Skocz do zawartości

Onkyo HT-S5105


mumia89

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie icon_smile.gif
Mam mala prosbe. Mianowicie zastanawiam sie nad kupnem zestawu audio glownie z mysla o podlaczeniu do konsoli PS3, jednakze nie znam sie zbytnio na sprzecie tego typu wiec chce was prosic o opinie i rade. Zastanawiam sie nad zestawem: Onkyo HT-S5105 ale nie wiem czy to dobry wybor? Prosze o opinie ewentualnie podanie jakiegos alternatywnego
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak zwykle - okreslenie "jakiegos" zestawu bez konkretnych danych....Mozesz sprecyzowac?
Ile chcesz (mozesz) maksymalnie wydac?
Jaka wielkosc pomieszczenia i czy ewentualnie masz mozliwosc rozsädnego rozstawienia naglosnienia 5.1 (w tym podlogöwek i (lub) kolumn podstawkowych?
Czy musi byc to zestaw nowy?
Pozdrawiam. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy takim pomieszczeniu nie warto inwestować w całę 5.1, nawet 2.0 będzie trudne do ustawienia. Ja na twoim miejscu, albo kupiłbym głośniki komputerowe (malutkie, dźwięk przestrzenny, wieszasz na ścianie), albo taką listwę VIrtual Sound pod TV. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, chodzi głównie o ilość kabli.
Możesz też kupić zestaw stereo, ale do PS to przydałby się dźwięk przestrzenny, chyba, że muza też będzie się z tego sączyła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dlatego akurat mnie interesowal ten zestaw gdyz posiada on stosunkowo niewielkie glosniki. Co do glosnikow komputerowych to posiadam juz jedne 2.1 jednak maja one wejscia tylko chincha lub jacka to tez jest problem gdyz konsole podlaczona jest do telewizora przez HDMI wiec aby osobno podlaczyc dzwiek so tylko 2 opcje albo przez HDMI do kina domowego a nastepnie do TV albo poprzez kabel optyczny, a z tego co wiem nie jest latwo znalesc glosniki komputerowe ze wejsciem optycznym :/.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 - proponujesz komputerowe "kolumienki" zamiast zestawu 5.1 z ampli????????? "Wymiana frontöw"???? "Jakos zagra"?????? icon_eek.gif

W poröwnaniu z tym, zestaw, ktöry chce kupic autor tematu to "czyste zloto"!!! icon_lol.gif

mumia89 - bioräc pod uwage umeblowanie i wymiary pokoju, zestaw 2.1 wydaje sie optymalny. JEDNAK, w przypadku gier (takze filmöw), 5.1 jest oczywiscie ciekawszä opcjä. W sumie, instalujäc tylne glosniki z zestawu Onkyo (nie slyszalem, czytalem opinie w necie) i odpowiednio kalibrujäc (rözna odleglosc kolumn surround od punktu odsluchu), efekt powinien byc dla Ciebie zadowalajäcy. W systemach KD naglosnienie co najmniej 5.1 wydaje mi sie nieodzowne, obojetnie jak dobre bylo by 2.0 lub 2.1 - dzwiek dookölny MUSI byc, inaczej po prostu traci sie realizm samej akcji filmu (to samo w grach).

Poszukam dzisiaj w necie, moze cos z Harman Kardon, lub ampli i oddzielnie zestaw glosniköw 5.1, powinno znalezc sie cos ciekawszego od Onkyo, z malymi kolumnami i w tej cenie.
Pozdrawiam. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc icon_smile.gif
Mam jeszcze kilka pytan. Mianowicie wlasnie ogladalem jeszcze inne zestawy czy to glosnikow + amplituner czy cale zestawy ale jakos i tak najbardzie mi sie podoba ten zestaw onkyo icon_smile.gif. Biorac pod uwage wasze wypowiedzi to jednak powyzszy zestaw nie bedzie najgorszym rozwiazaniem? tylko jakbyscie podali jeszcze jakis sensowny pomysl jak najlepiej rozmiescic te glosniki w mym pokoju to bylbym bardzo wdzieczny icon_smile.gif .
Aha i jeszcze czekam na jakies propozycje artur77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jednak powinienes "przetestowac" ten zestaw Onkyo, powinien byc wystarczajäcy. Poza tym, ciezko cos nowego w tej cenie znalezc. Harman Kardon w sensownych konfiguracjach to ceny powyzej 3500pln, HK AVR 132 jest w zestawie z 5.1 JBL SCS 200,5, sam ampli jest bardziej ubogo wyposazony od Onkyo, natomiast glosniki sä stosunkowo lepsze. Cena jednak juz dosc duzo wyzsza - 2599 pln:

http://www.afgcomputers.pl/harman-kardon-c...005-p-9025.html

Poza tym, ewentualnie na tak malä przestrzen JBL SCS 178, ale cena to 1250pln (Allegro), a ampli do 750pln bedzie raczej "mizerny".

http://www.allegro.pl/item600441320_zestaw...dostawa0zl.html

Reasumujäc - posluchaj tego Onkyo, jesli Ci sie nie spodoba, raczej bedziesz mögl zwröcic. Mysle jednak, ze przy nim zostaniesz. Jesli chodzi o zespoly glosnikowe 5.1, w Twoim przypadku (jesli dosc dokladnie naszkicowales poköj) raczej konieczne jest zastosowanie satelitek z mozliwosciä powieszenia na scianie nad lözkiem (surround), przednie natomiast powinny byc albo satelitami (JBL SCS) ustawionymi na statywach, lub podlogowymi, ale bardzo wäskimi, np:

Ferguson Dream Tower - 1069 pln (czytalem bardzo pozytywne recenzje, lecz to 5.0, subwoofer jest raczej niezbedny icon_rolleyes.gif )

http://www.allegro.pl/item604698862_zestaw...ream_tower.html

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...