Skocz do zawartości

paradigm monitor 9v5


kicek23

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie, posiadam amplituner Denon AVR 1709 i chce kupic kolumny do niego tak do 3,2tys , zastanawiam sie nad PARADIGM MONITOR 9 v.5, na innym forum mi napisal ktos ze ten ampli bedzie do nich za slaby i bedzie je ograniczal, moze ktos to potwierdzic, do tego dojdzie subwoofer paradigm dsp 3200 plus glosnik centralny i dwa suround, z gory dziekuje za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie 80W ?na stronie jest podane ze ma 115W na kanal (115W x 7 ) czyli wg ciebie ten amplituner bedzie dobry do tych kolumn ? bo jak rozmawialem z polpakiem to mowili cos o pradowosci urzadzenie i moze amplitunerowi brakowac pradu przy glosniejszym sluchaniu (wiecej niz na polowe), i ja juz sam nie wiem bo kazdy mowi co innego;/
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet w ten sposób dał Ci odpowiedź, że spokojnie możesz kupić te Paradigmy 9.5 skoro Ci się podobają.
A amplituner da sobie z nimi radę - przy założeniu, że nie będziesz grał na 100% głośności.

Co do "ograniczania kolumn przez amplituner" - chodziło o to, że z wyższym modelem ONKYO (albo np. ze wzmacniaczem stereo a nie KD) zagra to jeszcze lepiej.
No ale nic dziwnego, skoro kolumny będą o połowe droższe od amplitunera... (mówię tutaj o cenach nowego sprzętu).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno .. może temat już nie aktualny ale posiadałem Paradigmy w 3 konfiguracjach 2 x z amplitunerem KD + raz z stereo..
Kurcze z każdym zestawem sprawdzały się wyśmienicie... ich efektywność zabiją..choć jak każdy wie obecne Paradigmy są już w szczególności przeznaczone na rynek europejski i takiego potężnego fundamentu basssssssssssssowego już nie ma.. i koniec kropka. Miałem przyjemność słuchąć Paradigmów prosto z za wielkiej wody icon_smile.gif (niestety na innym wzmacniaczu niż tu w PL) one nie grały..one grzmiały
Więc uwierz po mimo bardziej bas został "przycięty"..grają nadal w swoim sektorze wyjątkowo icon_smile.gif

kicek23 jak z decyzją ?

PS. Takich gości jak: RoRo; audionet..to słuchaj i bierz za wzór w każdym tego słowa znaczeniu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przepraszam, że tak późno .. może temat już nie aktualny ale posiadałem Paradigmy w 3 konfiguracjach 2 x z amplitunerem KD + raz z stereo..
Kurcze z każdym zestawem sprawdzały się wyśmienicie... ich efektywność zabiją..choć jak każdy wie obecne Paradigmy są już w szczególności przeznaczone na rynek europejski i takiego potężnego fundamentu basssssssssssssowego już nie ma.. i koniec kropka. Miałem przyjemność słuchąć Paradigmów prosto z za wielkiej wody icon_smile.gif (niestety na innym wzmacniaczu niż tu w PL) one nie grały..one grzmiały
Więc uwierz po mimo bardziej bas został "przycięty"..grają nadal w swoim sektorze wyjątkowo icon_smile.gif

kicek23 jak z decyzją ?

PS. Takich gości jak: RoRo; audionet..to słuchaj i bierz za wzór w każdym tego słowa znaczeniu icon_wink.gif




wiec tak zakupilem te paradigmy i musze powiedziec ze.. w porownaniu do tych kolumn Kody co mialem to jak dzien do nocy, graja zarypiascie icon_smile.gif sub nie jest nawet potrzebny, dzieki za pomoc i zycze qwesolych swiat wszystkim i mokrego dyngusa;p a mam takie pytanie zeby nie zakladac nowego tematu, jaki odtwaracz dvd byscie polecali zeby mial wejscie usb ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...