Skocz do zawartości

DVD + creative 5.1 - pomocy


mateuszs

Recommended Posts

Witam,
Szukałem na forum tego co mnie interesuje ale nie było konkretnych odpowiedzi, a mianowicie:

Mam głośniki komputerowe Creative 5.1 - takie bardzo popularne i tanie - wyjścia to 3xjack (front, rear, sub+central)

Telewizor LCD LG 32L6000 - dużo wejść ale z napisem OUT jest tylko optical

DVD Samsung P171 (tanie z jakiejś promocji) z wyjściami:
1 rząd: coaxial (czarne), Pr(czerwone), Pb(niebieskie), Y(zielone)
2 rząd: Raudio(czerwone), Laudio(białe), Video(żółte)

Chciałbym podłączyć te głośniki aby mieć z DVD dźwięk 5.1 a z TV chociaż stereo ale na głośnikach nie z pudła TV.
Nie chcę kupować żadnego amplitunera i innych bajerów bo nawet nie mam miejsca żeby to ulokować a i pokoik mały
Czy ktoś powie mi jakie przejściówki i co do czego podpiąć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiszka trochę.
Gdybym jeszcze się dowiedział co to SPDI/F?

A czy za pomocą optical - jack - podłączę chociaż stereo z tego zestawu bo nawet nie mam w TV wyjścia na słuchawki lub takie tam

Może jakieś inne gniazda w TV dadzą radę podać jakiś dźwięk.

Ten Component Out to tylko obraz video?

Czy wyjście z DVD coaxial to takie co przesyła cały dźwięk przestrzenny? bo zastanawia mnie z czego się on bierze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten Component Out to tylko obraz video?
Czy wyjście z DVD coaxial to takie co przesyła cały dźwięk przestrzenny? bo zastanawia mnie z czego się on bierze?

Tak, Component to wyjście 3 składowych obrazu (czyli jest potrzebny kabel 3x cinch, inaczej zwany RCA), dźwięk musi iść kolejnym kablem 2x cinch.
Podobnie tylko obraz jest przesyłany złączem SVHS (dlatego również przy nim znajduje się zazwyczaj para gniazd audio: lewy i prawy kanał, jak w Component).

W niektórych odtwarzaczach DVD masz już wbudowany dekoder i 6 wyjść analogowych dla każdego kanału (czyli 6xcinch). Więc wtedy jest wybór między dekoderem w amplitunerze (sygnał z DVD wychodzi cyfrowym złączem optycznym lub koaksjalnym) a dekoderem w DVD (i sygnał leci z DVD do amplitunera 6 kablami cinch).

Natomiast jeśli w TV masz dwukierunkowe gniazdo SCART (inaczej euro), to możesz zastosować przejściówkę euro-6xRCA, a dzięki temu dostaniesz dźwięk dwukanałowy. No i potrzebny będzie jeszcze przejściówka 2xgniazdo cinch na 1 gniazdo minijach (w które dopiero możesz włożyć wtyk minijack z pary głośników)
Tylko że mnożysz wtedy kable i przejściówki, co też ma swój negatywny wpływ na jakość dźwięku.
Są też przejściówki euro - 3x cinch.
No ale to tylko wtedy, gdy masz w TV takie gniazdo (poszukaj informacji w instrukcji do telewizora). Czy gra warta jest zachodu - sam musisz sobie odpowiedzieć...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...