Skocz do zawartości

Instalacja w szafce


bynek

Recommended Posts

Chciałem schować cały sprzęt w szafce (amplituner/dvd) i dalej obsługiwać to z pilota. Myślałem, żeby zrobić takie małe oczko (z szybką) na czujnik tylko jak sprawdzić gdzie je umieścić? Muszą być pewnie dwa osobno dla amplitunera i odtwarzacza. Poradźcie coś!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma tam tylko stać to o.k. jeżeli natomiast ma być użytkowany
to odradzam.
W trakcie ekspoatacji sprzęt się "grzeje" wydzielająć przy tym spore
ilości ciepła, które musi być gdzieś odprowadzane.
Pozostaje jeszcze sprawa kabelków taka plątanina przewodów nie
ma najlepszego wpływu na dzwięk tym bardziej ,że są w większości
nieekranowane .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam zestaw w szafce przeznaczonej na RTV - z przodu szyby, z tyłu otwory na kable.
Dla zapewnienia lepszego chłodzenia można zrezygnować z tylnej ścianki, należy tylko pamiętać o wzmocnieniu tyłu jakimś szkieletem z listew, bo tylna ścianka usztywnia konstrukcje.
Schowanie w szafce ma tę zaletę, że chroni przed kurzem, który potrafi znacznie skrócić żywotność lasera CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślałem, żeby zrobić takie małe oczko (z szybką) na czujnik tylko jak sprawdzić gdzie je umieścić? Muszą być pewnie dwa osobno dla amplitunera i odtwarzacza. Poradźcie coś!


Są zestawy, które obsługuje się centralnie - w amplitunerze jest czujnik podczerwieni a sygnały sterujące dla magnetofonu i CD są rozsyłane za pomocą specjalnych kabli - wtedy wystarczy jedna "dziurka".
Jeśli elementy zestawu są niezależne, to każdy z nich ma swój własny sensor podczerwieni.
Obejrzyj sobie płyty czołowe elementów zestawu i na pewno na każdym znajdziesz małą okrągłą szybkę często zresztą opisaną np. "REMOTE SENSOR" itp.
Sprawdź jeszcze, czy elementy zestawu nie mają z tyłu gniazd do sterowania, wtedy wystarczy kupić specjalny kabelek i sterować tylko "okienko" amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli ma tam tylko stać to o.k. jeżeli natomiast ma być użytkowany
to odradzam.
W trakcie ekspoatacji sprzęt się "grzeje" wydzielająć przy tym spore
ilości ciepła, które musi być gdzieś odprowadzane.
Pozostaje jeszcze sprawa kabelków taka plątanina przewodów nie
ma najlepszego wpływu na dzwięk tym bardziej ,że są w większości
nieekranowane .


Ja tez bym sie w to nie pakowal. Sprzet sie grzeje. Ja jak poslucham pol godz na maxymalnym natezeniu glosnosci, kable ktore lacza DVD z Ampem robia sie jak plastelina doslownie od ciepla.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprzet sie grzeje. Ja jak poslucham pol godz na maxymalnym natezeniu glosnosci, kable ktore lacza DVD z Ampem robia sie jak plastelina doslownie od ciepla.


Myślę, że w tym przypadku kable rozgrzewane są od wysokiej temperatury panującej w okolicach końcówki mocy, a nie od przenoszonego sygnału icon_wink.gif

Ale faktycznie chłodzić mocno eksploatowany sprzęt w zamkniętej szafce jest bardzo trudno.
Ja rzadko korzystam z większej mocy - wtedy jednak otwieram przednie drzwiczki, by poprawić chłodzenie, kosztem estetyki. icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Sprzet sie grzeje. Ja jak poslucham pol godz na maxymalnym natezeniu glosnosci, kable ktore lacza DVD z Ampem robia sie jak plastelina doslownie od ciepla.


Myślę, że w tym przypadku kable rozgrzewane są od wysokiej temperatury panującej w okolicach końcówki mocy, a nie od przenoszonego sygnału icon_wink.gif

Ale faktycznie chłodzić mocno eksploatowany sprzęt w zamkniętej szafce jest bardzo trudno.
Ja rzadko korzystam z większej mocy - wtedy jednak otwieram przednie drzwiczki, by poprawić chłodzenie, kosztem estetyki. icon_lol.gif


No od koncowki:) wiadomo ze nie od sygnalu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grzaniem nie będziesz miał problemu, gdyby było bardzo gorąco to zrobisz wentylację przez tylną ścianę (zdemontujesz ją np.). Co do sterowania to żadnych otworów - to amatorka! Cały sprzęt łączysz ze sobą a na zewnątrz dajesz specjalną małą czujkę podczerwieni i już. Jeśli sprzęt nie obsługuje takiej, to używa się sterowania czujka-nadajnik, nadajnik który ustawiasz z boku wewnątrz szafki tak aby widział fabryczne sensory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...