Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Didek

Odtwarzanie w DVD

Recommended Posts

Witam, chciałbym sobie nagrac muzyke na płyte w formacie AC3 (z teledysku wyciągnięte orginalne ścieżki) lub mp-trójki, żeby ją odtworzyć w odwarzaczu DVD i mam dylemat pomiędzy PCM a LPCM, mianowicie mogę nagrać CD-Audio jako CDA (PCM 44100Hz stereo 1411Kbps) lub jako DVD-Video i moge/musze sobie stworzyć menu ktore bedzie plikiem VOB i w tym VOB'ie bedzie kodek audio: LPCM ( 0x0000 96000Hz stereo 1536Kbps) i najbardziej mi zależy żeby sie dowiedziec co sie bardziej opłaca, z góry dziękuję...

Nie ma co szaleć z tą jakością, podejrzewam, że podkłada z teledysku nie jest nawet tak dobry jak na CD (skąd masz ten teledysk?), więc robienie z tego DVD wogóle mija się z celem, sygnał LPCM to już jest w tej chwili najwyższa z możliwych jakości (96kHz, 24 bity).

No bo chodzi o to, że mam ulubioną muzke w formatach VOB i w samym VOB'ie DVD mi nie odczytuje dźwięku, więc wyciągnąłem scieżke AC3 z VOB'a i musze ją czymś nagrać na płyte, żeby słuchać sobie na DVD w dośc dobrej jakości i wyczytałem, że LPCM jest lepsze od CDA (pcm), nawet ma większy przesył (1,5 Mb/s).
I co sie bardziej opłaca ?

Wypaliłem sobie takową płytę z VOB'ów (dźwięk AC3) na płytę dvd z dźwiękiem LPCM programem Music DVD Creator. Na odtwarzaczu DVD pięknie chodzi i zauważyłem bardzo zaskakującą zmianę w jednej z piosenek. Odsłuchałem ją na słuchawkach i usłyszałem (nie wiem dlaczego) taki bardzo fajny efekt przestrzenny, którego w orginalnym AC3 2 ch. nie było (też na słuchawkach). Gościu tam śpiewa i jego głos sie tak fajnie ''rozszedł'' jakby się oddalał, nie wiem jak to dokladnie opisać, ale byłem pod wrażeniem. Moim zdaniem lepszy od pierwotnego. Polecam naprawde ten program i dziękuję za pomoc icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować