Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wzmacniacza


Przemko1985

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam problem z wyborem odpowiedniego wzmacniacza do swojego zestawu audio.
W skład zestawu wchodzi:
żródło - Prodigy Hd2
sygnałówka - DIY RK-50 miedź posrebrzana w teflonie, wtyki Neutrik
kable głośnikowe - Procab ls25
Kolumny DIY na przetwornikach Morel MDT29 i Vifa M18WH, zwrotnice na elementach jantzen m.in. niebieskie kondy i cewki powietrzne.

Jeśli chodzi o wymagania jakie ma spełniać wzmacniacz to przede wszystkim dynamika, stereofonia, głebia i taka soczystość oraz rześkość. Nie chce natarczywości i suchego dźwięku.
Muzyka jakiej słucham jest naprawde bardzo różnorodna, ale głównie jest to vocal trance, lżejszy rock, pop.
Przykłady wykonawców:
ATB, Armin van Buuren, Thrillseekers, Above & Beyond, Dj Shah, Goya, Bartosiewicz, ONA, Fall Out Boy, Linkin Park, Raz Dwa Trzy, Maleńczuk, Dżem, Varius Manx mógłbym długo tak wymieniaćicon_smile.gif
Jednym słowem potrzebuje dość uniwersalnego sprzętu.
Niestety w Płocku znalazłem tylko jeden sklep gdzie są odsłuchy w dodatku płatne o ile nie kupi się u nich sprzętu, a niestety ceny skoczyły teraz bardzo do góry;/ i nastawiam się raczej na używki.
Kwota jaką chciałem przeznaczyc to około 2000zł. Moga to być integry bądź np same końcówki które dałyby radę zagrać bez preampa przez jakiś czas.
Pozdrawiam i dziękuje za sugestie Przemek B.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kwota jaką chciałem przeznaczyc to około 2000zł. Moga to być integry bądź np same końcówki które dałyby radę zagrać bez preampa przez jakiś czas.
Pozdrawiam i dziękuje za sugestie Przemek B.



Wybor jest naprawde duzy.
Nie doradze Ci zadnego sprzetu, ale sprawdz ceny na anglelskim ebay:
http://electronics.shop.ebay.co.uk/items/A...286Q2ec0Q2em282
Duzy wybor sprzetu nowego i uzywanego w bardzo dobrych cenach. Przy zakupie trzeba jednak zwrocic uwage na to czy sprzedawca sklonny jest wysylac za granice (post to ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

chciałem usłyszec jakieś sugestie:)



Moje osobiste sugestie wedle życzenia:
- NAD C326BEE lub starszy NAD C325BEE lub NAD C355BEE
- Marantz PM6002 lub PM7001
- Cambridge Audio Azur 540A V2 lub 640A V2 lub 840A V1
- Pioneer A-A-6

Wszystkie te wzmacniacze mają dobrą reputacje i na te właśnie zwracałem uwagę poszukując sprzętu dla siebie.
Dla mnie jeszcze dodatkowym ważnym czynnikiem przy doborze sprzętu była dostępnośc systemowego tunera (bardzo lubie posłuchac radia)
A polowanie na okazję aby kupic taniej - co za zabawa!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby za duzo nie komplikować ... podzielam zdanie przedmowcow, np co do marantz-a(PM6002 i PM7001 to chyba jedne z popularniejszych modeli - z uwagi na bardzo dobry stosunek ceny do jakości - mialem okazje posluchać i twoj opis brzmienie jak najbardziej pasuje) i cambridge audio (to w szczegolności, gdyż sam posiadam i sprawuje sie rewelacyjnie), oraz rotel ... wzmacniacz rotela kupil bym w ciemno ... kazda ich konstrukcja jest solidna , a dzwięk bardzo mily dla ucha, mogl bys tez rozejrzeć sie za harmanem kadonem, kolejna solidna firma, aczkolwiek design do d... , podsumowujac - ja bym poszukal marantza , albo azur-a 640A powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja najbardziej myślałem o CA 640 jednak obawiam się że muzyka nie będzie miała takiej masy, poweru. Rotel?? a czy one przypadkiem nie są zbyt ostre?? Osobiście mogę sie wypowiedzieć o luxmanie gdyż miałem model l-120A i bardzo podobał mi się jego charakter jednak uszkodził się dość mocno. Leciwy sprzęt i cięzko z serwisem. W sumie naprawa nieopłacalna. Jednak chyba w 20 letnie modele sprzętu nie chiałbym się już pchać. Miłym urozmaiceneim byłby pilot.

BTW Dołłłek ten monacor to chyba do domu się nie nadaje:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...