Skocz do zawartości

problem KD, tv, n-telewizja


orchi

Recommended Posts

Witam,
Wiem, że na forum były już wielokrotnie poruszane te tematy, jednak jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o sprzęt audio i nie potrafię znaleźć tematu idelanie pasującego do mojego problemu.
Zacznijmy od tego jaki sprzęt mam. Otóż mam tv RTC z dwoma wyjściami Euro i dekoder nbox recorder telewizji n. Do tej pory sprzęt był podłączony na kablu SCART-SCART i nie było problemu. Dziś kupiłam kino domowe Sony (amplituner STR DG520, DVD NS708H i kolumny). No i pojawił się problem.
Do amplitunera podłączyłam za pomocą kabli HDMI DVD i nboxa. Telewizor ze względu na to, że nie ma HDMI podłączyłam (wg zaleceń sprzedawcy) kablem SCART-3 cinch (jednokierunkowy z 3 Cinch na Scart) Scart do TV a do amplitunera 2 cinche do TV IN (audio) i jeden do Monitor Video Out.
NO I NIC NIE DZIAŁA POZA RADIEM icon_smile.gif)))
Nie mam obrazu ani dźwięku (ani z nboxa ani z DVD). Wg instrukcji i wyświetlacza na amplitunerze wynika, że rozpoznaje sprzęt na HDMI, jednak nie idzie nawet dźwięk na kolumny, gdy włączam płytę do DVD.
Więc co powinnam zrobić? Gdzieś wyczytałam na temat kabli dwukierunkowych, ale czy to rozwiąże wszystkie moje problemy????
Mam nadzieję, że kupno nowego TV nie jest jedynym wyjściem, bo funduszy brak na tą chwilę icon_wink.gif

Proszę o pomoc, ale jak najmniej skomplikowanym językiem fachowców icon_smile.gif
Pozdrawiam

W razie czego mogę porobić zdjęcia popodłączanych kabli do sprzętu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim zdaniem niepotrzebnie uzywasz hdmi, poza tym, chyba troche "namieszalas" z kablami icon_eek.gif , przynajmniej sam opis jest troche chaotyczny. Propozycja na poczätek (na pewno zadziala):
Poläczenia:
- DVD/Amplituner: kabel cyfrowy koaksjalny (przesyla dzwiek), wyjscie "digital out coaxial" w DVD, wejscie "dvd in coaxial" w amplitunerze.
- Nbox/Amplituner: kabel cyfrowy optyczny (przesyla dzwiek), wyjscie "digital out optical" w Nbox, wejscie "digital sat in" w amplitunerze.

http://www.sonystyle.com/wcsstore/SonyStyl...0_rearpanel.jpg

Teraz obraz. Masz 2 wejscia scart w tv (napisalas 2 wyjscia), pod jedno podpinasz nboxa, pod drugie dvd. To wszystko.

To tylko propozycja, duzo kabli, ale NA PEWNO dziala. Bardzo mozliwe, ze problem z poläczeniem lezy po stronie amplitunera (jego mozliwosci przetwarzania sygnalu itp, itd), ewentualnie samych ustawien.

Poza tym, moja propozycja podläczenia ma jeszcze jednä zalete - mozesz oglädac i sluchac z dvd i nbox takze omijajäc amplituner, dzwiek poprzez kabel scart bedzie wtedy bezposrednio z glosniköw tv (czasami ta opcja sie przydaje). icon_wink.gif Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Pójdę do sklepu i lekko wytłumaczę Panu, że sprzedał mi nie takie kable jak trzeba. Przeraża mnie tylko ilośc tych kabli i ilość możliwości ich podłącznia (bo jak mówiłam jestem laikiem, więc im więcej kabli i dziurek, tym większy problem icon_wink.gif)

Ale dziwi mnie jedna rzecz. Pomijając stary typ tv i podłączenie obrazu. Dlaczego podłączając DVD (które było w zestawie KD) za pomocą kabla HDMI z amplitunerem nie idzie głos na kolumnu?? Może coś jest nie tak z tymi kablami HDMI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do hdmi - masz w opcjach dvd ustawione wyjscie sygnalu na tym läczu? Jesli nie, powinnas przestawic, na cos w rodzaju "video/audio out - hdmi", mozliwe, ze odtwarzacz nie ustawia sie automatycznie. To samo dotyczy amplitunera, tym razem jesli chodzi o wejscie.

Ok - juz sie wyjasnilo - hdmi przesyla tylko obraz. icon_wink.gif TV jest wyposazony w scart, brak hdmi - kabel hdmi jest praktycznie zbedny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...