Skocz do zawartości

Który wybrać model ampli.+kolum.


.marian.

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Proszę o radę który model ampli. i który zestaw kolumn mam wybrać z tych wymienionych poniżej (proszę sie nie pytac czemo to, a nie tamto icon_smile.gif).
Amplituner:
Pioneer vsx-516
Yamaha rxv459
Kolumny:
Infinity Primus HCS
JBL SCS 178
Różnica w ampl.koło 100pln,
Różnica w kolumnach około 500pln i tu najbardziej mnie to interesuje czy płacąc 500pln wiecej za zestaw kolumn zauważe,usłyszę różnice icon_confused.gif (godną tych 5 stów) icon_smile.gif Jak widać po sprzęcie żaden ze mnie audiofil icon_biggrin.gif Będe go używał muzyka 70% kd 30%
Dziekuje za przyszłe rady i wypowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn dla mnie żadne z powyższych, na Twoim miejscu kupił bym dobre kolumny przednie (nie wiem czy wolnostojące czy podstawkowe - jaki tam masz pokój) i dobrał do tego resztę 5.1. Koncepcja takich samych 5 głośników jest dobra, ale wtedy gdy służy "dociągnięciu" jakości tyłów do przodów, a nie zdegradowania przodów do satelitek tylnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amplitunera, miałem ten sam problem i zdecydowałem się na Yamahę, gdyż podczas odsłuchów w sklepie grała dla mnie lepiej - delikatniejszy, jakby bardziej wyrównany dźwięk. Pioneer dla odmiany szarpał, grał ostro i nieprzyjemnie, że byłem tym zmęczony po kilkunastu minutach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzieki wszystkim za rady.Przyznam sie szczerze ze mieszkam w miejscu gdzie same awansy, mediamarkty i inne dziwne sklepy rządzą .Tak ze odsluch ww. rzeczy nie wchodzi w rachube. Tak ze zuch będzie na Ciebie za Yamahe icon_cool.gif icon_smile.gif Co do kolumn to mam przechlapane bo nie mam miejsca na podłogówki tzn. meble, żona, dziecko itd. dlatego mam problem icon_confused.gif Jakbym miał gdzie postawić podlogowki to bym sie pytal o ampli. a o głosnikach to bym poczytal na http://www.google.pl/ i kupil jakie Mi pasują icon_lol.gif Jeszcze raz dzieki wszyskim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim za rady, porady i sugestie bardzo dziekuje.
Amplit. i kolumny już zamówione.Szczerze powiem że już trochę dość miałem jaki ampl., głośniki itd. W pewnym momencie kumpel stwierdził że już korby dostaję icon_rolleyes.gif , a przecież co nie wezmę "to i tak bedzie dobrze" icon_smile.gif
Z pozdrowieniami dla wszystkich .marian.
i żeby mi żaden na leper...,giertych...i innego g...... nie głosował.
Chyba że dla jaj icon_wink.gif Nara.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...