Skocz do zawartości

KD do 3000


maxiu77

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam ogromny dylemat. Bardzo długo przymierzam się do zakupu kina domowego i szczerze mówiąc im dłużej się zastanawiam tym mniej wiem i mam w głowie coraz większy mętlik spowodowany "rzetelnymi" i "fachowymi" radami niektórych sprzedawców.

Proszę o pomoc i radę szanownych grupowiczów w którym kierunku iść kupując kino domowe czy zakupić jeden z proponowanych w marketach zestawów np. Yamaha RX-V463, DVD-S663, NS50 2999PLN lub ONKYO HT-E 508s, 465s, Quintas500, Quadral 2999pln (z góry przepraszam za ewentualne błędy w symbolice) czy może skupić się na poskładaniu poszczególnych elementów (co będzie bardziej opłacalne?)

wspomnę że pomieszczenie ma około 16m^2 lecz być może w niedalekiej przyszłości sprzęt będzie używany w większym pomieszczeniu do około 25m^2. Kino będzie wykorzystywane w równym stopniu do słuchania muzyki (gdzie zależy mi na w miarę możliwości czystym brzmieniu z rzetelnym basem, choć wiem, że w kinie domowym w tym pułapie cenowym będzie to ciężka sprawa) jak i oglądania filmów. kwotę 3000 można ewentualnie troszkę przekroczyć icon_wink.gif

Proszę też o wypowiedź, który amplituner:
Yamaha RV-X463
Denon 1509
ONKYO HT-E 508s

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.onkyo.pl/pokaz/karta/id/24228
Moim zdaniem coś takiego zagra ci całkiem dobrze, używam zestawu ONKYO / M-AUDIO i jest ok, w filmach super w stereo bez rewelacji, ale dobrze ustawione (fizycznie w pokoju, a nie wzmak) pokazują się z dobrej strony.
Używam też Denona i jestem zadowolony, ale trochę inna półka cenowa (AVR2809), więc tańsze mogą zachowywać się inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi.
Zastanawiam się nad jeszcze jednym rozwiązaniem.
Zakup lepszego amplitunera oraz 2 kolumn, a w późniejszym czasie (po negocjacjach z żoną i przekonaniu jej że jest to konieczność icon_wink.gif) dokupienie głośników surround oraz subwoofera. Stąd też prośba o radę jakie kolumny wziąć pod uwagę do współpracy z amplitunerem:
DENON 1909 lub
YAMAHA 663
tak żeby całość czyli amp + 2 kolumny front zamknęła się w kwocie do 3000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...