Skocz do zawartości

Denon DCD-700AE czy Marantz CD-5003?


ElektroniQ

Recommended Posts

Nie wiem który odtwarzacz CD wybrać. Wysłuchałem w sumie 8 odtwarzaczy CD różnych firm i te dwa modele wydają mi się najlepsze. Narazie kupuje tylko odtwarzacz, ale później mam zamiar kupić do tego wzmacniacz.
Za Marantzem przemawia cena ale Denon ma lepszy wzmacniacz o lepszych charakterystykach.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500zł jest tylko na CD. Później dokupię wzmacniacz. Teraz mam Unitrę PW-9013.

Słuchałem:
- Cambridge Audio Azur540C
- Xindak C-06
- Yamaha CDX-497
- Harman & Kardon HD980
- Onkyo DX-7355
- Rotel RCD-06 ale to tak tylko do porównania, trochę za drogi.

W jednym sklepie wysłuchałem Cambridga, Xindaka i Denona i z nich najbardziej podobał mi się Denon. W drugim sklepie słuchałem Yamahę, Onkyo i Harmana i z nich najbardziej podobał mi się Harman. W kolejnym sklepie słuchałem Rotela i Marantza i Marantz nie był taki zły. Potem wysłuchałem zestawów Denona i Marantza ale miałem trochę mało czasu i chyba jutro pójdę posłuchać na spokojnie.

PS Jaka jest najlepsza muzyka do testów audio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza do testöw jest muzyka, ktörä lubisz i najczesciej sluchasz. icon_cool.gif Najlepiej kilka plyt o röznej jakosci realizacji, ja przynajmniej tak robie.

Co do CDköw - na wstepie padly by zapewne wszystkie propozycje, ktöre podales (jednak pytanie sie przydalo icon_wink.gif ).
Rozumiem, ze w pözniejszym czasie chcesz kupic wzmacniacz z zestawu (tej samej firmy)? Jesli tak, na pewno przyda sie odsluch z dedykowanym wzmacniaczem. Jesli podobal Ci sie Denon i Marantz, jak röwniez HK HD 980 - raczej nie obejdzie sie bez BEZPOSREDNIEGO poröwnania tej tröjki. Najlepiej z uzyciem wlasnych, lub takich samych kolumn, jakie posiadasz.

Jesli "wyeliminowales" juz kilka propozycji, odsluch tych 3 powinien byc latwiejszy przed podjeciem decyzji, najlepiej nie czytaj testöw i recenzji, zdaj sie na wlasne wrazenia odsluchowe. To, ze Ktos Ci napisze, ze np. Onkyo gra dosc cieplo, HK wyraznie zaznacza bas, a Marantz gra "ostro" - na etapie odsluchu tylko namiesza Ci w glowie.
Pozdrawiam.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej weź ze sobą dwie takie same płyty ,a jak nie masz to skopiuj ulubioną płytę dwa razy.Wtedy będziesz mógł porównywać dźwięk tylko przełączając wejście we wzmacniaczu.Tak najłatwiej wychwycić różnice szczególnie gdyby nie były zbyt duże.Czekamy na twoją "recenzję "z odsłuchów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy odsłuchach zwróć uwagę na kable - jeżeli w salonie podłączą sprzęt kablami droższymi od CDka, a gdzie indziej byle czym (choć raczej w salonach zawyżają poziom "kablowy" niż go zaniżają) to nie będzie miarodajnie. Skup się może na IC (kablach RCA) i nie zajmuj się sieciówkami, bo będzie za dużo.
Spytaj się, czy polecają jakiś interkonekt do sprzedawanego (tj. słuchanego) odtwarzacza CD w rozsądnej cenie i zapamiętaj (zanotuj) go, przyda Ci się na przyszłość. icon_cool.gif

Na płycie warto mieć jakiś bardziej basowy kawałek, coś z wysokiego wokalu (nie powinien być zbyt natarczywy) oraz orkiestrę w dużym składzie oraz coś małego.
To jako materiał uzupełniający - bo jak radzili już Koledzy najlepiej jest słuchać tego, co najczęściej ląduje u Ciebie w odtwarzaczu.

Pozdrawiam
PS. Zauważ, że czasami pojawiają się używane odtwarzacze i wzmacniacze, ale będące jeszcze na gwarancji. W ten sposób nie ryzykujesz, a możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy (i potem wydać je np. na kable icon_cool.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audionet - nie wiem, czy w tym przypadku taki sposöb odsluchu jest dobry. Kolega nie odpowiedzial jeszcze, czy zamierza w najblizszym czasie kupic dedykowany wzmacniacz, takä opcje jednak zalozylem. Jesli tak jest, podläczenie 2 zrödel do jednego wzmacniacza moze jeszcze bardziej utrudnic wybör. Inaczej brzmi Maranz z Denonem i odwrotnie, pomijajäc juz podläczenie do innego wzmacniacza. Taki odsluch (z przeläcznikiem wejsc) jest moim zdaniem, bardziej odpowiedni, gdy szuka sie CDka do posiadanego juz wzmacniacza. Takie jest moje zdanie, mozliwe, ze sie myle. icon_wink.gif
Pozdrawiam.

ElektroniQ - jak napisal kolega RoRo - zakup uzywanego sprzetu moze okazac sie czasami o wiele lepszym wyborem, niz nowego w tej samej cenie. Jesli przejrzysz to forum, zauwazysz pewnä tendencje - pytanie, czy sprzet koniecznie musi byc nowy? Jesli zdecydowal bys sie na zakup sprzetu uzywanego, prawdopodobnie w cenie 1500 - 2000 möglbys kupic CD w komplecie ze wzmacniaczem i to BARDZO dobrej jakosci. Wystarczy, ze zwröcisz sie z pytaniem do uzytkowniköw forum - posypiä sie propozycje, potwierdzane odsluchami i "byciem w temacie". Poza tym, w tej cenie kupisz elektronike, ktöra kilka lat temu kosztowala 2-3 razy tyle i bardzo mozliwe, ze bez gwarancji, bedzie dzialala dluzej, niz nowy sprzet w tej cenie (brzmienie na pewno bedzie lepsze).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji masz ale w tym wypadku wybieramy tylko który CD nam się bardziej podoba.Ja tak robiłem testy, gdy to tylko było możliwe ,specjalnie mam do tego kupione podwójne płyty.Potem już ze "swoim" odtwarzaczem będzie mógł kolega szukać "swojego" wzmacniacza .I niestety przy odsłuchach może się okazać że nie będzie on tej samej firmy. icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...