Skocz do zawartości

do fachowcow: prosba o porade DCD-1500 czy 2700 ?


Melonpl

Recommended Posts

Witam.

zamierzam zakupic CD do kompletowanego zestawu:
Wzmacnaicz Denon 700 (w przyszlosci moze mocniejszy)
glosniki KEF iq90 , sobwoofer KEF 3000, i CD...
ktory planuje wlasine kupic - a zastanwai msie nad DENON DCD-1500 lub DCD-2700 (uzywany)
pomieszczenie ok 25m2.
Oba modele sa polecane i wypadaja raczej dobrze w roznych testach ...
nie mam mozliwosci posluchania obydu naraz
nie planuje plyt SACD a planuje kilka plyt XRCD oba spelniaja moje wymaganai co do plyt

Interesuje mnie opinia osob z branzy, ktory z tych odtwarzaczy zagra "lepiej"
i czy warto za uzywany sprzet dawac tyle pieniazkow.... ok 1700 zł za DCD2700

pozdrawiam
Melonpl

gg: 5757
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najprawdopodobniej lepiej zagra używany, ale czy warto kupować takie CD-ki do wzmacniacza znacznie niższego. Z tego co czytałem, w któymś teście CD 1500 ze wzmakiem 1500 nie może pokazać wszystkich swoich dobrych stron, a co dopiero z modelem niższym.




zamiana wzmacniacza w planach pozniejszych... CD wole od razu kapke lepsze kupic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jesli chcesz kupic nowy odtwarzacz, a w pözniejszym czasie wymienic wzmacniacz, proponuje Yamaha CD-S1000, cena ok. 3600pln (Allegro, na Ceneo moze znajdziesz taniej):

http://www.allegro.pl/item600696365_yamaha...salon_lodz.html

Wspaniala konstrukcja, naprawde piekny, przestrzenny dzwiek, bardzo dobre komponenty. W komplecie ze wzmacniaczem Yamaha A- S 1000 i Twoimi IQ 90 powinno byc naprawde bardzo dobrze. Cena wzmacniacza to ok. 3800pln:

http://www.allegro.pl/item598298007_nn_wzm...cena_rat_d.html

Podaje te propozycje, poniewaz nowy Denon PMA-1500AE to wydatek ok. 3500pln (Ceneo), o dedykowany odtwarzacz DCD-1500AE kosztuje ok. 2500pln. W sumie röznica cenowa to ok.1400pln na "niekorzysc" Yamahy, ale z wlasnego doswiadczenia moge napisac, ze ta kasa ma pokrycie w jakosci dzwieku. icon_wink.gif Zestawienie z KEF IQ 90 powinno dac naprawde dobre efekty.

To oczywiscie czysto subiektywne, nie oparte na jakichkolwiek recenzjach wrazenia. DLA MNIE Yamaha wypada o niebo lepiej od Denona. Poza tym, wczesniej, czy pözniej Twoja 500-tka poläczona z DCD 1500 byla by raczej do wymiany. W sumie, wybierajäc miedzy Denon 2700, a 1500 - wybralbym ten pierwszy, ale to kwestia podejscia (dzwiekowo lepiej, ale brak gwarancji itd.). Poza tym - nic tak bardzo Ci nie pomoze, jak osobisty odsluch, najlepiej z takimi jak Twoje kolumnami. Osobiscie brzmienie Yamahy bardziej mi sie podoba, ale w tej kategorii cenowej wybör masz dosc duzy, np. Marantz, Cambridge Audio, Harman Kardon itp.itd-, (wspominajäc te "najpopularniejsze" firmy). Wszystko zalezy od osobistych preferencji co do dzwieku. icon_wink.gif . Mnie brzmienie Yamaha 1000 po prostu "wzielo" icon_wink.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
majac 2500 zl i szukajac cd i majac jeszcze wzmacniacz denon 700 to sprzedalbym go i zmienil "operatora" ;]
cd w granicach 2000 zl i malo uzywany to juz masz swietny odtwarzacz bardzo wysokiej klasy ( rotel rcd 991, denon dcd 3300 , marantz cd 10)

jezeli juz jednak chcesz brnac w marke denon i zastanawiasz sie nad 1500 a 2700 to bierz tego drugiego
posiada 4 x PCM1702-J oraz dosc tani laser KSS-240A


"Wzmaczniacz kupic lepiej nowy - ale slabszy - czy lepszy ale starszy? (uzywany)"
to tak jak z samochodami .. kupujesz nowe punto .. albo 4 letnie audi icon_wink.gif
Jak masz pewnego sprzedawce to warto kupic uzywke !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...