Skocz do zawartości

Coś z Historii Unitra Fonica PW9013


DaruS

Recommended Posts

Jak w temacie posiadam Unitre Fonice PW9013
Sprzęt ten zadowala mnie w pełni bo lubię stare brzmienie;)

Dane techniczne

Chciałbym dopasować głośniczki.
Myślałem kiedyś o szerokopasmowych icon_rolleyes.gif co o tym sądzicie ??
mam skrzynki od tonsilów szerokopasmowych 45W miały ale nie wiem ile R i tak jakoś trzeszczały... a jak dałe więcej basu to się posypały i teraz nie mam nic icon_razz.gif

W danych technicznych jest
2x35W 8R wydaje mi się to co najmniej bardzo marnie :/
głośniczki jakiej mocy mogę podłączyć.

Podkreślam że spalenie wzmacniacza wykluczam bo łączy mnie z nim więź emocjonalna icon_lol.gif

Na innym forum przeczytałem że ma dość spory zapas mocy ...

Doradźcie mi coś bo już się gubie w tym wszystkim

Dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Posiadam ten wzmacniacz jakieś 15 lat. Ta moc napisana 35 watt to jest realna moc tego wzmacniacza. Czyli do dzisiejszych opisów sprzętu ma się nijak. Dzisiaj napisali by na nim spokojnie 100watt.

Popatrz na pobór mocy 190 watt. czyli dzieląc na dwa kanały prawie po 100.

Ja miałem podłączone do niego kolumny 80 w i spokojnie je ciągnął, ale jest warunek muszą być 8 ohm 4 ohmowych nie pociągnie znam z doświadczenia.

A tak ogólnie ten wzmacniacz gra skrajami pasma czyli bas i sporany nie ma za bardzo średnich tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pokoik ma ok 24(m2)
kaska to nie wiem ... żeby dobrze grało ... ale możliwie jak najtaniej;

mam takie skrzynie tonsilowskie i chciałem je przerobić, tzn wymienić przedni panel bo "dziura" jest jedna, dodać jakiegoś bas reflex'a i by grało,

w jednej kolumnie 40W niskotonowy 40W wysokotonowy ... a średniotonowy ??? może jakaś inna konfiguracja ??
Opłaca się przerabiać te kolumny ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ta moc napisana 35 watt to jest realna moc tego wzmacniacza. Czyli do dzisiejszych opisów sprzętu ma się nijak. Dzisiaj napisali by na nim spokojnie 100watt.

Popatrz na pobór mocy 190 watt. czyli dzieląc na dwa kanały prawie po 100.



A to ciekawa koncepcja, dziś inne waty mamy niż kiedyś? icon_smile.gif

PS. Pociągnie i 300W kolumny, bo te 300W oznacza ich maksymalną moc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiesz powiem tak... u mnie garaja Tonsile przody + centralny + tył, zmienilem tylko na zamownie zwrotnice + kable + soprany i graja dobrze:)
wiec nie wiem jakie Ty masz Tonsile????


A sluchales innych zestawow??? Bo widze ze chyba nie. Jak Tonsil dla ciebie jest taki dobry. Ja mam stereo a nie 5.1. To sa troche leciwe ale zdrowe kolumny. Ogolnie te nowsze Tonsile nie sa jeszcze takie zle ale mozna miec cos lepszego za ta kase. A ile autor ma kasy?? Bo jak naprawde niewiele to chyba raczej lepiej by bylo zainwestowac w te tonsile juz, bo to najtansze i najsolidniejsze kastrukcje.
Ja mam cos takiego:
http://img524.imageshack.us/my.php?image=k...nywooferzp0.jpg
Ogolnie te kolumny graja dobrze tylko po podlaczeniu korektora, bo srednica w nich jest strasznie podbita, bas jest wredny i dudniacy. Po podpieciu korektora i ustawieniu go jest juz fajnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A sluchales innych zestawow??? Bo widze ze chyba nie. Jak Tonsil dla ciebie jest taki dobry.


tak posiadam w sypialni onkyo A9511 + podlogowce Paradigm monitorR 9 v.5
(+kable Klotz + wtyki WBT)

wiec chyba jednak slucham i sluchałem, to pierwsza sprawa druga natomiast jest taka,ze sa dobre mam zmienione w nich zwrtonice + sopranyi okablowanie wew i nazewnatrz.
Graja jak na kino ok
zastrzezenia mozna miec do wilu kolumn ale chyba chodzi o to aby byc wewnetrze zadowolony ze swojego domowego audio a nieprzescigac sie w szukaniu niedociagniec producentow sprzetu czy glosnikow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Wiesz powiem tak... u mnie garaja Tonsile przody + centralny + tył, zmienilem tylko na zamownie zwrotnice + kable + soprany i graja dobrze:)
wiec nie wiem jakie Ty masz Tonsile????


.



pytałeś jakie grają Tonsile?
juz odpowiadam : Tonsil Voyager przody (podlogowce) + Tonsil Voyager Center + stality równiez z tego zestawu,we wszystkim wszystko było zmienione rownoczesnie wiec nie mam powodow do stwierdzenia,ze Tonsile to kicha...wrecz przeciwnie...cudze chwalicie...swego nie znacie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...