Skocz do zawartości

Recommended Posts

Komplet 5.1 przy takiej kwocie od razu sobie odpuść - będzie naprawdę słabo (chociaż wielokanałowo).
Zazwyczaj propozycje biegną ku głośnikom 2.0 , a w ostateczności 2.1

Ten temat był mocno wałkowany na Forum - proszę skorzystaj z wyszukiwarki w bieżącym dziale ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam JBL Duet (można znaleźć ok. 150zł) naprawdę dobre głośniki jak na komputerówki, ale zestaw 2.0, a jak oczekujesz "potężnego" basu to mogą nie starczyć. W takim wypadku Creative Inspire T3200 (ok. 170zł).
http://www.jbl.pl/jbl3/index.jsp?place=Lea...2&page=text
http://pl.europe.creative.com/products/pro...v=0&listby=
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item586809586_genius_sp_...wsze_2000x.html
Warto dolozyc do :
http://allegro.pl/item594500445_microlab_solo1_60w_rms.html
żadne plastikowe zestawy creativa, i logitecha!
Owszem ten microlab czy genius to nie hi-fi... ale cena/jakość jest na pewno 1000x lepsza niz u creativa/logitecha

Żadne zestawy 2.1....w tej cenie otrzymasz dudniący "woofer" i satelitki, z ogromna dziura w średnich tonach, przy zlym ustawieniu bedzie tylko dudnienie...
http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Najlepsze...pa-t270541.html
Mozna poczytac.
Podsumowując, propozycje poprzedników to plastikowe komputerowe pierdziawki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podsumowując, propozycje poprzedników to plastikowe komputerowe pierdziawki...


Nie zgodzę się te JBL grają naprawdę dobrze tak jak Creative-y T40 czy z malutkich HD50. Za pewne tego typu głośniki jak te Geniusy czy Microlaby zagrają lepiej średnicą, ale nie mają szans na choć trochę basu dobrego basu (malutkie przetworniki o dużo większej efektywności niż JBL). Podsumowując dla kolegi lepszy będzie ten zestaw Creativa, który podałem, JBLa możesz sobie chyba odpuścić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis slucham tego
http://img23.imageshack.us/gal.php?g=s6301466.jpg
Owszem budzet 4 krotnie przekroczony, ale Creative moga sie schowac
Reszty twojego posta nie skomentuje bo rece opadaja....wpadnij do Zabrza do mnie posluchasz, t40 mam w pokoju córki...plastikowe dziadostwo ktore genius za 150zl zjada na sniadanie i tyle... Edytowano przez muzyczny_gość
proszę używać poprawnych nazw firm - poprawiam pierwszy i jedyny raz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja jestem zainteresowany tymi głośnikami co podałem które z nich wybrać , inne nie wchodzą w role jedynie 2.1 i te co podałem mi najbardziej pasują które z nich wziąść icon_smile.gif te
http://www.allegro.pl/item598583262_mt3315..._dual_bass.html czy te
http://www.allegro.pl/item591496739_logite...skiej_ceni.html
pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOLE LOGITECHY....ładniejszy design, i ciekawsze rozwiazania w satelitkach tam masz 2 glosniki srednio i wysokotonowy, a w produktach marki Creative za wysokotonowca robi jakis piezoelektryczny "bzyczek"
Mialem kiedys x-530 Edytowano przez muzyczny_gość
proszę używać poprawnych nazw firm - poprawiam pierwszy i jedyny raz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Heathen
Jeżeli chcesz już tak bardzo obstawać przy swoim, napisz posta ładnie i składnie - lub przejrzyście.
Operując nazwami firm oraz przykładami, pisz konkretnie nazwe firmy i oraz model.
Skoro uważasz firmę Creative, za tak nie solidną to nie rozumie obecności w Twoim domu ich produktu.
Dałeś również przykład w odpowiedzi monitorów (pokazałeś zdjęcie) - świetnie ale co dalej ??? proszę opisz swoje spostrzeżenia - pomoże to zapewne wszystkim w zrozumieniu. Jeżeli uważasz, że ktoś źle złożył post/y - napisz gdzie robi błąd a nie komentujesz ..w podobny sposób.
Co do zastosowanych przetworników - poprzyj dokłądnie przykładem.

Zauważ jak pacio94 odpisuje - wszystko wiadomo.

Mam nadzieję, że się zrozumieliśmy i nikt nie zobaczy już dziwnych nie jasnych określeń typu : "creashit" lub "pierdziawki"

Ułatwi to każdemu zrozumienie przekazu w poście.

Pozdrawiam - muzyczny_gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za naleciałości z innego forum, ale sądziłem że gdy użyję metafory "pierdziawki, czy też popularne creashit" która jest negatywna aż do bólu, bardziej dotrze to do grona userów.
Nie będę się już rozpisywał, bo jest masa komputerowych for, na których ludzie mieli ten problem co autor...poza tym, on sam wspomina że ma tylko 150zł i podał 2 zestawy , których się trzyma z uporem maniaka. A ameryki na nowo nie mam zamiaru odkrywać.
Wystarczy pomyśleć, a jeśli nie to jechać do pierwszego lepszego MM i tam posprawdzać wszystkie komputerowe plastikowe wynalazki.
Jak każdy zaczynałem od komputera i zestawu przy nim, jednak ciągłe dążenie do doskonałości (w danym zakresie $$$) spowodowało że dziś z pogardą patrzę na produkty firmy Creative, czy Logitech. Kolejne odsłony ich wypasionych zestawów 5.1 czy też 2.1 nie wnoszą nic poza kiepskim designem, oraz dziurą w średnicy, dudniącym zalewającym całe pasmo subem. Ktoś może spytać. Dobrze ale za 150zł czegóż oczekiwać więcej?
Podałem 2 produkty, które koło hi-fi nie leżą, ale które w muzyce (mimo iż są to zestawy 2.0) sprawdzą się setki razy lepiej. Wiem, bo T40 używa córka, a jak coś włącza na nich to mnie zalewa krew...dlatego zakupiłem zestaw Mistralaudio, aktywne monitorki (2x28W oddzielne wzmacniacze) A creative &*#@^$&*#icon_smile.gif A czemu kupiłem? Słyszał chyba każdy o Creative, Logitech...a o Mistralaudio, Microlab, Swan chyba nieliczni...a właśnie ich produkty wkraczają nieśmiało na nasz rynek...gdyby wkroczyły szybciej, na pewno nie zmarnowałbym $ na T40
Zresztą Genius to nie jest firma krzak, na tym portalu widze newsa z ich zestawem 5.1, który jest tanszy od zestawów creative g51 itd, a wypada dużo lepiej...

Pozdrawiam i obiecuję od tej pory rzeczową dyskusję icon_smile.gif

ps. piszesz ze jak pacio94 odpisuje wszystko wiadomo tak? Dla mnie nic nie wiadomo, ma 14 lat na karku trolluje 10postów dziennie, i wypisuje co mu ślina na język przyniesie. A za polecanie JBL Duet za 150zł powinien być ban z miejsca, i on ma range AUDIOFIL... a chyba słoń na ucho mu nadepnął.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komplementy icon_sad.gif
Bynajmniej nie piszę co mi ślina na język przyniesie, tylko dzielę się tym z czym mam doświadczenia. Czy twoim zdaniem ilość postów dziennie ma jakieś znaczenie. Jeśli są pytania to na nie odpisuję, chyba, że nie jestem wogóle zorientowany w temacie. Czy widziałeś chociaż jeden mój wpis w temacie "sprzęty trochę mniej znane", mowa w nim o vintage i classic audio i nie wypowiadam się, bo to nie moja era.
Skąd możesz wiedzieć, że nie mam słuchu, to tylko inne preferencje, kolega chciał zestaw z dudniącym basem, a nie z przyjemną średnicą, chyba, że źle coś przeczytałem.
PS: Czekam na odpowiedź, któregoś z moderatorów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heathen - na pewno nie kazdy zaczynal od PC i zestawu przy nim icon_wink.gif

"szukam dobrych głośników komputerowych do 150zł planuje by było to 2.1 lub 5.1 szukam mocnego basu i by dość głośno grały:)
czekam na wasze propozycje"

Mistralaudio??? Ok, mozesz przy okazji podac cene i jekis link, gdzie to mozna kupic? Moze napisz jakies konkretne odpowiedzi na temat, zamiast dygresji typu "za 150pln kupi sie pierdziawki". Kolega ma budzet jaki ma - tego nalezy sie trzymac. Pisanie w stylu "chowa sie przy Swans, ale budzet 4 krotnie przekroczony" nie ma najmniejszego sensu. icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz do Pacio94
No i widzisz, ja jak czegos nie slyszalem to sie nie wypowiadam, Ty z kolei twierdzisz z uporem maniaka ze zestawy przezemnie przytoczone maja przyjemna srednice i nie maja dudonicego basu, moj drogi w takich GENIUS SP-HF 3000A ustawisz sobie pokretlo od basu na maksymalna pozycje, i bedziesz mial wiecej basu niz w niejednym komputerowym zestawie 2.1 (tanim), masz dwa niskotonowe 5,25" przetworniki, a 2.1 niejednokrotnie ma podobnej wielkosci przetwornik w wooferku... prawda jest taka ze w momencie w ktorym poleciles JBL duet stwierdzilem ze nie wiesz o czym mowisz i tyle.
Zestawy które WYGLĄDAJĄ a które nie grają to:
Razer MAKO 2.1
JBL Soundsticks II
A ty polecasz najtanszego JBL duet który nadaje się jedynie do reprodukcji dzwięków z windowsa....a basu ma tyle co uderzający palcem niemowlak w kartonik...

polecasz to co jest polecane na codzien...creative...logitech...na szczescie w swiecie komputerowych zestawow audio, coraz czesciej mozna dostac PORZĄDNE (jak za te pieniadze) zestawy 2.0.
Tu mozesz wypisywac herezje, przyznam że forum jest bardzo dobre i ciekawe, ale strasznie "martwe"
Zapraszam na najwieksze komputerowe forum
http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Komputero...51-t106738.html
Tam w temacie o zestawach komputerowych 5.1 i 2.1 wypowiedz sie tak jak tutaj, odrazu zostniesz sprowadzony na właściwą drogę. Pewnie nie kwapiles sie nawet, znalezc recenzji, poczytac o tych zestawach ktore polecilem, i piszesz bo gdzies ktos cos przeczytal....no chyba ze faktycznie dla Ciebie JBL duet jest wyznacznikiem jakosc i niczego innego nieslyszales, wtedy maja prawo ci się podobac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Heathen - na pewno nie kazdy zaczynal od PC i zestawu przy nim icon_wink.gif

"szukam dobrych głośników komputerowych do 150zł planuje by było to 2.1 lub 5.1 szukam mocnego basu i by dość głośno grały:)
czekam na wasze propozycje"

Mistralaudio??? Ok, mozesz przy okazji podac cene i jekis link, gdzie to mozna kupic? Moze napisz jakies konkretne odpowiedzi na temat, zamiast dygresji typu "za 150pln kupi sie pierdziawki". Kolega ma budzet jaki ma - tego nalezy sie trzymac. Pisanie w stylu "chowa sie przy Swans, ale budzet 4 krotnie przekroczony" nie ma najmniejszego sensu. icon_idea.gif


http://allegro.pl/item601433721_glosniki_g..._wood_fvat.html
Prosze 160zł.
Zestaw popularny, jak i bardzo dobry, zreszta wystarczy do media markt jechac czlowiek moze odrazu przesluchac i zobaczyc co oferuja creative, a co taki 2.0.

Ja ostatni raz krok po kroku opisze jak to wyglada:

pawelzbrd prosi o rade w sprawie zakupu

RoRo doradza mu tak jak doradzi mu kazdy kto sie zna:

Komplet 5.1 przy takiej kwocie od razu sobie odpuść - będzie naprawdę słabo (chociaż wielokanałowo).
Zazwyczaj propozycje biegną ku głośnikom 2.0 , a w ostateczności 2.1


pacio94

Poleca mu JBL duet......

Co podsumowalem jako komputerowe plastikowe pierdziawki, bo wiem ze w tej cenie mozna znalez cos DUZO lepszego
http://allegro.pl/item601433721_glosniki_g..._wood_fvat.html

Co oczywiscie

pacio94

podsumowa tymi slowami:

Nie zgodzę się te JBL grają naprawdę dobrze tak jak Creative-y T40


To dalo mi do zrozumienia jednoznacznie, ze kolega nic innego chyba nie slyszal i doradza... bo nawet wystarczy przenalizowac budowe przetwornikow, jak i parametry (nie mowie o tym zeby poczytac opinie o danym zestawie!) aby moc pewne rzeczy wywnioskowac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odpowiedz do Pacio94
No i widzisz, ja jak czegos nie slyszalem to sie nie wypowiadam, Ty z kolei twierdzisz z uporem maniaka ze zestawy przezemnie przytoczone maja przyjemna srednice i nie maja dudonicego basu, moj drogi w takich GENIUS SP-HF 3000A ustawisz sobie pokretlo od basu na maksymalna pozycje, i bedziesz mial wiecej basu niz w niejednym komputerowym zestawie 2.1 (tanim), masz dwa niskotonowe 5,25" przetworniki, a 2.1 niejednokrotnie ma podobnej wielkosci przetwornik w wooferku...


Problem jest taki, że efekt dla przeciętnego nastolatka będzie lepszy z woofera. Chodzi o to, że te suby w zestawach są zrobione tak, że robią dużo hałasu i to pomaga im zwiększyć wrażenie głośności niskich częstotliwości, a skrzynki podane przez ciebie były tworzone w celu zachowania w miarę dobrej neutrealności przy niskich kosztach.
Napisałem, że zestawy podane przez ciebie mają przyjemną średnicę, a nie mocny bas mając na myśli to co wyjaśniłem powyżej.
Może zakończmy już dyskusję póki jeszcze moderatorzy nie rozdzielają nas siłą. Swoją drogą nie interesowałem się nigdy takimi swego rodzaju monitorami studyjnymi z najtańszej klasy, a teraz rozważęzakup czegoś takiego, bo może mi się przydać np. na "zielone szkoły", a za 150zł to jest fajna oferta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...