (19m2) zdecydowałem się na zakup zestawu głosników stereo. Miały by one poprawnie, ładnie odtwarzać muzykę ale też czasem ryknąć podczas oglądania filmu. Przedział cenowy to 1500-2000zl z możliwością drobnego podwyższenia pułapu gdyby było coś naprawde wartego kupna. Po pierwszych selekcjach wyszło mi cos takiego:
Dali Concept 6 ( całkiem dobre recenzje, przywzoita cena )
Infinity Beta 40 (j.w.)
Wharfedale diamond 9.5
KEF IQ50 ( przepiękny wygląd, ale w recenzjach napisane jest, że słabo u nich z basem więc obawiam się, że jako KD się nie sprawdzą)

z półki wyższej brałem pod uwagę:
Dali Lektor 6
Paradigm Monitor 7 v.5

Drugi dylemat to amplituner. Przedział cenowy to 1000-1500zl i tak jak w przypadku głosników mogę go minimalnie zwiększyć ale wolałbym nie:) Wśród faworytów znalazły się:
Denon AVR-1509 (byłem pewien ze wezme go dopóki nie dowiedziałem się, że nie odtwarza dźwięku przez hdmi a to dla mnie dosyć istotna sprawa)
Denon AVR-1709
Yamaha RX-V463
Sony STR-DG820
Może jakies starsze modele denona?

Co myślicie o takim zestawie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny to proponowałbym coś z Magnata na pewno bardzo dobrze ci zagrają w stereo, a w kinie wykażą się odpowiednią dynamiką i basem>
Drugą propzycją jest Klipsch prawdopodobnie model F1, tu znowu masz bardziej ukłon w stronę kina bas najdynamiczniejszy jaki słyszałem, ale na pewno w stereo też nie będziesz im mógł nic zarzucić.
Zastanów się czy rzeczywiście potrzebujesz amp kina, jeśli chcesz zakończyć kompletowanie na frontach ewentualnie subie to lepiej kup wzmak lub amp stereo. Uzyskasz dużo lepszą jakość za tę samą cenę, na pewno uzyskasz dużo lepszą przestrzeń bez względu na wybór, co w kinie jest rzeczą bardzo ważną. To jeszcze jest uzależnione od źródła, czy masz jakiś odtwarzacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ma to być sprzęt na dłuższy czas, chce mieć potencjalną możliwość rozszerzenia zestawu o większą ilość głośników- stąd amplituner 5.1. Ale jeśli stereo ampli byłby w tym przedziale cenowym faktycznie dużo lepszy to jaki byłby godny uwagi? Źródło, przynajmniej na najbliższy czas to laptop z wyjściem hdmi- dlatego zależy mi na odbiorze audio przez hdmi. Myśle też nad kupnem dvd denona 1740 ale to póki co dalszy plan rozwoju zestawu zwłaszcza, że w laptopie nie muszę martwić się o kodeki itp.
Zaporoponowane przez Was kolumny, przynajmniej na tyle na ile się orientuję, skierowane są chyba bardziej w kierunku kina. Mi jednak bardziej zależy na muzyce, nawet kosztem basu, którego braki z czasem zniwelować można subem. Nie ukrywam, że dosyć istotne są też dla mnie względy estetyczne:) dziękuje z góry za wszelką pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki wymienione przeze mnie nie są skierowane głównie do KD, równie dobrze zagrają w stereo. Na pewno ze stereo będzie lepszy dźwięk, ewentualnie później możesz dokupić amp KD i wzmak stereo podpiąć jako końcówkę mocy i przednie kanały będziesz zasilał stereo, a reszta z ampa (tylko to musi być odpowiedni wzmak i amp; we wzmaku wejście bez żadnych regulacji, a w ampie wyjście PRE-OUT przynajmniej dla FRONT).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...