Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha RX-V463


zwitek

Recommended Posts

Witam,

Posiadam amplituner Yamaha RX-V463 + DVD 663. Sprzęt zakupiłem z myślą o oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki. W kontekście audio o wyborze tego zestawu przesądził również support dla ipoda (niestety nie mogłem znaleźć dobrego i w odpowiednio niskiej cenie wzmacniacza stereo z taka funkcją). Zdaję sobie sprawę, że zakup zestawu 5.1 jest tutaj mocno na wyrost. Mimo to potrzebuję pomocy w doborze dwóch kolumn podłogowych. Słucham bardzo różnej muzyki. Od naprawdę ciężkiego metalu, przez rock/blues do ambient. Trudno mi jednoznacznie wskazać na któryś z gatunków. Ponadto nie jestem wymagającym audiofilem. Chciałbym na chwile obecną dokonać najlepszego wyboru w stosunku do budżetu. Jeśli chodzi o pokój, to ma około 25 m2 (w planach przeprowadzka do większego mieszkania). Budżet na zakup kolumn to około 2500 PLN.

Oto kolumny nad którymi osobiście się zastanawiam:
-------------------

JBL E-80 Northbridge
Magnat Quantum 507
Yamaha NS-8900
Yamaha NS-555
KEF c7
Celestion F28
Celestion F38
DALI Concept 6
Infinity BETA 50
Monitor Audio Bronze BR5
PARADIGM MONITOR 7 v.5

Z góry dziękuję za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posiadam amplituner Yamaha RX-V463 + DVD 663. Sprzęt zakupiłem z myślą o oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki.
Budżet na zakup kolumn to około 2500 PLN.



Planujesz kupic do amplitunera kina domowego + DVD kolumny - to rozumiem. Ale... upatrujesz sobie co poniektóre kolumny z całkiem wyższej półki w stosunku do sprzętu. Ale dobrze wydane pieniądze zawsze cieszą.
Uwaga: z tego DVD i amplitunera AV nie uzyskasz tak naprawdę zadawalającej jakości muzyki stereo, ale zawsze to jakiś początek

Sprawdz oferte specjalna tutaj:
http://www.htfr.com/more-info/MR291443
oraz tutaj:
http://www.htfr.com/more-info/MR238785

Możliwa wysyłka za granicę (We also ship Worldwide)
Jeżeli Cię to zainteresuje, to mogę zgłębic ten temat i dowiedziec sie jak zorganizowac zakup z wysylka za granice.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Planujesz kupic do amplitunera kina domowego + DVD kolumny - to rozumiem. Ale... upatrujesz sobie co poniektóre kolumny z całkiem wyższej półki w stosunku do sprzętu. Ale dobrze wydane pieniądze zawsze cieszą.



Rozumiem Cię. Wiem, że aby uzyskać zadowalający dźwięk stereo z amplitunera kina domowego trzeba by pewnie wydać 2-3 razy więcej kasy. Mam jednak przeczucie, że mogą tutaj pomóc po prostu 'dobre' kolumny. To trochę tak jak lepszy obiektyw do kiepskiego aparatu... Z drugiej jednak strony i w moim przekonaniu kolumny z wyższej póki to takie, które owszem kosztują 2500 ale za sztukę a górnej granicy przecież jak wiadomo nie ma:)

Co zaś tyczy się zakupu za granicą to jednak chciałbym skoncentrować się na Polsce. Swojego czasu planowałem tak zakup gitary i w rezultacie zdecydowałem się kupić nieco drożej ale w kraju.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...