Skocz do zawartości

Odtwarzanie w DVD


Didek

Recommended Posts

Witam, chciałbym sobie nagrac muzyke na płyte w formacie AC3 (z teledysku wyciągnięte orginalne ścieżki) lub mp-trójki, żeby ją odtworzyć w odwarzaczu DVD i mam dylemat pomiędzy PCM a LPCM, mianowicie mogę nagrać CD-Audio jako CDA (PCM 44100Hz stereo 1411Kbps) lub jako DVD-Video i moge/musze sobie stworzyć menu ktore bedzie plikiem VOB i w tym VOB'ie bedzie kodek audio: LPCM ( 0x0000 96000Hz stereo 1536Kbps) i najbardziej mi zależy żeby sie dowiedziec co sie bardziej opłaca, z góry dziękuję...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo chodzi o to, że mam ulubioną muzke w formatach VOB i w samym VOB'ie DVD mi nie odczytuje dźwięku, więc wyciągnąłem scieżke AC3 z VOB'a i musze ją czymś nagrać na płyte, żeby słuchać sobie na DVD w dośc dobrej jakości i wyczytałem, że LPCM jest lepsze od CDA (pcm), nawet ma większy przesył (1,5 Mb/s).
I co sie bardziej opłaca ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypaliłem sobie takową płytę z VOB'ów (dźwięk AC3) na płytę dvd z dźwiękiem LPCM programem Music DVD Creator. Na odtwarzaczu DVD pięknie chodzi i zauważyłem bardzo zaskakującą zmianę w jednej z piosenek. Odsłuchałem ją na słuchawkach i usłyszałem (nie wiem dlaczego) taki bardzo fajny efekt przestrzenny, którego w orginalnym AC3 2 ch. nie było (też na słuchawkach). Gościu tam śpiewa i jego głos sie tak fajnie ''rozszedł'' jakby się oddalał, nie wiem jak to dokladnie opisać, ale byłem pod wrażeniem. Moim zdaniem lepszy od pierwotnego. Polecam naprawde ten program i dziękuję za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...