Skocz do zawartości

DTS - słychać szum


tom1723

Recommended Posts

Próbowałem w wielu programach. Nawet w power dvd. karta dźwiękowa to realtek HD Audio (kodek audio: ALC888; wersja sterownika audio: 5.10.0.5717). Pakiet kodeków to: K-Lite Codec Pack 3.9.5. full. W każdym odtwarzaczu ustawiam na wyjście s/pdif. Czytałem gdzieś, że aby odtwarzać dts trzeba podłaczyć przez multichannel ale nie wiem czy to prawda. Nie mam takiego kabla więc nie moge sprawdzić. Dodam też, że dźwięk dolby digital działa bez problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obraz płyty z muzyką w formacie DTS na komputerze. Dźwięk idzie przez amplituner Yamahy rxv 661. Jeśli odtwarzam Dolby digital to na ampli wyświetla się napis Dolby digital. a tego dts-u jakby wogóle nie widział. Słychac tylko szum i tyle. Miałem też kilka innych plików w formacie dts ale wcześniej je usunąłem bo ze wszystkimi było tak samo. Stereo i DD działają bez problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczätek spröbowal bym zgrac obraz plyty na nosnik i odtworzyc z napedu DVD-Rom. Mozliwe, ze sam obraz jest uszkodzony. Poza tym sprawdz jakä objetosc ma ten obraz plyty. Czasami podobnie jest z obrazami filmöw DVD. Plyta oryginalna ma pojemnosc ok. 8 Gb, natomiast popularne DVD-R, 4.7 Gb. Jesli obraz "sciägales" z netu, bardzo mozliwe, ze sam dzwiek DTS zostal celowo pominiety, aby obraz mozna bylo bezposrednio wypalic na plyte.
Poza tym - czy masz najnowsze sterowniki do karty?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam ale spróbuję od kogoś pożyczyć i wtedy to sprawdzę. Ale wszystkie pliki które miałem rzekomo w formacie dts nie działały, nie tylko ten jeden. Więc wszystkie by były złe? Co prawda żaden nie był oryginalny tylko ściągnięty z netu bo chciałem sprawdzić jaki daje efekt ten format.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest prawie identyczny jak w Dolby Digital. Transfer danych w przypadku DTS jest wiekszy, co nie oznacza jednak wyzszosci nad DD.
Poza tym - jesli chcesz poröwnac efekty, pozycz lub wynajmij film ze sciezkä dzwiekowä w obu formatach. Co do problemu z obrazami plyt - najprawdopodobniej nieprawidlowo zrzucona sciezka DTS lub program lamiäcy zabezpieczenia (jesli to obrazy kopii) nie byl w stanie jej odkodowac. Na Twoim miejscu nie opieral bym sie na jakosci piratöw, tym bardziej sciägnietych z netu.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Cytat

Witam. Odtwarzając plik w formacie DTS słyszę tylko szum. Czy da się coś z tym zrobić? Mam podłączony komputer do ampli kablem optycznym. Czy żeby słyszeć dźwięk w DTS muszę podłączyć złączem multichannel?
Pozdrawiam.


Jedyne wyjście zainstalować sobie program:VLC Media Player,on odczyta pliki DTS i odtworzy w posiadanym przez Ciebie układzie audio.Świetny sprawdzian do w/w plików!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam podepne sie pod temt bo podobny problem mam...
Posiadam kino domowe lg hb965tz i sciagnalem sobie pliki z muzyka rozszerzenie na komputerze to wav dzwiek podpisany jest ze niby dts (plik okolo 400MB i w nim cala plyta z muzyka), na komputerze odtwarza mi normalnie a nagralem na usb i w kinie slychac tylko szum dlaczego tak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Gdy nagrywam płytę audioCD z .*WAV DTS podczas odtwarzania DVD Pioneer i Amplituner Pioneer słychać szum. Sprzęt obsluguje DTS bo kiedyś na nim słuchałem własnie takich płyt. Płytę CD wypalałem programem Ashampoo Burning Studio 2016. Czy tu może być problem  ?

 

Prosze nie pisać o konwertowaniu plików ponieważ te same pliki wypalałem kilka lat temu i nie było trzasków

Edytowano przez david8213
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...