Skocz do zawartości

2.0 czy 5.1/7.1 do 2500zl


exodus

Recommended Posts

Witam

Stoję przed nie lada problemem zakupu nowego amplitunera. Polega on na tym, że nie wiem, czy jest sens inwestowania w sprzęt pod kino domowe 5.1/7.1 czy zostać przy starym dobrym stereo.

Generalnie najwięcej słucham muzyki. Jeśli chodzi o rodzaj to oscyluje to między indie rock, jazz, reggea, etno i różnorakie elekto. Jeśli chodzi o źródło muzyki to CD PHILIPSA CD930, IPOD, komputer. Posiadam też sporą kolekcję dvd z koncerami. Jeśli chodzi o kino to albo avi, mp3, mp4, albo platforma cyfra plus.

Ze starego zestawu zostają mi kolumny podstawkowe B&W 602, których to brzmienie jest dla mnie satysfakcjonujące. Pomieszczenie odsłuchu to duży salon połączony z kuchnią (powierznia 35m2, ale sama część salonowa to 15m2 - szkic pomieszczenia).

Na zakupy mogę przeznaczyć 2500zł. Preferuję raczej zakup nowego sprzętu.

Pytania do Was:
- jak dużo na jakości dźwięku we wzmacniaczu a/v
- czy powinienem rozważyć kupno cd spasowanego z amplitunerem
- czy wzmacniacz stereo daje mi możliwości wpięcia dekodera cyfry
- co proponujecie do posiadanych przeze mnie B&W 602
- czy jest sens rozważania zakupu zestawu Denon D-M37 (można dokupić stację dokującą do ipoda) ???

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstępie musze pochwalić za precyzyjne pytanie .... az miło coś doradzić icon_wink.gif moim zdaniem powinienes zrezygnowac z kina domowego - jak sam piszesz nie oglądasz raczej filmow na dvd, a inne wyżej wymienione nośniki nie maja dzwieku w fomacie 5.1 czy 7.1(cyfra niby ma 5.1 ... ale to inna bajka) .. wiec raczej zrezygnowal bym z tego rozwiazania - zresztą powiedzmy sobie szczerze - 5.1 + wzmacniacz za 2500zl ... nie bedzie to audiofilski dzwięk.

jeśli moge cos zasugerować, to proponuje ci dokupić do tych B&W jakiś wzmacniacz na ich poziomie - np marantz-a pm6002 (lub jakiś porownywalny amplituner)- zeby uzyskać konkretny dzwięk stereo , a jeśli chodzi o oglądanie filmow - to nie ma to jak poczuć tupot biegnących koni , czy trzęsąca sie kanapa podczas jakiegoś wybuchu - zainwestuj w subwoofer np wharfedale sw150 , kazdy wzmacniacz mozesz podlączyć do dekodera - moze nie bezpośrednio , ale jeśli chodzi o dzwięk - to mozesz go uzyskać przez podpięcie sie pod kazde wyjście AUDIO OUT w telewizorze

uwazam ze taki zestaw bedzie najbardziej wszechsronny i wpasuje sie w twoje oczekiwania, pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby kupić po prostu wzmak stereo, jeśli jednak chcesz podłączyć suba to kup ampli stereo. Za 2500zł można wybrać już coś o niezłym dźwięku. Pomyśl jeszcze o używkach, bo za tą, albo nawet mniejszą kasę możesz kupić sprzęt HI-END, kilkuletni.
CYFRĘ + jak najbardziej możesz podpiąć do wzmaka/ampa, tylko, że bez dźwięku 5.1 oczywiście (gniazdo AUX, albo każde inne oprócz PHONO)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...