Skocz do zawartości

ONKYO TX-SR606


JARO 7009

Recommended Posts

Witam wszystkich
I jak większość chyba na wstępie....proszę o pomoc:). Planuję na dniach zakupić ampli ONKYO TX SR 606. Co do wyboru tego amplitunera jestem zdecydowany, do tego obok będzie stał DVD również tergo samego producenta DV SP406. I tu powstaje problem na tym etapie zasadniczy. Jaki zestaw głośników kina domowego najlepiej współgrać będzie z tym amplitunerem?. Czytałem masę postów jednak po ww zakupach mam do wydania niestety jedynie ok.1200 złicon_smile.gif Pokój w którym to wszystko będzie stało to klasyczny "duży pokój w bloku" 18 m2. W zasadzie 70% odsłuchu będzie stanowić muzyka.
Będę wdzięczny za każdą podpowiedźicon_smile.gif. Z góry dziękuję i pozdrawiam. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niezbyt wielkiej kasie najlepszy dżwięk za niedużą kasę otrzymasz z głośników Kody.Nie płacisz tu za znany znak towarowy tylko za materiał i pracę przy zrobieniu kolumn.Unikaj jednak typowych kolumn no name.Tam większość budżetu zainwestowano w wygląd.Na to co nie widać już najczęściej nie starcza kasy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - o Kodzie i Jamo była mowa, tylko bez szczegółów ...
i bez słuchania. icon_eek.gif

Tu masz w rozsądnej cenie nowy zestaw 5.0 JAMO S606 za 1199zł (małe zarysowanie na jednym boku kolumny frontowej), więc chyba warto. Jest gwarancja i pudła
http://allegro.pl/item600628538_jamo_s_606...owane_w_wa.html
No a subwoofer jak będzie potrzebny - to dokupisz sobie w przyszłości...
Na powierzchni 18m^2 mogą być wystarczające JAMO S506...

A poniżej link do zestawu 5.1 KODA 702 z subem za 1499zł (czyli bez suba zmieścisz się w 1200zł)
http://allegro.pl/item598614168_kolumny_ki...sw_1000_v2.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quintas 500 (albo wersja 700 z dodatkowym niskotonowcem) na początek też może być.
Rewelacji się nie spodziewaj - po prostu firmowy komplet za w miarę rozsądną cenę.
Te modele były często w zestawach z amplitunerem i DVD Onkyo. Napewno jest to lepsze rozwiązanie niż teńsze sety z MAudio icon_wink.gif

Więc przede wszystkim jest to kwestia ceny w porównaniu do KODY i Jamo S606 (bo te kolumny w setach z ONKYO zazwyczaj nie występują).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie dziękuję ale szukam głośników w jasnym kolorze....klon np a te Quintas...własnie takie widziałem. stąt moje pytanie o nie....Niestety jak widać w grę wchodzi najmniej ważny czynnik czyli kolor skrzynek:(....wiekszość to wiśnia, czarny lub tym podobne....ale będę cierpliwie szukał.

Czy ktoś może mi powiedzieć choć kilka słów na temat takiego zestawu głośników:

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE KODA CV-52 v.2 + SW-1000 v.2

Z góry serdecznie dziękuję;
POZDRAWIAM Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też oprócz kolumn polecić kable głośnikowe tej firmy. icon_cool.gif
KODA ma dość szeroką ofertę i zakres cen od takich za 100zł konfekcjonowany komplet po ... (ale droższe trzeba chyba zamawiać u dystrybutora).
Kilka razy były testowane w pismach audiofilskich również amplitunery KD i zazwyczaj miały bardzo stosunek jakości do ceny. icon_razz.gif

A poza tym często można trafić KODY z drugiej ręki albo egzemplarze promocyjne czy powystawowe...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...